Felmondás

Itt találod az összes cikket a „felmondás” témában!

„Felmondás közös megegyezéssel”: ez valóban lehetséges?

„Felmondás közös megegyezéssel”: ez valóban lehetséges?

A munkaviszony többféleképpen szűnhet meg. Lehet munkáltatói vagy munkavállalói felmondás, de a felek közös megegyezéssel is dönthetnek a munkakapcsolat végéről. Olyan is lehetséges, hogy felmondás közös megegyezéssel? Vagy itt már valami nem stimmel? – teszi fel (és válaszolja meg) a kérdést dr. Kocsis Ildikó ügyvéd, vitarendezési szakjogász.
2024. 02. 20., 16:10
Felmondás indoklás nélkül? – Friss ítélet az Európai Bíróságon

A határozott időre alkalmazott munkavállalót tájékoztatni kell a munkaszerződése rendes felmondással történő megszüntetésének indokairól, ha ezekről az indokokról a határozatlan időre alkalmazott munkavállalót is kötelező tájékoztatni – mondta ki ítéletében az Európai Unió Bírósága.

2023. 04. 25., 13:22
Egy év teljes bérköltségébe kerülhet egy topvezető cseréje

Függetlenül attól, hogy közös megegyezéssel vagy rendes felmondással szűnik meg a munkaviszony, egy vezetői pozícióban dolgozó munkatárs pótlásakor a toborzás és a személyre vonatkozó kiadások költségei akár egy teljes esztendő bértömegét is kitehetik – tette közzé a Man at Work.

2022. 08. 26., 08:23
Biztos, hogy a vezető kirúgása indoklás nélkül is jogszerű?

A munkaviszony felmondással történő megszüntetésének szigorú szabályai vannak. Talán ez az oka annak, hogy a felmondás körül több tévhit is él. A 3 leggyakoribb felmondási tévhit között szerepel a vezetőkre vonatkozó felmondás is. Indoklás nélkül is minden esetben jogszerű a vezető kirúgása? Mire érdemes nagyon odafigyelni?A kérdésekre dr. Kocsis Ildikó ügyvéd válaszol.

2022. 06. 13., 13:27
Meddig köteles dolgozni a munkavállaló felmondás esetén?

A munkaviszony leggyakrabban felmondással vagy közös megegyezéssel szűnik meg. Meddig köteles munkát végezni a dolgozó felmondás esetén? Fel kell-e őt menteni a munkavégzés alól? Mennyi időre szólhat a felmentés? A kérdésekre dr. Szabó Gergely ügyvéd válaszol.

2022. 02. 07., 09:57
Romániát is elérte a felmondási hullám

Jelentősen megugrott 2021-ben Romániában azoknak az alkalmazottaknak a száma, akik önként felmondtak munkahelyükön. Veres Valér szociológus szerint tetten érhető a Nyugaton „nagy felmondásnak” nevezett jelenség.

2022. 01. 14., 16:31
A három leggyakoribb tévhit a felmondásról

A munkaviszony megszüntetése, a felmondás nem egyszerű pillanat sem a munkáltató, sem a munkavállaló oldaláról. Talán ez lehet az oka, hogy felmondási tévhitekkel is bőven találkozhatunk.

2021. 03. 11., 14:30
A munkakapcsolat megszüntetése: felmondás, leépítés, lemondás, felmentés?

Hogyan történhet a munkakapcsolat megszüntetése? Mit jelent a felmondás, leépítés, lemondás, felmentés? Esetleg már olyat is hallottál, hogy rendkívüli felmondás? Sőt, az is ismerősen hangzik, hogy a munkaviszony megszűnése vagy megszüntetése? Melyik mit jelent? A legfontosabb tudnivalókat dr. Kocsis Ildikó ügyvéd foglalta össze.

2021. 03. 04., 17:30
Szerződések megszűnése: felmondás, felbontás vagy elállás?

Hogyan lehet megszüntetni egy szerződést? Mit jelent a felmondás, felbontás és elállás? Ugyanazt jelentik vagy teljesen mást? Mi a helyes, a szerződést felmondjuk vagy felbontjuk? A kérdésekre dr. Kocsis Ildikó ügyvéd válaszol.

2020. 10. 26., 18:15
Munkáltató általi rendes felmondás: így szabályos

A Munka Törvénykönyve hatálya alá tartozó munkavállaló munkaviszonya 3 féle módon szüntethető meg: felmondással („rendes felmondás”), azonnali hatályú felmondással („rendkívüli felmondás”), illetve közös megegyezéssel. A munkáltató általi rendes felmondás szabályait dr. Pajor Dávid ügyvéd foglalta össze.

2020. 10. 22., 15:30
Kilépés a cégből: felmondhat a kft. tulajdonosa?

A kft., azaz a korlátolt felelősségű társaság elég ismert és elterjedt cégforma. Általában addig nincs is gond, míg a kft. tulajdonosa a cégben akar maradni. Mi történik, ha már nem szeretne tulajdonos lenni? Egyszerűen kiléphet, felmondhat a cégtulajdonos? A kérdésekre dr. Kocsis Ildikó ügyvéd válaszol.

2020. 07. 09., 12:45
Késik vagy kevesebb a munkabér: felmondhat a munkavállaló?

A munkáltató egyik alap kötelezettsége a munkabér megfizetése. Mi történik, ha a fizetés késik, elmarad vagy kevesebb, mint ami jogszerűen járna? Jogszerű ilyen esetben az azonnali felmondás a munkavállaló részéről? Mit mondott a bíróság? A kérdésekre dr. Kocsis Ildikó ügyvéd válaszol.

2019. 04. 01., 12:32
Ha már egyszer figyelmeztettek, nem lehet felmondani?

Életünk harmadát munkával töltjük – szokták mondani, ha arra akarják felhívni a figyelmet, hogy milyen fontosak a munkával kapcsolatos körülmények. De nem csak az a lényeges, hogy milyen a munka és munkahely. Az is nagyon fontos, hogy mi történik, ha valaki hibákat követ el és mi lehet ezért a „büntetés”. Jogszerű-e a felmondás, ha előtte már megtörtént a figyelmeztetés? A kérdésre dr. Kocsis Ildikó ügyvéd válaszol.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ben hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS