Három új digitalizációs kkv-pályázat nyílik meg decemberben, összesen 48 milliárd forint keretösszeggel

Három új digitalizációs kkv-pályázat nyílik meg decemberben, összesen 48 milliárd forint keretösszeggel
2024. 09. 09., 10:09

A Digitális Megújulás Operatív Program Plusz (DIMOP Plusz) három új felhívásának tervezetét bocsátotta a kormány társadalmi egyeztetésre, december 2-től összesen 48 milliárd forint vissza nem térítendő támogatásra lehet majd pályázni.

A felhívások „a vállalati digitális KFI kapacitások erősítését, a magasan fejlett digitalizációs megoldások elérhetőségének javítását az állampolgárok, vállalatok és kormányzat számára, továbbá a digitális kutatás-fejlesztést és/vagy innovációt megvalósító vállalkozások számának növelését” szolgálják. A forrást mindhárom pályázat esetében az Európai Regionális Fejlesztési Alap és Magyarország költségvetése biztosítja társfinanszírozásban. Az észrevételeket, javaslatokat 2024. szeptember 14-ig várják a véleményezésre kialakított partnerségi fórumban.

DIMOP Plusz-1.1.2/A-24: Dedikált K+F+I és piacra lépést támogató program a digitális gazdaság szereplőinek – Digitális termék-innovációs fejlesztések
A felhívás keretében mikro- és kisvállalkozások igényelhetnek vissza nem térítendő támogatást
– digitális termék-innovációs fejlesztésre,
– tárgyi eszköz beszerzésre,
– immateriális javak beszerzésére,
– iparjogvédelmi tevékenységre és a
– finanszírozás költségeire.
A tervezett keretösszeg 10 milliárd forint, amiből a Budapest területén megvalósuló projektekre 3,5 milliárd forint jut.
A támogatási kérelmeket a tervezet szerint 2024. december 2. – 2025. február 14. között lehet benyújtani, egy projekt minimum 10 millió, maximum 35 millió forint támogatásban részesülhet.

DIMOP Plusz-1.1.2/B-24: Dedikált K+F+I és piacra lépést támogató program a digitális gazdaság szereplőinek – Vállalati digitális K+F fejlesztések
Ebben a felhívásban kis- és középvállalkozások pályázhatnak vissza nem térítendő támogatásra, amelyet
– kísérleti fejlesztésre,
– ipari kutatásra,
– tárgyi eszköz beszerzésre,
– immateriális javak beszerzésére,
– iparjogvédelmi tevékenységre és a
– finanszírozás költségeire fordíthatnak.
A tervezett keretösszeg 28 milliárd forint, amiből a Budapest területén megvalósuló projektekre: 5,2714 milliárd forint jut.
A támogatási kérelmeket várhatóan 2024. december 2 – 2025. február 28. között lehet majd benyújtani, projektenként minimum 50 millió, maximum 250 millió forintra.

DIMOP Plusz-1.1.2/C-24: Dedikált K+F+I és piacra lépést támogató program a digitális gazdaság szereplőinek – Komplex digitális K+F fejlesztések
Támogatási kérelem benyújtására kizárólag konzorciumi formában van lehetőség; kis- és középvállalkozásoknak kell bevonniuk konzorciumi tagként mikrovállalkozás(oka)t, nagyvállalato(ka)t, illetve felsőoktatási intézmény(eke)t vagy kutatóhelye(ke)t. 2024. december 2 – 2025. február 28. között lehet pályázni minimum 75 millió, maximum 500 millió forint vissza nem térítendő támogatásra, amely (az előbbiekhez hasonlóan)
– kísérleti fejlesztésre,
– ipari kutatásra,
– tárgyi eszköz beszerzésre,
– immateriális javak beszerzésére,
– iparjogvédelmi tevékenységre és a
– finanszírozás költségeire fordítható.
A tervezett keretösszeg 10 milliárd forint, amely csak Budapest területén kívül megvalósuló projektekre vehető igénybe.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024-10-15 09:15:00
Az előző hónaphoz képest 2,1 százalékkal csökkent, az egy évvel korábbitól pedig (a nyers adatok szerint) 6,0 százalékkal elmaradt az építőipari termelés volumene 2024. augusztusban – tájékoztatott a statisztikai hivatal.
2024-10-15 03:15:00
A Duna House által szeptemberre becsült 9754 ingatlanpiaci tranzakció 4,8 százalékkal haladja meg az augusztusi és 20,9 százalékkal a 2023. szeptemberi szintet. Az ingatlanközvetítő becslése szerint 2024-ben eddig 92 ezer tranzakció valósult meg, így a várakozásoknak megfelelően a korábbi, 110–130 prognózis közepe körül fogja zárni az évet a piac.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS