Hiszem, hogy az első jó benyomás sok-sok jövőbeni döntést megalapozhat – mondta az Üzletemnek Hényel Ágoston, a Hellovelo Zrt. társalapító vezérigazgatója.
Hényel Ágoston nem tartja magát materiális típusnak, az 5 éves telefonját például nem cseréli le csak azért, hogy az új „fancy” legyen. Szívesen kipróbálná magát asztalosként, vonzzák az időtálló, a természettel közeli dolgok. A pepecselős, időt rabló adminisztráció viszont nem a kedvence. Hogy ezzel szemben mi Ágoston kedvenc időtöltése, az is kiderül az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 508. interjújából.
– Mit tart karrierje eddigi csúcsának?
– Hogy rész vehettem a Hellovelo Zrt. megalapításában, amely vállalatoknak kínál elektromoskerékpár-flottaszolgáltatást. Mind a vállalati fenntarthatóság, mind a kerékpározás olyan terület, amely számomra nagyon fontos és kedves. Izgalmas, hogy olyan céget hoztunk létre, amely ötvözi ezt a kettőt. Emellett inspiráló olyan visszajelzéseket kapni az ügyfeleinktől, hogy az elektromos rásegítésű kerékpárok milyen pozitív változást hoztak a dolgozóik életébe. Sokan lecserélték a napi autózást és rendszeresen kerékpárral közlekednek, mert nem kell többé félniük az emelkedőktől és az ellenszéltől, emellett kiszámíthatóvá vált a közlekedéssel töltött idő. Hazafelé pedig akár a napi edzés is elvégezhető, az elektromos rásegítés mértékének csökkentésével.
– Milyen távra tervez?
– Főleg hosszú távra tervezek, nekem fontos, hogy legyen vízió előttem.
– Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?
– Nemzetközi piacra lépni a szolgáltatásunkkal.
– Kitől tanulta eddig a legtöbbet?
– Édesapámtól, ő nevelt kitartásra és céltudatosságra és nem utolsó sorban sikerorientáltságra. Mivel ő maga is vállalkozó volt, a példamutatása nem csak magán- és sportemberként, hanem üzletemberként is rendkívül hasznos volt számomra.
– Mivel motiválja a kollégáit?
– Pozitív jövőképpel. Úgy gondolom, mindenkinek fontos, hogy mi lesz holnap. Mindig őszintén elmondom a kollégáimnak, merre tartunk. Véleményem szerint a határozott és kiszámítható stratégiai irányok motiváló erejűek és egyben biztonságot adnak.
– Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?
– Asztalos. Nem tudom megmondani pontosan a miértjét, tetszik, hogy időtálló, a természettel közeli dolgokat alkothatnék, amik akár több generáción keresztül is értéket képviselnek.
– Hogyan építi üzleti kapcsolatait?
– A kapcsolatok újabb kapcsolatokhoz vezetnek. Amikor szeretnék valakihez eljutni, mindig megnézem, hogy van-e valaki az ismeretségi körömben, akin keresztül beszélhetünk. Ezenkívül gyakran megyek rendezvényekre, konferenciákra, mert úgy gondolom, rengeteg hasznos találkozásra nyílik lehetőség ezeken a fórumokon. Hiszem, hogy az első jó benyomás megalapozhat sok-sok jövőbeni döntést.
– Mire sajnálja az idejét?
– Az időigényes és „pepecselős” feladatok, mint például az adminisztráció, nem tartoznak a kedvenceim közé. Fontosnak tartom, hogy mindenki arra fordítson hangsúlyt, amiben jó.
– Mivel lehet felbosszantani?
– Értetlenséggel, valamint nehezen tudom kezelni, ha valaki eleve elutasítóan áll hozzá dolgokhoz, és nem nyitott a konstruktív problémamegoldásra.
– Milyen önkéntes munkát vállalna?
– Szemétszedést erdőkben, amit egyébként gyakran meg is teszek.
– Mire nem sajnálja a pénzt?
– Az élményekre. Élményt jelent nekem egy reggeli finom kávé, egy érdekes utazás, egy jó előadás, minden olyan, ami érzelmet vált ki belőlem. Nem vagyok materiális típus. Például 5 éves a telefonom, de egyáltalán nincs bennem motiváció, hogy lecseréljem. Teljesen kiszolgál, nincs értelme a legújabbra váltanom, csak azért, hogy az „fancy” legyen.
– Mi tudja a legjobban kikapcsolni?
– Meseszép és lehetetlen helyeken (nekem ez elektromos rásegítés nélküli kerékpárokkal járhatatlan területeket jelent) kerékpározni.
Idén már ötödik alkalommal rendezték meg Az Év Szaloncukra versenyt, amin az összes hazai szaloncukrokat gyártó cukrászda és gyártó szaloncukrai ringbe szállhattak.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.