A középiskolások 49 százaléka vett részt szakmai képzésen az Európai Unióban – tájékoztatott az Eurostat; Magyarországon ez az arány mindössze 21 százalék volt 2016-ban.
Az unió statisztikai hivatalának legfrissebb, 2016-os adatai szerint a jellemzően 14–16 éves korban kezdődő „felső középfokú” oktatásban részt vevők közül a legnagyobb arányban a cseh fiatalok vettek részt szakmai képzésen (73 százalék), majd Finnország (71 százalék) és Horvátország (70 százalék) következett.
Cipruson ugyanez az arány 17, Magyarországon 21, Litvániában 27 százalék volt.
Szakmai Készségek Európai Hete
Az EU 2018. november 5. és 9. között immár harmadszor szervezi meg a Szakmai Készségek Európai Hetét, amelyre ezúttal Bécsben kerül sor. „A Szakmai Készségek Európai Hetének célja bemutatni, hogy a szakképzés a fiatalok és a felnőttek számára egyaránt jó választást jelent, hiszen kiváló színvonalú oktatást és minőségi munkalehetőségeket kínál, továbbá javítja a foglalkoztathatóságot. A rendezvénysorozat ezáltal az európai készségfejlesztési program végrehajtásához, valamint a szociális jogok európai pillérének megvalósításához is hozzájárul” – olvasható az Európai Bizottság közleményében.
A Szakmai Készségek Európai Hetét első ízben 2016-ban rendezték meg. 2017-ben a második alkalommal megrendezett eseménysorozaton Európa-szerte több mint 1585 rendezvényt szerveztek, amelyeken összesen 1 millió ember vett részt. A harmadszor megrendezett eseménysorozat rendezvényeiről – országok szerinti bontásban – itt található bővebb információ.
A világ TOP 5 építőipari nehézgépgyártó vállalata között számon tartott kínai Zoomlion 105 millió euró értékben Magyarországon építi fel harmadik európai gyáregységét.
„Egy nukleáris létesítmény megtámadása abszolút elfogadhatatlan, ilyesminek nem szabad megtörténnie.”