Samuel Huba: Nagy vágyam, hogy a Shoptet tőzsdére lépjen

Samuel Huba: Nagy vágyam, hogy a Shoptet tőzsdére lépjen
Szerdahelyi Csaba  |  2021. 12. 17., 09:32

Mélyen elkötelezettek vagyunk, hogy segítsük a vállalkozókat saját cégük sikeres felépítésében – mondta az Üzletemnek Samuel Huba, a Shoptet vezérigazgatója.

Samuel Huba (34) Közel-Kelet-Európa egyik legnagyobb webshopkészítő vállalatának, a Shoptetnek a vezérigazgatója. A cseh üzletember pénzügyi területen kezdte a karrierjét, majd átnyergelt az IT-re. Azóta is azon dolgozik, hogy a technológia nyújtotta lehetőségeket kihasználva támogassa a kisvállalkozókat, hogy független, stabil vállalatot építhessenek. Ha érdekli, hogy Samuel Huba szerint mi az üzleti kapcsolatépítés alapja, a választ elolvashatja az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 368. interjújában.

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– Remélem, még messze vagyok a csúcstól. 34 éves vagyok és még rengeteg feladat áll előttünk, hogy támogassuk a kereskedőket, hogy sikeresek legyenek a technológiánk által. A Shoptet már 12 éve van a piacon, 3 országban vagyunk jelen a közép-kelet-európai régióban. Jelenleg 30 ezer, különböző terülen és nagyságban működő vállalat használja a rendszerünket, de még így is csak a felszínt kapargatjuk azzal kapcsolatban, hogyan fog a jövőben kinézni az e-kereskedelem. Ha belegondolunk, hogy Magyarországon a kereskedelem csupán 10 százalékát teszi ki az online tér, rájövünk, hogy nagyon izgalmas időszak küszöbén állunk. Nagyon hálás vagyok, hogy olyan emberekkel dolgozhatok, akiktől nap mint nap tanulhatok és inspirálnak engem. Közösen építünk valami újat, hogy vállalatok ezrei kínálhassák termékeiket bárhol a világon.

Milyen távra tervez?

– A munkám miatt folyamatosan a jövőben járok, de a mindennapokban igyekszem praktikusan gondolkodni, így a hosszú távú célokat kisebb részekre bontom. Mivel a piac dinamikusan változik, ezért azt vallom, hogy az a fontos, amit a jelenben teszünk.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Ez egy érdekes kérdés, őszintén nincs ilyen listám és soha nem is gondoltam rá, hogy legyen. De ha mondanom kellene egyet, akkor nagy vágyam, hogy a Shoptet tőzsdére lépjen. Úgy hiszem, hogy minden ambiciózus technológiai vállalat számára ez fontos mérföldkő. 

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– A szüleim, a nagyszüleim és az óvodában a dadusok tanították az élethez szükséges legfontosabb dolgok 80 százalékát. A fennmaradó 20 százalék, ami az eddigi életem 80 százalékát teszi ki, azok az apró, mindennapi interakciók, amelyek során azoktól tanulok, akikkel nap mint nap találkozom és együtt dolgozom.  

Mivel motiválja a kollégáit?

– Szerencsére nagyon könnyű dolgom van, hiszen jelentőségteljes munkát végzünk. Minden, amit teszünk, szó szerint óriási hatással van emberek ezreinek életére. Kivételes emberekkel dolgozhatok a Shoptetnél. A kollégáim azon felül, hogy a saját szakterületükön profik, mélyen elkötelezettek a küldetésünk mellett, hogy segítsük a vállalkozókat saját vállalatuk sikeres felépítésében. Ez nagy felelősség, ugyanakkora öröm is a számunkra.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Évekkel ezelőtt sok időt töltöttem edzéssel és versenyzéssel, leginkább a súlyemelés érdekelt. Voltak idők, amikor arra gondoltam, hogy talán a sportra kellene koncentrálnom. De aztán az üzleti életben kötöttem ki, ami jó döntésnek bizonyult.

Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– Az ember természeténél fogva társas lény, úgy gondolom, hogy az üzleti kapcsolatok hasonló szabályokat követnek, mint bármely más emberi interakció. Mint minden jó kapcsolatban, ez is leginkább a kölcsönös bizalomról, a másik oldal nézőpontjának megismeréséről és az őszinte érdeklődésről szól. Ez az alapja a jó kapcsolatépítésnek nem csak az üzleti életben, hanem máshol is.

Mire sajnálja az idejét?

– Nem igazán vagyok türelmes típus, utálok várakozni. A várakozásra sajnálom a leginkább az időmet.

Mivel lehet felbosszantani?

– Nehéz kihozni a sodromból. Ugyanakkor fel tud bosszantani, amikor valaki kétszer követi el ugyanazt a hibát. A hibák elkerülhetetlenek és szükségesek is a fejlődéshez. Ezekből tanulunk, ez visz előre. Amikor valaki kétszer követi el ugyanazt a hibát és nem tanul belőle, az csak időpocsékolás. 

Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Nem tudnék egy területet kiemelni. Személy szerint – és ebben a Shoptet is a partnerem –, a minél szélesebb körű támogatásban hiszek. Nagyon sok terület van, ahol elkél a segítség, ezért negyedévente a kollégákkal közösen határozzuk meg, hogy melyik szervezetet támogatjuk.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– Arra, amikor helyi, független vállalkozókat támogathatok a vásárlásommal. Keményen dolgoznak nap mint nap, hogy eltartsák a családjaikat. Ezért ha bármikor vennünk kell valamit a gyerekeknek vagy az otthonunkba, a feleségem és én is a Shoptet rendszerén futó webshopok közül választunk, hogy független kiskereskedőktől vásároljunk.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– Leginkább a családommal töltött idő tölt fel. Van egy csodálatos feleségem, két gyermekünk, minden velük töltött perc maga a felhőtlen kikapcsolódás a számomra.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 06. 02., 14:30
A Z generáció tudatosan, de rendkívül élménycentrikusan költ – derül ki egy generációról készült átfogó kutatásból. A riport készítésében közreműködött a Diverzum, hazánk legnagyobb diákkedvezményeket kínáló platformja is, amelynek a partnerségi vezetőjével, Takács Péterrel beszélgettünk a Cégkassza Podcast legújabb adásában. A szakértő megosztotta gondolatait a Diverzum indulásáról, valamint a fiatalok fogyasztási szokásairól és digitális életmódjáról is.
2025. 06. 13., 12:05
A szezonálisan kiigazított adatok szerint az egy hónappal korábbihoz képest 1,8 százalékkal csökkent az ipai termelés volumene az Európai Unióban 2025. áprilisban, az egy évvel korábbit ugyanakkor így is meghaladta 0,6 százalékkal.
2025. 06. 12., 11:05
Májusban országos szinten 0,8 százalékkal nőttek a lakbérek áprilishoz képest, ugyanakkor a fővárosban enyhe csökkenés történt: Budapesten 0,2 százalékkal estek vissza az albérletárak. Éves összevetésben továbbra is drágulás látható: országosan 7,9 százalékkal, Budapesten pedig 7 százalékkal emelkedtek a bérleti díjak az elmúlt egy év során – derül ki a KSH-ingatlan.com májusi lakbérindexéből.

  Rovathírek: HIPA

A magyar gazdaság ismét egy stratégiai ágazatban, az orvostechnikai és gyógyszeripari szektort érintő fejlesztésekkel erősödik – szögezte le Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója, a SCHOTT Hungary Kft. tisztatérrel felszerelt gyártócsarnokának alapkőletételén, Lukácsházán. A gyógyszeripari üveg csomagolóanyagok gyártásával foglalkozó vállalat egy időben három új beruházást indított el összesen közel 100 milliárd forint értékben.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) közölte: sajnálattal veszi tudomásul, hogy a kormány szakmai egyeztetés nélkül hosszabbította meg a hatósági árak rendszerét, hiszen ezzel a szőnyeg alá söpörték a gazdaságban lappangó feszültségeket, amelyek így csak tovább gyűlnek és mindenképpen felszínre kerülnek. Az árrésstop legnagyobb vesztesei éppen a kisboltok lesznek, hiszen lemaradnak az árversenyben a multikkal szemben – vezeti le ebben az epizódban Kozák Tamás. Az OKSZ főtitkára azt is elmagyarázza, miért nincs rendjén az elmaradt egyeztetés és felvázolja a szövetség szakpolitikai javaslatait, amelyek viszont gyógyírt jelentenének – árrésstop helyett.
Már minden tízedik magyar dolgozott külföldön, főleg Németországban, az Egyesült Királyságban, Ausztriában vagy Franciaországban, és a legfőbb motiváció a pénzkereseti lehetőség, de közben sokakat vonz a nyelvi, kulturális tapasztalat és a szakmai fejlődés is – mondta el a Profession.hu felmérésének eredményei alapján Dencső Blanka. Az állásportál piackutatási és üzletfejlesztési szakértője ebben az epizódban bemutatja, milyen érdekes trendek alakultak ki a magyarok külföldi munkavállalási kedve kapcsán, illetve mennyien és hogyan küzdöttek meg a honvággyal és a nyelvi nehézségekkel, vagy milyen módon kamatoztatják itthon a külföldön szerzett tapasztalatokat.
2025. 05. 04., 10:25
epizód: 2025 / 9   |   hossz: 29:18
A cégvezetői és értékesítői tréningeken, illetve mentorprogramokon túl azt az összetett feladatot is vállalni kell, hogy fejlesszük, ne csak a gazdasági szereplők, hanem az egész társadalom fizikai és mentális egészségét – vallja Turcsán Emese, az Einstein Akadémia (érdekes módon kriminálpedagógiára szakosodott szociálpedagógus) alapítója és vezetője. Beszélgetésünk apropóját az akadémia mellett életre hívott Einstein Alapítvány, illetve a kibontakozóban lévő Kék Zóna Projekt adta. Előbbi fiatal tehetségek felkarolására és díjazására jött létre, míg utóbbi hazánkban akarja kialakítani a hosszú, kiegyensúlyozott életet élő emberek közösségét – egészen átfogó kutatásokkal és gyakorlatokkal.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS