Három új digitalizációs kkv-pályázat nyílik meg decemberben, összesen 48 milliárd forint keretösszeggel

Három új digitalizációs kkv-pályázat nyílik meg decemberben, összesen 48 milliárd forint keretösszeggel
2024. 09. 09., 10:09

A Digitális Megújulás Operatív Program Plusz (DIMOP Plusz) három új felhívásának tervezetét bocsátotta a kormány társadalmi egyeztetésre, december 2-től összesen 48 milliárd forint vissza nem térítendő támogatásra lehet majd pályázni.

A felhívások „a vállalati digitális KFI kapacitások erősítését, a magasan fejlett digitalizációs megoldások elérhetőségének javítását az állampolgárok, vállalatok és kormányzat számára, továbbá a digitális kutatás-fejlesztést és/vagy innovációt megvalósító vállalkozások számának növelését” szolgálják. A forrást mindhárom pályázat esetében az Európai Regionális Fejlesztési Alap és Magyarország költségvetése biztosítja társfinanszírozásban. Az észrevételeket, javaslatokat 2024. szeptember 14-ig várják a véleményezésre kialakított partnerségi fórumban.

DIMOP Plusz-1.1.2/A-24: Dedikált K+F+I és piacra lépést támogató program a digitális gazdaság szereplőinek – Digitális termék-innovációs fejlesztések
A felhívás keretében mikro- és kisvállalkozások igényelhetnek vissza nem térítendő támogatást
– digitális termék-innovációs fejlesztésre,
– tárgyi eszköz beszerzésre,
– immateriális javak beszerzésére,
– iparjogvédelmi tevékenységre és a
– finanszírozás költségeire.
A tervezett keretösszeg 10 milliárd forint, amiből a Budapest területén megvalósuló projektekre 3,5 milliárd forint jut.
A támogatási kérelmeket a tervezet szerint 2024. december 2. – 2025. február 14. között lehet benyújtani, egy projekt minimum 10 millió, maximum 35 millió forint támogatásban részesülhet.

DIMOP Plusz-1.1.2/B-24: Dedikált K+F+I és piacra lépést támogató program a digitális gazdaság szereplőinek – Vállalati digitális K+F fejlesztések
Ebben a felhívásban kis- és középvállalkozások pályázhatnak vissza nem térítendő támogatásra, amelyet
– kísérleti fejlesztésre,
– ipari kutatásra,
– tárgyi eszköz beszerzésre,
– immateriális javak beszerzésére,
– iparjogvédelmi tevékenységre és a
– finanszírozás költségeire fordíthatnak.
A tervezett keretösszeg 28 milliárd forint, amiből a Budapest területén megvalósuló projektekre: 5,2714 milliárd forint jut.
A támogatási kérelmeket várhatóan 2024. december 2 – 2025. február 28. között lehet majd benyújtani, projektenként minimum 50 millió, maximum 250 millió forintra.

DIMOP Plusz-1.1.2/C-24: Dedikált K+F+I és piacra lépést támogató program a digitális gazdaság szereplőinek – Komplex digitális K+F fejlesztések
Támogatási kérelem benyújtására kizárólag konzorciumi formában van lehetőség; kis- és középvállalkozásoknak kell bevonniuk konzorciumi tagként mikrovállalkozás(oka)t, nagyvállalato(ka)t, illetve felsőoktatási intézmény(eke)t vagy kutatóhelye(ke)t. 2024. december 2 – 2025. február 28. között lehet pályázni minimum 75 millió, maximum 500 millió forint vissza nem térítendő támogatásra, amely (az előbbiekhez hasonlóan)
– kísérleti fejlesztésre,
– ipari kutatásra,
– tárgyi eszköz beszerzésre,
– immateriális javak beszerzésére,
– iparjogvédelmi tevékenységre és a
– finanszírozás költségeire fordítható.
A tervezett keretösszeg 10 milliárd forint, amely csak Budapest területén kívül megvalósuló projektekre vehető igénybe.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 11. 21., 11:21
Folyamatosan nő a bűncselekmények száma Magyarországon, komolyabb figyelmet fordít a vádhatóság a bűncselekményből eredő vagyoni hátrány visszaszerzésére, gyakoribbá váltak az alkuk az ügyészség és a bűncselekmény elkövetői között: többek között ezek a főbb megállapítások vonhatók le abból az éves összefoglalóból, amelyet a legfőbb ügyész pár hete nyújtott be a Parlamentnek. Az adatokat a Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője segít elemezni.
2024-11-21 08:21:23
Ismét meghirdették az Országos Fiatal Vállalkozói Díjat, a kategóriája egyik legnagyobb presztízsű szakmai elismerését. Az elmúlt időszakban jelentős bővülésen átesett Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége (FIVOSZ) a díjat november 29-én a mesterséges intelligencia sötét oldalát is taglaló Fiatal Vállalkozók Hete Karrier-és Üzleti Show zárórendezvényén adja át.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A nyugdíjpénztárak vagyona nem várt mértékben gyarapodott az idén – jelezte az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetsége (ÖPOSZ), amely szerint az öngondoskodók korábban egyetlen esztendő harmadik negyedében sem tettek félre olyan magas összeget egészségügyi és nyugdíjcélra, mint 2024-ben. Dr. Kravalik Gábor, az ÖPOSZ főtitkára ebben az epizódban vezeti le a kedvező tendencia okait, azt, hogy milyen motivációs tényezők vezettek a remek eredményhez, valamint azt is, hogy milyen módon és melyik korosztály pénzügyi tudatosságát lehetne még növelni.
2024. 11. 06., 09:35
epizód: 2024 / 21   |   hossz: 28:39
Az I. Nyílt Magyar Sommelier Bajnokság „Best Young Sommelier” kategóriájának idei győztese, Novák Dávid örömmel kampányol a borfogyasztás mint kulináris élmény mellett, hiszen egy jól kiválasztott ital új dimenzióval gazdagítja az étkezést. Az ízek és aromák összjátékának ismeretéhez hatalmas elméleti tudás kell, de az igazi kihívás az, hogy ráérezzen a vendég személyes preferenciáira. A VIRTU Restaurant sommelier-je cukrász múltjából és külföldi tapasztalataiból merítve vált profivá, pedig még csak a húszas éveit tapossa. Ebben az epizódban e különleges szakma szépségeiről és a borfogyasztás szertartásáról is mesél.
Bár a magyarok európai összehasonlításban is tudatosan kötnek lakásbiztosítást, akadnak fontos apróságok a szerződésekben, amelyeket kifelejtenek. A kisebb, de baj esetén drága hibákra a hazai árvizek során keletkezett károk még jobban ráirányították a figyelmet. Árvízre továbbra sem, vagy csak szigorú kikötések mentén lehet biztosítást találni, viszont más természeti katasztrófák kapcsán nagyot menthet egy jó szerződés – hívta fel a figyelmet a PBA Insura Zrt. vezérigazgatója. Dr. Kozma Gábor ebben az epizódban tisztázza a természeti katasztrófákból eredő károk közötti fontos különbségeket és elmondja, mit nem kellene kifelejteni a szerződésekből, hogy nagyobb biztonságban tudjuk ingó és ingatlan vagyonunkat.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS