Nincs sok idő: augusztus 5-ig lehet pályázni a 45 milliárd forintos K+F+I felhívásra

2019. 07. 12., 18:33

Megjelent az online kitöltő felület a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal 2019-1.1.1-PIACI_KFI felhívásához, amelynek célja a vállalkozások versenyképességének javítása, piacorientált kutatás-fejlesztési és innovációs projektjeik támogatásával.

A pályázók prototípus fejlesztésre, eszköz, szolgáltatás, valamint anyag beszerzésre, bérköltségre, illetve piacra jutási tevékenységre nyújthatnak be 100 millió forinttól 1 milliárd forintig terjedő támogatási igényt. A pályázat keretösszeg: 45 milliárd forint. A rendelkezésre álló keretösszeg, támogatható projektek száma adott, összesen 130-150 nyertes pályázattal számol a kiíró.

A korábbi évek tapasztalatai azt mutatják, hogy a cégek igen magas érdeklődést mutatnak a kutatás-fejlesztési, prototípus fejlesztési pályázati lehetőségekre, amely a GINOP 2.1.7, illetve a GINOP 2.1.1 példájával remekül szemléltethető. (A GINOP 2.1.1 tekintetében 1103 db beérkezett pályázat volt 364 milliárd forint igényelt támogatással, amelyből mindössze 253 db pályázat került a nyertesek közé, 77 milliárd forint megítélt támogatással. A GINOP 2.1.7 esetében ezek a számok a következőképp alakultak: 2688 db beérkezett pályázat 169 milliárd forint igényelt támogatással, amelyből 804 db pályázat került ki nyertesen, összesen 50 milliárd forint megítélt támogatással.)

A Via Credit szerint a mostani 2019-1.1.1-PIACI_KFI pályázatnál is akár 1.000 darab pályázó is lehet, 7-8-szoros túljelentkezésre lehet számítani. A Nemzeti Kutatási és Fejlesztési Hivatal közleményében felhívja a figyelmet, hogy 4-szeres túljegyzés esetén felfüggesztheti a népszerű pályázatot. Ráadásul igen kevés ideje lesz a potenciális pályázóknak; 2019. augusztus 5-ig adhatják be a támogatási igényüket, amennyiben nem kívánják elszalasztani a lehetőséget.

Papadimitropulosz Alex, a Via Credit ügyvezető igazgatója hozzátette, hogy az elmúlt évekhez képest tovább nőhet a pályázati kedv, hiszen a 2020-as ciklus végén járunk, tehát EU-s forrásból nem várható idén szignifikáns összegű felhívás kutatás-fejlesztésre, prototípusfejlesztésre. Mindez még több vállalkozást sarkallhat a 2019-1.1.1-PIACI_KFI pályázaton való indulásra.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 04. 03., 15:35
„Ahhoz, hogy zökkenőmentesen beépülhessen a cég működési gyakorlatába az elektronikus számlabefogadás és -kibocsátás, rendszerszinten kell átgondolni a folyamatokat: az elektronikus számla beérkezésétől kezdve a jóváhagyási, könyvelési teendőkön át a szabályos archiválásig” – hangsúlyozza Nyári Zsolt a K-X Consulting ügyvezetője.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Nem sokkal a lakásbiztosítási kampány után máris látszanak a legfontosabb piaci változások. Az ügyfelek jobb szolgáltatásokat és akár jelentősen alacsonyabb díjakat érhetnek el, ha legalább annyira figyelnek a lakásbiztosításukra, mint a kgfb-re. Erre Besnyő Márton, a Netrisk ügyvezető igazgatója szerint óriási szükség is van, hiszen sokan akár 10 évig érintetlenül hagyják a meglévő biztosításukat, ami idővel alkalmatlanná válik arra, hogy fedezze a károk mai helyreállítási költségeit. További tanulság, hogy évi pár ezer forinttal többért milyen remek kiegészítő szolgáltatásokhoz lehet hozzáférni.
Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS