A 65 év alatti férfiak és a nők esetében egyaránt a rák volt az elsőszámú halálok 2021-ben, az idősebbek körében mindkét nemnél a keringési betegségek bizonyulnak leggyakrabban végzetesnek.
A 65 év alatti korosztályban a daganatos betegségek a nőknél az összes regisztrált haláleset 40,6 százalékát okozták 2021-ben, míg a férfiaknál „csupán” a halálesetek 25,6 százalékát – derül ki az Eurostat összefoglalójából.
A 65 évesnél fiatalabb nők esetében a leggyakoribb halálokok sora a keringési betegségekkel (14,9 százalék), a COVID-19-cel (10,2 százalék) és a légzőszervi betegségekkel (4,2 százalék) folytatódik. A férfiak körében a rák után a keringési betegségek (22,0 százalék), a COVID-19 (9,8 százalék) és a balesetek (6,9 százalék) voltak a fő halálozási okok.
A 65 éves és idősebb korosztályban a nőknél a keringési betegségek (37,3 százalék), a rák (16,9 százalék), a COVID-19 (9,9 százalék) és a légzőszervi megbetegedések (5,7 százalék) voltak a fő halálozási okok.
A 65 éves és idősebb férfiaknál a sorrend ugyanez, de az arányok eltérőek: a keringési betegségek okozták a halálesetek 31,8 százalékát, a rák 23,3 százalékos, a COVID-19 12,0 százalékos, a légúti betegségek 7,3 százalékos aránnyal szerepel a statisztikákban.
A HIPA munkáját és hazánk befektetési környezetét negyedik alkalommal ismerték el az Annual Investment Meeting éves kongresszusán Dubajban, idén már Európa legjobb befektetési ügynökségeként.
A paksi atomerőmű bővítésének keretében megkezdődött a hatodik blokkhoz szükséges reaktortartály gyártása Oroszországban, és ezzel párhuzamosan az ötödik blokk turbinájának első elemeit is gyártani kezdték Franciaországban – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.