Fenntarthatóság 2024 – ESG a szabályozási kihívástól az üzleti lehetőségig

2024. 09. 12., 22:12

A Klasszis Média újabb ESG-tematikájú konferenciát szervez, amelynek célja a fenntarthatóság szabályozási kihívásainak és üzleti lehetőségeinek feltérképezése.

A rendezvényt kiemelten ajánlják befektetési alapkezelők felsővezetőinek, portfóliómenedzsereknek, elemzőknek, banki vezetőknek, a bankok ESG területért és zöldhitelezésért felelős vezetőinek, tőzsdei cégek és nagyvállalatok felsővezetőinek és ESG-felelőseinek, nyugdíjpénztárak, nagy ingatlanbefektető cégek vezetőinek.

Az első szekcióban szakértők, tanácsadók osztják meg, hogyan lehet a jogi szabályozásokból eredő kihívásokat üzleti lehetőségekké formálni, és milyen hatással lehet a nagyvállalatokra és a kkv-kre az ESG törvény kulturálisan és üzletileg.

Moderátor: Lukács Ákos – EY

Résztvevők: 
Fehér Sándor – Magyar Gazdaságfejlesztési Ügynökség, 
Salgó István – BCSDH, 
Wieder Gergő – KPMG

második szekcióban bankok képviselői ismertetik, hogyan integrálják a fenntarthatósági szempontokat pénzügyi döntéseikbe, milyen innovatív megoldásokat eredményez mindez, és hogyan támogatják ügyfeleiket a zöld pénzügyi megoldásokkal.

Moderátor: Dr. Ács Barnabás – London Stock Exchange Group

Résztvevők: 
Máté Károly – CIB Bank
Molnár András – OTP Bank
Szege György – MBH Bank 
Eximbank képviselője

harmadik szekcióban vállalatok és a Budapesti Értéktőzsde képviselői osztják meg gyakorlati tapasztalataikat, bevált módszereiket és tanulságos kihívásaikat a fenntartható üzleti gyakorlatok terén.

Moderátor: Buru Éva – Moore Hungary

Résztvevők:  
Tóth Róbert – KAVOSZ E-Green Zrt. / ESG Szövetség
Várkonyi Diána – Magyar Telekom
Végh Richárd – Budapesti Értéktőzsde
Microsoft Magyarország
Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága

negyedik szekcióban intézményi befektetők képviselői vitatják meg, hogyan befolyásolja a fenntarthatóság a befektetési döntéseket és milyen lehetőségeket kínál a zöld befektetések terén. Megtudhatjuk, hogyan azonosíthatók a fenntartható befektetési lehetőségek, milyen kihívásokat jelent a szabályozás változása ezen a téren és milyen hozamokra számíthatunk.

Moderátor: Gáspár András – Klasszis Média

Résztvevők:
Böröczky Dezső – Gránit Alapkezelő
Kovács István – Erste Alapkezelő
Tomasovszki Tímea – VIG Befektetési Alapkezelő
Turner Tibor – OTP Alapkezelő
KBC Alapkezelő

Ezekről és még sok más érdekes kérdésről lesz szó a Fenntarthatóság 2024 – ESG: a szabályozási kihívástól az üzleti lehetőségig címmel megrendezésre kerülő rendezvényünkön.

A szakmai programot követően adják át ünnepélyes keretek közt a Klasszis ESG díjakat; a rendezvényt vacsora és networking zárja.

Időpont: 2024. október 1. Kezdés: 13:00. 

Helyszín: Budapest (a pontos helyszín szervezés alatt)

JELENTKEZÉS

VOSZ

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024-10-15 23:15:00
Összesen 2,8 milliárd forintnyi vissza nem térítendő forrásra pályázhat október 15-étől országszerte 2800 vidéki, egész évben nyitva tartó büfé. Az üzletenként egymillió forintos támogatást konyhatechnológiai és a mindennapi működéshez szükséges kisebb eszközök, készletek beszerzésére fordíthatják, de felhasználhatják energiahatékony és gazdaságos üzemelést támogató fejlesztésekre, vagy nagyobb beruházásokhoz is. Pályázni november 30-ig lehet – hívja fel a figyelmet a Magyar Turisztikai Ügynökség.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS