K&H Innovathon: itt vannak a győztesek

2019. 05. 23., 15:31

A K&H fejlesztői innovációs versenyére, a K&H Innovathon döntőjére 45 nemzetközi fintech cég regisztrált, és végül 14 kapott meghívást.

A mindennapi pénzügyeket, például a vásárlást megkönnyítő megoldásokkal rukkoltak elő a K&H fejlesztői innovációs versenyére jelentkező startupok. A világ minden tájáról összesen 45 csapat nevezett többek között mesterséges intelligencián alapuló adatfeldolgozó alkalmazással, láthatatlan és különböző elektronikus fizetési megoldással. A K&H szakmai zsűrije a Mondriaan csapatot választotta győztesnek.

Komoly mezőny gyűlt össze a készpénzhasználat visszaszorítását, továbbá mobilos alkalmazások térnyerését elősegítő innovatív megoldásokat fejlesztő startupoknak meghirdetett K&H versenyre, az Innovathonra. Összesen 45 csapat nevezett a versenyre a világ minden tájáról: a csapatok kétharmadát adták a magyar cégek, de többek között volt amerikai, német, lengyel, holland, izraeli és orosz startup is.

„A K&H stratégiájában kiemelt szerepe van a digitalizációnak. Ezt jól példázza az elmúlt években bevezetett számos új szolgáltatásunk. Február végén a K&H Magyarországon az elsők között nyitotta meg  a második pénzforgalmi irányelvvel összhangban (PSD2) az új típusú szolgáltatók számára hozzáférést biztosító K&H fejlesztői portált („sandboxot/homokozót”) és tesztkörnyezetet. A rendezvény célja az volt, hogy a fintech cégek a nyílt platformon megoldásokat fejlesszenek, melyre 2 hét állt rendelkezésükre és a döntő teljes napja. Lehetséges, hogy a jövőben a K&H szolgáltatási palettáját a rendezvényen bemutatott alkalmazások közül egészíti majd ki. A piaci szereplőknek, köztük a bankoknak fokozottan kell figyelniük a megjelenő új fejlesztéseket annak érdekében, hogy a leggördülékenyebb, leghatékonyabb megoldásokat szállító startupokkal, külső fejlesztőkkel partnerségre lépve nagyon hamar komoly versenyelőnyre tehessenek szert. A fintech startupok mellett klasszikus információtechnológiai rendszereket fejlesztő kis- és középvállalkozások, valamint érdekes ötletet bemutató egyetemisták is jelentkeztek. Akadt olyan versenyző is, amely már a K&H anyabankja, a KBC mobilbankjának szállít mesterséges intelligenciára épülő alkalmazást” – emelte ki Németh Balázs, a K&H Operáció, technológiák és lakossági hitelkezelési divízióvezetője.

Az K&H Innovathon-on szereplő csapatok az azonnali fizetési rendszerhez (AFR), valamint a jövőbeni bankolást szabályozó második uniós pénzforgalmi irányelvhez (PSD2) kapcsolódó elektronikus fizetési megoldásokkal rukkoltak elő. Volt olyan jelentkező, amelyik „láthatatlan fizetési” megoldással üzemelő új szolgáltatásokat hozott. Akadt olyan pályázó, aki big data felhasználást mesterséges intelligenciával kezelő rendszert mutatott be. Színesítette a palettát a digitális csatornák segítségével a fiatalokat megszólító alkalmazás, valamint jött olyan pályamunka is, amely teljesen újragondolta a K&H platformját a lakásfelújítástól az élelmiszervásárlásig.

A K&H Innovathon döntőjébe végül 14 csapat jutott be, az eredményhirdetést pedig május 18-án, szombaton tartotta meg a K&H ünnepélyes keretek között.

1. helyezett: Mondriaann

A K&H Bank vezetőiből és a bank partnerének, a VISA bankkártya-társaság szakemberéből álló zsűri döntése szerint a győztes a Mondriaann lett. A Mondriaan tranzakció alapú jutalomrendszere lehetővé teszi a bankok és kereskedők számára, hogy személyre szabott ajánlatokat juttassanak el az ügyfelekhez az aktuális költekezési szokásaikra építkezve offline és online formában, emellett pedig viselkedéselemzési algoritmusuk a kampányok sikerességét segíti. A K&H és VISA vezetőiből álló zsűri egyértelműen kiemelte, hogy a jövő megoldását láthatták a Mondriaan csapat fejlesztésében.

2. helyezett: VoxPay

 A Voxpay fizetési rendszer webshopon és mobilon keresztül történő készpénzmentes fizetést tesz lehetővé az élet minden területén, legyen szó akár parkolásról, utazásról vagy internetes vásárlásról.

3. helyezett: Koin

A Koin csapata jól ismert lehet azoknak, akik eddig is tudatosan kezelték pénzügyeiket. A személyi költéseket elemző csapat nemcsak költésanalízist biztosít az ügyfeleknek, hanem a jövőre is gondol és prediktív elemzéseivel az előrelátható pénzügyi kérdésekre is segítséget nyújt.

K&H különdíj: Family Finances

A legjobb UI/UX díjat a Family Finances csapata nyerte el, akik a modern kor dizájn elvárásainak megfelelően egy olyan alkalmazással álltak elő, ami a digitális generációk számára minden igényt kielégít, miközben a készpénzmentes életet biztonságos keretek között teszi lehetővé.

VISA különdíj: Salarify

A Salarify csapata a béren kívüli juttatásokat, illetve a bérelőlegeket helyezte középpontba.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 02. 21., 09:25
A tavalyi évben benyújtott egységes kérelmek után 27 jogcímen 500 milliárd forintot folyósított a Magyar Államkincstár. A végkifizetéseket márciustól ütemesen fogják teljesíteni, összesen még mintegy 300 milliárd forint érkezik a gazdákhoz – mondta Feldman Zsolt mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkár a Gödöllőn megrendezett II. Gazda Információs Napon.
2025. 02. 21., 16:10
Óriásit ugrott egy év alatt a lízingre vásárolt személykocsik száma. Ennyi autót a járvány előtti években finanszíroztattak utoljára a vevők, akikért akciókkal és kedvezményes kamatokkal is versenyeztek az autókereskedők – derül ki a Bank360.hu elemzéséből. Más eszközöknél viszont látszik a vállalatok beruházási óvatossága, kivéve az építőipari gépek lízingjét, ami csúcsot döntött 2024-ben.
2025-02-21 18:10:00
A NAV Ügyfélportálon gyorsan és egyszerűen érhetők el a foglalkoztatási adatok. Mindössze néhány kattintással ellenőrizheti bárki aktuális jogviszonyadatait, hogy bejelentették-e, hány órában, és mióta él a jogviszonya, illetve a korábbi, már lezárt foglalkoztatások is listázhatók – hívja fel a figyelmet az adóhivatal.
2025-02-20 16:05:00
A 2024 végén kihirdetett jogszabálymódosítások jelentősen átalakították az érvényben lévő kiterjesztett gyártói felelősségre (EPR) és termékdíjra vonatkozó előírásokat. A változás amellett, hogy csökkenti a társaságok adminisztratív terheit, egyértelműsítette az EPR-rendszerhez kapcsolódó szankciók rendszerét, újraszabályozta a termékdíj és az EPR kapcsolatát is – hívják fel a figyelmet a Deloitte szakértői.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.
A magyarok először idén tehetik meg, hogy ingatlan célra fordítsák a nyugdíjpénztári megtakarításaikat. Herman Bernadett, a Bank360 vezető szakértője ennek a lehetőségnek az előnyeiről és hátulütőiről, valamint a pénztárakra gyakorolt jelenlegi és távlati következményeiről is beszélt a BizniszPlusznak. Szóba került az is, hogy milyen hatással volt a nyugdíjvagyonokra a részvénypiacok tavalyi sikere, illetve hogy milyen tényezőktől függ a gyarapodás az idei évben.
2025. 01. 17., 08:20
epizód: 2025 / 2   |   hossz: 24:49
A kiskorú gyermeket nevelő szülők adóalapját csökkentő családi kedvezmény mértéke 2025. július 1-jétől 50 százalékkal nő, így a kétgyerekes családok az év második felében már nem havi 40 ezer, hanem 60 ezer forint adót és járulékot takarítanak meg. Nem mindegy azonban, hogy mikor és hogyan nyilatkoznak erről a dolgozók, miközben a munkáltatóknak is érdemes odafigyelni az ezzel kapcsolatos változásokra. A legfontosabb tudnivalókról Honyek Pétert, a PwC Magyarország személyi jövedelemadóval foglalkozó területének igazgatóját kérdeztük.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS