2024. május 14. – Információk, hírek vállalkozóknak

2024. 05. 14., 08:10

Az Üzletem.hu összefoglalója.

30 milliárd forint támogatást kaptak innovatív vállalatok

Megszülettek a támogatói döntések a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal tavaly ősszel kiírt Fókuszterületi innovációs pályázatán.

Erősek az áprilisi számok az ingatlanpiacon

A Duna House becslése szerint 2024 áprilisában 11 200 tranzakció jött létre a hazai ingatlanpiacon, 65 százalékkal több, mint egy évvel korábban; a realizálódott lakáshitelek szerződéses összege a Credipass adatai szerint 105 milliárd forint volt, ami éves szinten 170 százalékos növekedést jelent.

Ingatlanpiac: lassult a tempó, továbbra is a használt házakat a legnehezebb eladni

Az emelkedő tranzakciószám ellenére is nő a forgási idő, az ingatlanok mindhárom lakástípus esetében a korábbinál hosszabb időt töltenek a piacon – tájékoztatott Kosztolánczy György, az Otthon Centrum vezérigazgatója.

Netrisk: 59 ezer forintra nőtt a kötelező biztosítások átlagdíja

A dízelmotoros, benzines, hibrid és elektromos új autók esetén az átlagdíj az idén 51–62 ezer forint volt.

Több mint ötmilliárd forintos beruházást hajtott végre Szombathelyen a Schaeffler

A Schaefflernek Magyarországon két gyára van – Szombathelyen és Debrecenben –, értékesítési központja Budapesten működik.

2024-ben is keresik „Az év felelős foglalkoztatóit”

Idén kilencedik alakalommal hirdeti meg az OFA Nonprofit Kft. „Az év felelős foglalkoztatója” pályázatát.

Május 31-ig nyújtható be a felügyeleti díj bevallás

A korábbi évekhez hasonlóan, az élelmiszerlánc szereplőinek idén is május 31-ig kell benyújtaniuk felügyeleti díj bevallásukat, amihez az elektronikus felület már rendelkezésre áll.

Pénzügyekben nem hallgatunk sem a reklámokra, sem az influenszerekre

Pénzügyi kérdésekben kevesen kérik ki szakértők és banki tanácsadók véleményét Magyarországon. A többség családon belül dönt, azonban sokan gondolják fontosnak a pénzügyi ismeretek tanítását akár már az óvodától kezdve.

Az önvezető autók miatt jöhet a negyedik szín a közlekedési lámpákra

A piros, sárga, zöld mellett egy újabb színű fény is feltűnhet a gépjárműforgalmat szabályozó közlekedési lámpákon, amelyek arra is figyelmeztetnének, hogy a területen sok vezető nélküli autó mozog.

Szigorította a nehézgépjárművekre vonatozó szén-dioxid-kibocsátási előírásokat az Európai Tanács

Az Európai Tanács hivatalosan elfogadta a nehézgépjárművekre vonatkozó szén-dioxid-kibocsátási előírásokról, valamint a hatályos uniós szabályok módosításáról és szigorításáról szóló rendeletet.

A munka helyett az üvegházhatásúgáz-kibocsátást adóztatná egy új európai polgári kezdeményezés

Az Európai Bizottság nyilvántartásba vette a „Mentsük meg bolygónkat – A munka helyett az üvegházhatásúgáz-kibocsátást adóztassuk inkább” elnevezésű európai polgári kezdeményezést.

A baleset a negyedik leggyakoribb halálok a 65 évnél fiatalabb európai férfiak körében

A 65 év alatti férfiak és a nők esetében egyaránt a rák volt az elsőszámú halálok 2021-ben, az idősebbek körében a keringési betegségek bizonyulnak leggyakrabban végzetesnek.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a magyarok európai összehasonlításban is tudatosan kötnek lakásbiztosítást, akadnak fontos apróságok a szerződésekben, amelyeket kifelejtenek. A kisebb, de baj esetén drága hibákra a hazai árvizek során keletkezett károk még jobban ráirányították a figyelmet. Árvízre továbbra sem, vagy csak szigorú kikötések mentén lehet biztosítást találni, viszont más természeti katasztrófák kapcsán nagyot menthet egy jó szerződés – hívta fel a figyelmet a PBA Insura Zrt. vezérigazgatója. Dr. Kozma Gábor ebben az epizódban tisztázza a természeti katasztrófákból eredő károk közötti fontos különbségeket és elmondja, mit nem kellene kifelejteni a szerződésekből, hogy nagyobb biztonságban tudjuk ingó és ingatlan vagyonunkat.
Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS