63 ezernél több személyautót regisztráltak itthon az első félévben

2024. 07. 02., 15:40

2024 első félévében Magyarországon 63 331 autót regisztráltak, szemben az előző év azonos időszakában regisztrált 56 594 autóval.

Január kivételével minden hónapban növekedés volt, februárban 10,38 százalékos, márciusban 12,10 százalékos, áprilisban 21,41 százalékos, májusban 5,62 százalékos, júniusban pedig 23,87 százalékos volt az emelkedés előző év azonos hónapjához képest – közölte a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesülete (MGE).

A SUV-mánia nem múlik, egész Európában, így Magyarországon is toronymagasan a városi terepjárók a legnépszerűbbek. Rendkívüli növekedés látható az elektromos autók terén, az első félévben 59,6 százalékkal több autót regisztráltak Magyarországon, mint az előző év azonos időszakában, amiben szerepe van a megújult elektromos autó támogatásnak, és az egyre több elektromos modellnek.

A kis haszongépjárművek regisztrációjának száma is nőtt az első félévben az előző év azonos időszakához képest. Az év első hat hónapjában összesen 13 316 kis haszongépjárművet regisztráltak, szemben a 2023-ban regisztrált 10 596 darabbal.

Minimális, 2 százalékos növekedést mutat 2024 első félévében a nagy haszonjárművek regisztrációja, ami összesen 3040 járművet jelent. Az egyesület szerint a szerény növekedés azt jelzi, hogy bár a gazdasági körülmények, és a kereslet stabilizálódott, de jelentős fellendülés ezen a területen még nem következett be.

Az autóbuszok regisztrációja csökkenést mutatott, 64,9 százalékkal kevesebb új buszt helyeztek forgalomba, mint az előző év azonos időszakában. Mindössze 222 új buszt regisztráltak, ami aggodalomra ad okot, tekintettel a magyar autóbuszállomány öregedésére.

Visszaesett a közúti pótkocsik regisztrációja is, 26 százalékkal kevesebb új pótkocsit helyeztek forgalomba, összesen 1479 darabot. Ez a csökkenés arra utalhat, hogy a szállítmányozási és logisztikai ágazatban jelenleg bizonytalanság vagy csökkenő kereslet tapasztalható.

A motorkerékpárok piaca hosszú ideje pozitív trendeket mutat, az első félévben 4171 motorkerékpárt regisztráltak, ami 11,2 százalékos növekedést jelent az előző év azonos időszakához képest. Az egyesület továbbra is szükségesnek látja a robogók azonosításának megoldását regisztrációval vagy kgfb plakettel.

Nőtt a használt személyautók regisztrációja is, de csak minimális, fél százalékos mértékben.

Az egyesület közleményében pozitív fejleménynek értékeli, hogy jelentősen több új személyautót regisztráltak 2024 első felében, mint használtat, a magyar gépjárműpark kifejezetten idős autókból áll, ugyanis az átlagos magyar autó közel 16 éves. (MTI)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 10. 03., 15:55
Több mint 900 jelölést mérlegelve választották ki azt a 30 művészt, sportolót, újságírót, oktatót és tudóst, akik közül tízen vehetik majd át a Prima Primissimákat és húszan a Primákat megillető kisplasztikát és az idén jelentősen megemelt pénzdíjat december 6-án a Művészetek Palotájában.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS