Last call: hamarosan zárul a hiánypótló GINOP-felhívás

2019. 01. 29., 14:02

Már csak három hétig, február 28-ig lehet beadni a GINOP-2.1.2-8.1.4-16 „Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása kombinált hiteltermék keretében” elnevezésű pályázatot.

  • A Via Credit szerint idén ez az utolsó GINOP-os K+F pályázat, ezt követően a hiánypótló pályázatot várhatóan bezárják.
  • A programon belül kis- közepes- és nagyvállalkozások kérhetnek innovatív fejlesztéseikre 25 milliótól 500 millióig támogatást.
  • Újdonság, hogy a pályázat számos könnyítést tartalmaz a mikro- és kisvállalkozásoknak – így ők nagyobb eséllyel pályázhatnak.

A felhívást ugyan több mint kettő éve el lehet érni, ez idő alatt viszont nem sikerült még a konvergencia régióban (Pest megyén kívül) működő vállalkozásoknak a felkínált 109 milliárdos keretösszeget lejegyezni. Papadimitropulosz Alex, a Via Credit pályázati tanácsadó ügyvezető igazgatója szerint ennek az lehet az oka, hogy a pályázatba bekerült számos fék, ami nehezített pályára állította a jelentkezőket, de az utóbbi időben történt módosítások miatt a kisebb méretű vállalkozások is megtalálják már a számításukat. Emiatt élénkül a pályázói kedv, több lehet a támogatott cég, illetve jelenleg nincs másik elérhető hasonló pályázat.

A támogatás legkisebb összegét 25 millió forintra csökkentette a kiíró, így már a néhány fős mikrovállalkozások is el tudnak indulni.

Nehezített pálya számos könnyítéssel

  • A tervbe vett projektben a büdzsé harmada költhető csak beruházásra. Nagyobbrészt a pályázóknak bérekre vagy alapanyagokra kell fordítaniuk a költségeiket. A könnyítésnek köszönhetően viszont már 4–5 fős kisvállalkozások is támogatáshoz tudnak jutni.
  • A korábbi pályázatokkal szemben az elnyerhető támogatás mértéke a nagyobb méretű vállalatok számára jelent hátrányt. Korábban egy közepes vagy nagyvállalat akár 50–60 százalékos támogatást is kaphatott, most ez 35–45 százalékra csökken. A mikro- és kisvállalkozások számára azonban még mindig elérhető akár az 55%-os támogatási intenzitás, így 100 forintból 55-öt kapnak vissza, a pályázat főleg nekik kedvez.
  • A pályázat másik különlegessége, hogy a vissza nem térítendő támogatáshoz kapcsolódik egy kedvező kamatozású kölcsön, amit kötelező felvenni. A kamat két százalék, ennek köszönhetően a tőkehiányos cégek már 10% önerővel is tudnak indulni.

„A számos korlátozás és buktató mellett ez egy remek pályázási lehetőség, és talán idén az utolsó olyan GINOP-os pályázat, ahol a kisebb méretű cégek jelentős támogatáshoz tudnak jutni” – véli a Via Credit szakértője.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 04. 03., 15:35
„Ahhoz, hogy zökkenőmentesen beépülhessen a cég működési gyakorlatába az elektronikus számlabefogadás és -kibocsátás, rendszerszinten kell átgondolni a folyamatokat: az elektronikus számla beérkezésétől kezdve a jóváhagyási, könyvelési teendőkön át a szabályos archiválásig” – hangsúlyozza Nyári Zsolt a K-X Consulting ügyvezetője.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Nem sokkal a lakásbiztosítási kampány után máris látszanak a legfontosabb piaci változások. Az ügyfelek jobb szolgáltatásokat és akár jelentősen alacsonyabb díjakat érhetnek el, ha legalább annyira figyelnek a lakásbiztosításukra, mint a kgfb-re. Erre Besnyő Márton, a Netrisk ügyvezető igazgatója szerint óriási szükség is van, hiszen sokan akár 10 évig érintetlenül hagyják a meglévő biztosításukat, ami idővel alkalmatlanná válik arra, hogy fedezze a károk mai helyreállítási költségeit. További tanulság, hogy évi pár ezer forinttal többért milyen remek kiegészítő szolgáltatásokhoz lehet hozzáférni.
Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS