Fenntarthatóság 2024 – ESG a szabályozási kihívástól az üzleti lehetőségig

2024. 09. 12., 22:12

A Klasszis Média újabb ESG-tematikájú konferenciát szervez, amelynek célja a fenntarthatóság szabályozási kihívásainak és üzleti lehetőségeinek feltérképezése.

A rendezvényt kiemelten ajánlják befektetési alapkezelők felsővezetőinek, portfóliómenedzsereknek, elemzőknek, banki vezetőknek, a bankok ESG területért és zöldhitelezésért felelős vezetőinek, tőzsdei cégek és nagyvállalatok felsővezetőinek és ESG-felelőseinek, nyugdíjpénztárak, nagy ingatlanbefektető cégek vezetőinek.

Az első szekcióban szakértők, tanácsadók osztják meg, hogyan lehet a jogi szabályozásokból eredő kihívásokat üzleti lehetőségekké formálni, és milyen hatással lehet a nagyvállalatokra és a kkv-kre az ESG törvény kulturálisan és üzletileg.

Moderátor: Lukács Ákos – EY

Résztvevők: 
Fehér Sándor – Magyar Gazdaságfejlesztési Ügynökség, 
Salgó István – BCSDH, 
Wieder Gergő – KPMG

második szekcióban bankok képviselői ismertetik, hogyan integrálják a fenntarthatósági szempontokat pénzügyi döntéseikbe, milyen innovatív megoldásokat eredményez mindez, és hogyan támogatják ügyfeleiket a zöld pénzügyi megoldásokkal.

Moderátor: Dr. Ács Barnabás – London Stock Exchange Group

Résztvevők: 
Máté Károly – CIB Bank
Molnár András – OTP Bank
Szege György – MBH Bank 
Eximbank képviselője

harmadik szekcióban vállalatok és a Budapesti Értéktőzsde képviselői osztják meg gyakorlati tapasztalataikat, bevált módszereiket és tanulságos kihívásaikat a fenntartható üzleti gyakorlatok terén.

Moderátor: Buru Éva – Moore Hungary

Résztvevők:  
Tóth Róbert – KAVOSZ E-Green Zrt. / ESG Szövetség
Várkonyi Diána – Magyar Telekom
Végh Richárd – Budapesti Értéktőzsde
Microsoft Magyarország
Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága

negyedik szekcióban intézményi befektetők képviselői vitatják meg, hogyan befolyásolja a fenntarthatóság a befektetési döntéseket és milyen lehetőségeket kínál a zöld befektetések terén. Megtudhatjuk, hogyan azonosíthatók a fenntartható befektetési lehetőségek, milyen kihívásokat jelent a szabályozás változása ezen a téren és milyen hozamokra számíthatunk.

Moderátor: Gáspár András – Klasszis Média

Résztvevők:
Böröczky Dezső – Gránit Alapkezelő
Kovács István – Erste Alapkezelő
Tomasovszki Tímea – VIG Befektetési Alapkezelő
Turner Tibor – OTP Alapkezelő
KBC Alapkezelő

Ezekről és még sok más érdekes kérdésről lesz szó a Fenntarthatóság 2024 – ESG: a szabályozási kihívástól az üzleti lehetőségig címmel megrendezésre kerülő rendezvényünkön.

A szakmai programot követően adják át ünnepélyes keretek közt a Klasszis ESG díjakat; a rendezvényt vacsora és networking zárja.

Időpont: 2024. október 1. Kezdés: 13:00. 

Helyszín: Budapest (a pontos helyszín szervezés alatt)

JELENTKEZÉS

VOSZ

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS