Április 2-tól lehet beadni a támogatási kérelmeket új erdőtelepítési pályázatra, a Közös Agrárpolitika keretében megjelent felhívás keretösszege 64 milliárd forint.
A pályázat lehetőség a gazdálkodók részére, hogy azokon a területeken erdőt telepítsenek, amelyek kevésbé alkalmasak a mezőgazdasági termelésre, esetleg zárványterületek, vadkárosak. Az elmúlt években felhalmozódott az ültetésre alkalmas csemeték száma az erdészeti szaporítóanyagot termelő csemetekertekben, a kocsánytalan és a kocsányos tölgyből is több mag termett tavaly Magyarországon, mint eddig bármikor – emlékeztetett Mocz András, az Agrárminisztérium erdőkért felelős helyettes államtitkára. „Bűn lenne, hogyha ezt a szaporítóanyagot nem használnák fel Magyarország zöld vagyonának gyarapítására” – mondta Mocz, megjegyezve: a kormány célja, hogy 2030-ig 27 százalékra emelkedjen az ország fákkal és fás cserjékkel borított területe. (MTI)
A magyar gazdaság ismét egy stratégiai ágazatban, az orvostechnikai és gyógyszeripari szektort érintő fejlesztésekkel erősödik – szögezte le Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója, a SCHOTT Hungary Kft. tisztatérrel felszerelt gyártócsarnokának alapkőletételén, Lukácsházán. A gyógyszeripari üveg csomagolóanyagok gyártásával foglalkozó vállalat egy időben három új beruházást indított el összesen közel 100 milliárd forint értékben.
A tagállamok atomenergiával kapcsolatos terveinek megvalósításához jelentős, 2050-ig mintegy 241 milliárd euró összegű beruházásra lesz szükség, amiből részben a meglévő reaktorok élettartamát hosszabbíthatják meg, részben pedig új nagyméretű reaktorokat építhetnek – állapította meg az Európai Bizottság.