Fogyasztóvédelem

Itt találod az összes cikket a „fogyasztóvédelem” témában!

Fogyasztóvédelem a gyakorlatban 2024-ben

Fogyasztóvédelem a gyakorlatban 2024-ben

A legfontosabb tudnivalókat dr. Szabó Gergely ügyvéd foglalta össze.
2022. 11. 03., 14:19
Semmi sem stimmelt az ellenőrzött tűzifa-kereskedőnél

A NAV, a kormányhivatal fogyasztóvédelmi osztálya és a Nébih közösen ellenőrzött egy magát a közösségi médiában hirdető tüzelőanyag-kereskedőt. Mind a három hatóság szabálytalanságokat talált a vállalkozásnál, amely a bírságok mellett további vizsgálatokra is számíthat.

2021. 11. 23., 20:13
Szabadulnak ügyfeleiktől a földgázszolgáltatók Romániában

Példátlan helyzet alakult ki a földgázszolgáltatók piacán Romániában. Egyre több kisebb kereskedő mond le az engedélyéről, a fogyasztóknak védőhálót jelentő végső szolgáltatói státus is inog, a nagyok sem akarnak újabb ügyfeleket.

2021. 11. 12., 13:45
Fekete pénteki parancsnokság alakult Romániában

Különleges fekete pénteki parancsnokság létrehozását jelentette be csütörtökön a román Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság, céljuk a kecsegtetőbbnél kecsegtetőbb akciók non-stop ellenőrzése.

2021. 09. 16., 12:15
Kiakadtak a fogyasztóvédők a román tengerparton látottaktól

Silány szolgáltatások, indokolatlan költségek, nem képzett, kimerült és ingerlékeny személyzet, a szolgáltatás–ár–tisztelet kapcsolatát nem értő vállalkozók – így jellemzi a Fekete-tenger romániai partszakaszát Paul Anghel, a román Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság igazgatója.

2021. 09. 02., 11:00
Már közel 100 iskola neveli tudatos fogyasztóvá diákjait

Az általános és középiskolák a következő nyári szünidőig bármikor benyújthatják jelentkezésüket a már hatodszor meghirdetett pályázatra. A Fogyasztói tudatosságra nevelő iskola címet az eddigi öt körben 93 oktatási intézmény érdemelte ki.

2021. 04. 08., 15:00
ITM: a boltok több mint fele hibázik a jótállásban

A fogyasztóvédelem az év első napjától fokozottan ellenőrzi a vásárlók jogait erősítő előírások betartását. A hatóság az első negyedévben közel 310 üzletben és webáruházban vizsgálódott, 59 százalékuknál talált kifogásolni valót.

2021. 02. 01., 13:45
Ezt várják az élelmiszer-szemafortól Szlovákiában

Élelmiszer-szemafor néven Szlovákiában olyan digitális élelmiszer-katalógust hoznak létre, amelynek köszönhetően a fogyasztók állítólag könnyebben juthatnak majd hozzá az élelmiszerek összetevőiről és gyártóiról szóló információkhoz.

2020. 12. 29., 14:00
Online-os feketelistát állítottak össze Szerbiában

A vajdasági és a szerbiai fogyasztóvédelmi egyesületek közzétették azoknak az online kereskedőknek a feketelistáját, akik az egyesületek szerint nem tartják be a törvényes előírásokat.

2018. 12. 27., 13:30
Nem értik, hogy miért drágult a kenyér Romániában

Az alapélelmiszerek drágulásának korlátozását fontolgatja szerint a bukaresti kormány. A kabinet „ráuszította” a Versenytanácsot a sütőipari és cukrásztermékeket gyártó cégekre.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS