28,5 millió forint bírság az MBH Banknak, 4 millió az MBH Befektetési Banknak

2024. 09. 13., 00:13

Az MNB összesen 32,5 millió forint bírságot szabott ki az MBH Bankra és leányvállalatára a korábbi felügyeleti határozatokban foglalt intézkedési kötelezettségek elmulasztása miatt. A feltárt szabályszegéseknek nem volt jelentős hatásuk a biztonságos működésre, az ügyfélkörre, illetve a pénzpiacra sem, ugyanakkor az MNB ismételten előírta a jogsértések mielőbbi kiküszöbölését.

A Magyar Nemzeti Bank ismételten kötelezte az MBH Bank Nyrt.-t, valamint az MBH Befektetési Bank Zrt.-t, hogy tegyen eleget a jegybank korábbi határozatában foglalt felügyeleti intézkedéseknek – olvasható a jegybank közleményében.

A pénzügyi felügyelet 2022–2023-ban csoportszintű átfogó vizsgálatot folytatott az MBH-csoportnál, így az MBH Banknál és az MBH Befektetési Banknál is. Az MNB a vizsgálatot lezáró határozatában az MBH Banknál többek között a belső ellenőrzés és az adatszolgáltatási szakterület létszámhiányos működését, a likviditási adatszolgáltatási jelentések késedelmes teljesítését, az informatikai sérülékenységvizsgálatok kezelésének gyakorlati és szabályozási hiányosságait, valamint egyes nem kellően biztonságos informatikai rendszerek kockázatát tárta fel. Az MBH Befektetési Banknál a vizsgálat az informatikai sérülékenységvizsgálatok kezelésének gyakorlata és szabályozása kapcsán azonosított hiányosságokat. A megállapított jogsértések miatt az MNB beszámolási kötelezettségeket írt elő mindkét intézmény számára, egyidejűleg bírságszankciót is alkalmazott.

Ezt követően a pénzügyi felügyelet intézkedéseinek nyomonkövetése, a benyújtott intézményi beszámolók ellenőrzése és kiértékelése során megállapította, hogy az érintett társaságok nem tettek maradéktalanul eleget a felügyelet által előírtaknak a határozatokban megszabott teljesítési határidőn belül. Ennek nyomán az MNB a változatlanul meglévő jogszabályi hiányosságok miatt az MBH Bankra 28,5 millió forint, az MBH Befektetési Bankra 4 millió forint felügyeleti bírságot szabott ki. A bírságösszeg meghatározásakor súlyosító körülménynek számított többek között, hogy az intézmények a korábbi határozatokban alkalmazott felügyeleti intézkedéseket nem teljesítették maradéktalanul, illetve az MNB figyelembe vette az MBH Bank pénzpiacon betöltött jelentős szerepét és súlyát is.

A rovat támogatója a KAVOSZ Zrt.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024-10-15 23:15:00
Összesen 2,8 milliárd forintnyi vissza nem térítendő forrásra pályázhat október 15-étől országszerte 2800 vidéki, egész évben nyitva tartó büfé. Az üzletenként egymillió forintos támogatást konyhatechnológiai és a mindennapi működéshez szükséges kisebb eszközök, készletek beszerzésére fordíthatják, de felhasználhatják energiahatékony és gazdaságos üzemelést támogató fejlesztésekre, vagy nagyobb beruházásokhoz is. Pályázni november 30-ig lehet – hívja fel a figyelmet a Magyar Turisztikai Ügynökség.
2024-10-15 09:15:00
Az előző hónaphoz képest 2,1 százalékkal csökkent, az egy évvel korábbitól pedig (a nyers adatok szerint) 6,0 százalékkal elmaradt az építőipari termelés volumene 2024. augusztusban – tájékoztatott a statisztikai hivatal.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS