Tavaly 456 millió eurós kiesést okozott a hamisított áruk piaci jelenléte Szlovákiában, ez a vizsgált ágazatok értékesítéseinek a 12 százalékát teszi ki.
„A felméréseink szerint a hamisítás miatt a jogszerűen működő gyártókat is hatalmas veszteség éri. A hamis termékek vásárlásával Szlovákiában fejenként évente átlagosan 84 eurós kárt okozunk a gyártóknak” – nyilatkozta Matúš Medvec, a besztercebányai székhelyű Iparjogvédelmi Hivatal elnöke.
Az Új Szó cikke szerint a legnagyobb érvágást a ruházat, a lábbelik és a kozmetikai termékek gyártói, illetve forgalmazói szenvedték el.
Az Iparjogvédelmi Hivatal elnöke szerint arról sem szabadna megfeledkeznünk, hogy a hatalmas gazdasági károk mellett a hamisított termékek az emberi egészségre is veszélyt jelentenek, hiszen nem esnek át a szükséges bevizsgálási folyamatokon.
„Az egészségügyi kockázatokra azért is különösen érdemes odafigyelni, mivel az élelmiszerek közül az egyik leggyakrabban hamisított terméknek a babatápszer számít”– tette hozzá Medvec.
Az ivóvízkincset kímélő és alacsony energiafelhasználású üzemmel bővül Szolnok több mint hét évtizede fejlődő vegyipari ökoszisztémája az elektrolitgyártás vezetői közé tartozó KunlunChem százmillió eurót meghaladó befektetésével.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.