Itt találod az összes cikket a „Papadimitropulosz Alex” témában!
Az árfolyam-ingadozás, a munkaerőhiány és az infláció okozza a legnagyobb fejfájást a kkv-knak. A moratórium megszűnése, valamint az emelkedő energiaárak miatt várhatóan nőni fog a felszámolások száma – derül ki a Via Credit és az Opten közös felméréséből.
A 2021–2027-es pályázati ciklusban körülbelül 9750 milliárd forint támogatási összegre lehet számítani, ebből közvetlenül a vállalkozások beruházásaira vagy fejlesztéseire 1490 milliárd forint költhető az operatív programok tervei alapján. 2022-ben a már futó GINOP Plusz programok (K+ F, Magyar Multi) újranyitása várható, ezeken kívül más pályázati lehetőség a GINOP Pluszon belül nem igazán lesz idén; érdemi pályázásra 2023-ban lehet számítani a Via Credit szerint.
Nagy lendülettel indul a 2022-es pályázati év. A Via Credit összessen több mint 350 milliárd forint támogatást számoltunk össze az első három hónapban.
Már csak néhány nap áll a vállalkozások rendelkezésére, hogy első körös kérelmüket feltöltsék a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) véleménykérő felületére.
Megjelent a „Vállalati kutatási, fejlesztési és innovációs tevékenységek ösztönzése” (GINOP PLUSZ-2.1.1-21) pályázat.
2022. januártól nem lesznek többé hátrányban a Pest megyei cégek, sőt, ők lesznek a legnagyobb nyertesei a pályázati rendszernek – összegzi a Via Credit.
A Via Credit zámításai szerint akár már 2000 milliárd forint összegű pályázati pénz kerülhet kiírásra a következő hónapokban.
A GINOP éves fejlesztési keretének megállapításáról szóló 1474/2020 Kormányhatározat 2020 II. negyedéves módosításai közül néhányat emelt ki Papadimitropulosz Alex, a Via Credit ügyvezető igazgatója.
A kutatás-fejlesztési célú támogatást nyerő cégek sokkal nagyobb árbevétel- és EBITDA- növekedést értek el 5 éves távon, mint azok, amelyek más jellegű támogatást kaptak vagy egyaltalán nem jutottak támogatáshoz – derül ki a Via Credit és az OPTEN felméréséből, amelyet a 100 millió forint feletti támogatási tartományban végeztek.
Módosították a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Programot: forrást vontak el, illetve csoportosítottak át pályázatok között. A Via Credit 3 olyan pályázatot vizsgált meg, ahol jelentős változásokra számíthatnak a kkv-k.
A K&F támogatást nyerő cégek 1 forint támogatásra 5 év alatt átlagosan 36,6 forint bevétel-növekedést értek el és 5,9 forinttal nőtt az EBITDA-juk – derül ki a Via Credit legújabb felméréséből.
Megjelent az online kitöltő felület a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal 2019-1.1.1-PIACI_KFI felhívásához, amelynek célja a vállalkozások versenyképességének javítása, piacorientált kutatás-fejlesztési és innovációs projektjeik támogatásával.
A Via Credit pályázati tanácsadó megvizsgálta, hogy a 2019. január-május időszakban mennyi támogatást osztottak ki a hazai operatív programok keretein belül, hány nyertes pályázat volt.
Április 30-án két részből álló, kutatás-fejlesztést támogató pályázat jelent meg partnerségi véleményezésre. A 24 milliárd keretösszegű pályázaton belül 50–500 millió, míg a 21 milliárdosnál 500–1000 millió forint támogatást nyerhetnek el a vállalkozások – hívta fel a figyelmet a Via Credit.
Már áprilisban megjelenhetnek az új kutatás fejlesztéssel kapcsolatos pályázatok – hívja fel a figyelmet a Via Credit.
A Via Credit felmérése szerint a 10-és 100 millió forint közötti kutatás-fejlesztési támogatást elnyerő cégek csupán 38 százaléka tudta a nyerés utáni öt évben a támogatás minimum kétszeresével növelni az összesített EBITDA értékét.
Már csak három hétig, február 28-ig lehet beadni a GINOP-2.1.2-8.1.4-16 „Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása kombinált hiteltermék keretében” elnevezésű pályázatot.
A vissza nem térítendő támogatásokkal kapcsolatos közbeszerzési értékhatár korábban azoknál az eszköz, szolgáltatás beszerzéseknél mentesítette a pályázókat, ahol a kapott támogatás 40 millió forint vagy kevesebb volt. Idéntől az eszköz és szolgáltatás beszerzéseknél 68 millió forintra emelkedett a támogatási összeg, ami felett kötelező a közbeszerzés lefolytatása – hívja fel a figyelmet Papadimitropulosz Alex, a Via Credit ügyvezető igazgatója.
2019 a digitalizáció éve lesz, a pályázati pénzek összes költsége 100 milliárd is lehet, akár 2–3 ezer nyertes pályázóval – prognosztizálja a Via Credit.
Ha egy cég kellően nyereséges és nagyobb beruházás előtt áll, akkor átmenetileg – akár 40 évig – nem kell megfizetnie a társasági adót – hívja fel a figyelmet a Via Credit.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.