Megjelent az online kitöltő felület a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal 2019-1.1.1-PIACI_KFI felhívásához, amelynek célja a vállalkozások versenyképességének javítása, piacorientált kutatás-fejlesztési és innovációs projektjeik támogatásával.
A pályázók prototípus fejlesztésre, eszköz, szolgáltatás, valamint anyag beszerzésre, bérköltségre, illetve piacra jutási tevékenységre nyújthatnak be 100 millió forinttól 1 milliárd forintig terjedő támogatási igényt. A pályázat keretösszeg: 45 milliárd forint. A rendelkezésre álló keretösszeg, támogatható projektek száma adott, összesen 130-150 nyertes pályázattal számol a kiíró.
A korábbi évek tapasztalatai azt mutatják, hogy a cégek igen magas érdeklődést mutatnak a kutatás-fejlesztési, prototípus fejlesztési pályázati lehetőségekre, amely a GINOP 2.1.7, illetve a GINOP 2.1.1 példájával remekül szemléltethető. (A GINOP 2.1.1 tekintetében 1103 db beérkezett pályázat volt 364 milliárd forint igényelt támogatással, amelyből mindössze 253 db pályázat került a nyertesek közé, 77 milliárd forint megítélt támogatással. A GINOP 2.1.7 esetében ezek a számok a következőképp alakultak: 2688 db beérkezett pályázat 169 milliárd forint igényelt támogatással, amelyből 804 db pályázat került ki nyertesen, összesen 50 milliárd forint megítélt támogatással.)
A Via Credit szerint a mostani 2019-1.1.1-PIACI_KFI pályázatnál is akár 1.000 darab pályázó is lehet, 7-8-szoros túljelentkezésre lehet számítani. A Nemzeti Kutatási és Fejlesztési Hivatal közleményében felhívja a figyelmet, hogy 4-szeres túljegyzés esetén felfüggesztheti a népszerű pályázatot. Ráadásul igen kevés ideje lesz a potenciális pályázóknak; 2019. augusztus 5-ig adhatják be a támogatási igényüket, amennyiben nem kívánják elszalasztani a lehetőséget.
Papadimitropulosz Alex, a Via Credit ügyvezető igazgatója hozzátette, hogy az elmúlt évekhez képest tovább nőhet a pályázati kedv, hiszen a 2020-as ciklus végén járunk, tehát EU-s forrásból nem várható idén szignifikáns összegű felhívás kutatás-fejlesztésre, prototípusfejlesztésre. Mindez még több vállalkozást sarkallhat a 2019-1.1.1-PIACI_KFI pályázaton való indulásra.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.