Az Üzletem.hu összefoglalója.
Négy új hitel a Széchenyi Kártya Programban
- A kiemelt ágazatokban akár 18 havi, de minden ágazatban legalább 9 havi munkabér fedezetét biztosíthatja a Széchenyi munkahelymegtartó hitel, amely mellé szabad felhasználású folyószámlahitelt is igényelhetnek a mikro-, kis- és közepes vállalkozások.
Kiss Dániel: Szívesen beszélnék a tapasztalataimról a világ üzleti egyetemein
- A tudás hihetetlen magasságokba tudja repíteni az embereket, örömmel vennék részt ilyesfajta önkéntes munkában – mondta az Üzletemnek Kiss Dániel, a ProtectONE alapítója és vezérigazgatója.
Indul az állampapír- és a jelzáloglevél-vásárlási program
- Elindul az állampapír-vásárlási és a jelzáloglevél-vásárlási program hétfőn, és mindaddig folytatódik, míg a koronavírus-járvány miatti gazdasági és pénzügyi fejlemények indokolják.
Házhozszállítás: a legfontosabb tudnivalók
- A bolti vásárlás háttérbe szorulásával előtérbe kerültek az online kereskedési formák. Jelentős versenyhátrányba kerülhet manapság, aki a fizikai üzlethelyiség mellett vagy helyett nem áll rá a webkereskedelemre. Az informatikai fejlesztésen és a kiszállítás megszervezésen túl egy webshop üzemeltetése komoly jogi előkészületeket is igényel.
Új, 50 milliárdos GINOP-felhívásról lehet véleményt mondani
- A gazdaságvédelmi akcióterv végrehajtásaként a tárca társadalmi vitára bocsátotta a magyar vállalkozások 97 százalékát kitevő mikro-, kis- és középvállalkozások (kkv) hatékonyságnövelő, munkahelymegtartó programját, amelyben első körben 50 milliárd forint támogatási keret áll rendelkezésre pályázat útján – jelentette be György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára.
Emelkedett az egyszerűsített foglalkoztatás lehetséges időtartama
- A változásokra a NAV hívta fel a figyelmet.
Készpénz vagy bankkártya? Online bolt vagy piac?
- Földcsuszamlásszerű változásokat hoztak a mindennapokban, így a bankolásban és a vásárlásban is a koronavírus-járványhoz köthető intézkedések, köztük például a kijárási korlátozások. Az online bevásárlások átlagos értéke 17 ezerről 20 ezer forintra nőtt, tízből heten ritkábban látogatják a bankfiókokat.
K&H tudástár: fontos információk családi vállalkozásoknak
- A 20. K&H családi vállalatok klub tudástára segítséget nyújt a családi vállalkozások számára, hogy könnyen átlátható szakmai információkat és gyors megoldásokat kapjanak a vírushelyzet hatékony kezelésére, a jogi tanácsoktól a krízishelyzetben alkalmazható kommunikációs taktikákig.
376 300 forint volt februárban a bruttó átlagkereset
- 2020. februárban a bruttó átlagkereset 377 300 forint volt, 9,1 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban – tájékoztatott a KSH.
Így segíti a kormány a turisztikai ágazatot
- A koronavírus-járványnak leginkább kitett turisztikai ágazatot számos azonnali adóintézkedés segíti. Emellett egymillió munkavállalót érinthet a SZÉP-kártyát érintő kedvezmény, miszerint csaknem megduplázódik az elkölthető keretösszeg és felére csökken a kártyára utalt összeg utáni adóteher, a vendégeknek pedig 2020. december 31-éig nem kell megfizetni az idegenforgalmi adót.
A járvány miatt nehéz helyzetbe került hoteleknek kínál segítséget egy hazai startup
- Díjmentesen elérhető, chat alapú megoldást kínál egy budapesti startup a járvány miatt bajba jutott hazai szállodáknak. A Bonomi Asszisztens reagál a várhatóan megnövekvő ügyfélszolgálati igényekre, és segít a járvány utáni újrakezdésben.
Hogyan működik majd a bérletfizetési moratórium Szlovákiában?
- A szlovák parlament által elfogadott bérletfizetési moratórium a szakemberek szerint foghíjas, sokakat nem véd meg attól, hogy kitegyék őket az általuk bérelt ingatlanból, ha nem fizetnek időben.
Kihasználják a romániai idénymunkásokat Németországban?
- Számos németországi munkaadó visszaél azzal, hogy a külföldi, többek között romániai idénymunkások hozzájuk vannak kötve a járványügyi helyzetben – mondta Sepsi Szabolcs, a Faire Mobilität szakszervezeti tanácsadó iroda dortmundi munkatársa.