Barna József: Ingatlanosok ne kíméljenek!

Szerdahelyi Csaba  |  2019. 05. 22., 09:30

Ötszáz fős ingatlanértékesítői csapat létrehozását és 25 ingatlaniroda üzemeltetését tervezi Barna József. Az ingatlanszakértő az Üzletemnek azt is elárulta, hogyan szeretné emelni a magyarok vállalkozói kultúráját.

Barna József az ingatlanostanfolyam.hu alapítója, a VING szakmai vezetője nem kisebb célt tűzött ki maga elé, minthogy ő lesz az egyik véleményvezér a hazai ingatlanos szakmában. Napról napra bizonyítani kívánja, hogy nem ismer lehetetlent. Ugyanakkor azt is elárulta az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 75. interjújában, hogy miért nem lett sztárfocista vagy szinkronhang.

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– Amikor áprilisban közel 100 fős közönség előtt hideg-hívtam élőben, kihangosítva olyan ingatlanhirdetéseket, amelyeknél ki volt írva, hogy ingatlanosok kíméljenek. 3-ból 2 megbízást megszereztem, úgy, hogy 5 éve nem hideg-hívtam előtte. Ez tényleg csúcs volt, eléggé izgultam.

Milyen távra tervez?

– Az ötleteim és megoldásaim egymásra épülnek és összekapcsolódnak, ezt nem igazán lehet rövid távú tervekkel megvalósítani. Kizárólag hosszú távra tervezek, de figyelek arra, hogy izgalmas legyen maga az út is.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– 500 fős ingatlanértékesítői csapat létrehozása és 25 ingatlaniroda beüzemelése, valamint véleményvezérré válni az ingatlanos szakmában.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Három ilyen ember is létezik. Fekete Zoltán üzlettársamtól, aki kiváló szakember, rengeteg tapasztalattal és jó üzleti érzékkel rendelkezik. Surányi Ferenctől, ő korábban a Vállalkozz hatékonyan című videósorozatot gyártotta, ma webáruházra köthető mesterséges intelligenciával foglalkozik. Zseniális tudáshalmaz. Wolf Gábor marketing bibliája még kimeríthetetlen forrás.

A szakmájában hol lát nagyobb fejlődési lehetőséget: Magyarországon vagy külföldön?

– Kifejezetten Magyarországon látom a fejlődést, hiszen a kitűzött céljaimhoz a magyar piac elegendő és a magyar emberek vállalkozói kultúráját szeretném emelni. Szerencsére van is hova.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Cégvezetőként szinte naponta kell különböző szakmákban kipróbálnom magam, így jelenleg nincs ilyen. Szívesen lennék sztárfocista, gitár-virtuóz, szinkronhang, de ezekről valahogy lemaradtam.

Milyen módszerekkel fejleszti üzleti kapcsolatait?

– A személyes megkeresésben hiszek. Akivel kapcsolatba szeretnék lépni, azt megkeresem és beszélgetek vele, persze csak, ha ő is beleegyezik. Ennek ellenére a programozómmal már két éve dolgoztunk, mire először találkoztunk.

Mire sajnálja az idejét?

– Felesleges adminisztrációra, sorban állásra, dugóban ücsörgésre, reménytelen emberekre.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– Képzésre, előadásokra, tanácsadásra, gitárokra, régi nintendo játékokra.

Mivel lehet felbosszantani?

– Pitiáner dolgokkal gyorsan fel lehet bosszantani – a kedvenc stresszforrásom, ha a butaság szorgalommal társul.

Milyen területen vállalna önkéntes munkát?

– Idős embereknek segíteni, szemetet szedni, utcaképet szépíteni. Igazából minden olyasmire, amire egyébként társadalmilag lusták vagyunk.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– Család, utazással, gitározással, nintendózással, zenehallgatással, kerti munkával. Szeretek otthon lenni a családommal, az minden programnál jobb. Hétvégente főzök is, állítólag egész jól.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 06. 02., 14:30
A Z generáció tudatosan, de rendkívül élménycentrikusan költ – derül ki egy generációról készült átfogó kutatásból. A riport készítésében közreműködött a Diverzum, hazánk legnagyobb diákkedvezményeket kínáló platformja is, amelynek a partnerségi vezetőjével, Takács Péterrel beszélgettünk a Cégkassza Podcast legújabb adásában. A szakértő megosztotta gondolatait a Diverzum indulásáról, valamint a fiatalok fogyasztási szokásairól és digitális életmódjáról is.
2025. 06. 13., 12:05
A szezonálisan kiigazított adatok szerint az egy hónappal korábbihoz képest 1,8 százalékkal csökkent az ipai termelés volumene az Európai Unióban 2025. áprilisban, az egy évvel korábbit ugyanakkor így is meghaladta 0,6 százalékkal.
2025. 06. 12., 11:05
Májusban országos szinten 0,8 százalékkal nőttek a lakbérek áprilishoz képest, ugyanakkor a fővárosban enyhe csökkenés történt: Budapesten 0,2 százalékkal estek vissza az albérletárak. Éves összevetésben továbbra is drágulás látható: országosan 7,9 százalékkal, Budapesten pedig 7 százalékkal emelkedtek a bérleti díjak az elmúlt egy év során – derül ki a KSH-ingatlan.com májusi lakbérindexéből.

  Rovathírek: HIPA

A magyar gazdaság ismét egy stratégiai ágazatban, az orvostechnikai és gyógyszeripari szektort érintő fejlesztésekkel erősödik – szögezte le Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója, a SCHOTT Hungary Kft. tisztatérrel felszerelt gyártócsarnokának alapkőletételén, Lukácsházán. A gyógyszeripari üveg csomagolóanyagok gyártásával foglalkozó vállalat egy időben három új beruházást indított el összesen közel 100 milliárd forint értékben.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) közölte: sajnálattal veszi tudomásul, hogy a kormány szakmai egyeztetés nélkül hosszabbította meg a hatósági árak rendszerét, hiszen ezzel a szőnyeg alá söpörték a gazdaságban lappangó feszültségeket, amelyek így csak tovább gyűlnek és mindenképpen felszínre kerülnek. Az árrésstop legnagyobb vesztesei éppen a kisboltok lesznek, hiszen lemaradnak az árversenyben a multikkal szemben – vezeti le ebben az epizódban Kozák Tamás. Az OKSZ főtitkára azt is elmagyarázza, miért nincs rendjén az elmaradt egyeztetés és felvázolja a szövetség szakpolitikai javaslatait, amelyek viszont gyógyírt jelentenének – árrésstop helyett.
Már minden tízedik magyar dolgozott külföldön, főleg Németországban, az Egyesült Királyságban, Ausztriában vagy Franciaországban, és a legfőbb motiváció a pénzkereseti lehetőség, de közben sokakat vonz a nyelvi, kulturális tapasztalat és a szakmai fejlődés is – mondta el a Profession.hu felmérésének eredményei alapján Dencső Blanka. Az állásportál piackutatási és üzletfejlesztési szakértője ebben az epizódban bemutatja, milyen érdekes trendek alakultak ki a magyarok külföldi munkavállalási kedve kapcsán, illetve mennyien és hogyan küzdöttek meg a honvággyal és a nyelvi nehézségekkel, vagy milyen módon kamatoztatják itthon a külföldön szerzett tapasztalatokat.
2025. 05. 04., 10:25
epizód: 2025 / 9   |   hossz: 29:18
A cégvezetői és értékesítői tréningeken, illetve mentorprogramokon túl azt az összetett feladatot is vállalni kell, hogy fejlesszük, ne csak a gazdasági szereplők, hanem az egész társadalom fizikai és mentális egészségét – vallja Turcsán Emese, az Einstein Akadémia (érdekes módon kriminálpedagógiára szakosodott szociálpedagógus) alapítója és vezetője. Beszélgetésünk apropóját az akadémia mellett életre hívott Einstein Alapítvány, illetve a kibontakozóban lévő Kék Zóna Projekt adta. Előbbi fiatal tehetségek felkarolására és díjazására jött létre, míg utóbbi hazánkban akarja kialakítani a hosszú, kiegyensúlyozott életet élő emberek közösségét – egészen átfogó kutatásokkal és gyakorlatokkal.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS