Az előző hónaphoz képest 0,8 százalékkal csökkent az ipari termelés volumene az Európai Unióban 2024 decemberében, az egy évvel korábbitól így 1,7 százalékkal maradt el.
Az Eurostat jelentése szerint 2024. decemberben uniós átlagban a további feldolgozásra gyártott termékek volumene 2,3 százalékkal csökkent, a gépek és berendezések gyártása 7,5 százalékkal, a tartós fogyasztási cikkeké 1,8 százalékkal csökkent, nem tartós fogyasztási cikkből ugyanakkor 8,2 százalékkal többet állítottak elő, mint egy évvel korábban, és növekedést (+0,6 százalék) regisztráltak az energiaiparban is.
A tagállamok közül a legnagyobb éves visszaesést Ausztriában (mínusz 9,5 százalék), Olaszországban (mínusz 7,1 százalék) és Magyarországon (mínusz 6,4 százalék) regisztrálták 2024 decemberében (munkanaphatástól megtisztított adatok). A legdinamikusabban, 14,4 százalékkal a máltai ipar nőtt, megelőzve az ír (+10,1 százalék) és a litván (+7,6 százalék) adatot.
2024 egészében az Európai Unióban 2,0 százalékkal esett vissza az előző évhez képest az ipari termelés. Magyarországon a KSH tájékoztatása szerint 4,0 százalékkal csökkent a volumen (a 2023. évi 5,5 százalékos mínusz után).
A beruházásösztönzésben is ki kell használni, hogy rendkívül Magyarország-barát az új washingtoni adminisztráció, és a legnagyobb amerikai cégeket is ösztönözni kell magyarországi befektetésekre – hívta fel a figyelmet Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.
A Paksi Atomerőmű 4. blokkja a február 9-én bekövetkezett védelmi működés miatti automatikus leterhelődést követően újra névleges teljesítményen üzemel – tájékoztatott az Országos Atomenergia Hivatal.