Kákos Eszter: Étteremtulajdonosként és edzőként is értéket teremtek

Szerdahelyi Csaba  |  2019. 12. 17., 09:30

Akár Hajdú-Bihar megyén kívül is szívesen nyitna egy Creppy palacsintázót Kákos Eszter, a Creppy PalacsintaBistro Debrecen társtulajdonosa. A bakancslistáján mindenesetre szerepel ez a fogás.

Kákos Eszter három éve dolgozik azon, hogy étteremtulajdonos legyen, s az álma idén valóra vált. A másik álma is teljesült, hiszen edzéseket tart egy fitneszteremben. Hogy mi minden kellett ezekhez, az is kiderül az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 136. interjújából.

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– A Creppy PalacsintaBistro Debrecen megnyitását.

Milyen távra tervez?

– Hosszú távra, legalább 10 éves intervallumban gondolkodom.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Még egy CreppyBistro megnyitása, akár Hajdú-Bihar megyén kívül.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– A férjemtől, aki sajnos már 7 éve nincs köztünk. Az ő mottója a folyamatos fejlesztés, fejlődés és innováció volt. Ennek szellemében próbálok élni én is.

Mivel motiválja a kollégáit, társait?

– Közös cél, hogy mindenki együtt és egymáshoz alkalmazkodva dolgozzon. Próbáljuk azt elérni, hogy szeressenek nálunk dolgozni, kellemes légkörben, és meg kell őket dicsérni, ha a helyzet úgy kívánja. Természetesen, azt is meg kell beszélnünk, ha valami nem úgy történt, ahogy megbeszéltük. Azt kérjük az alkalmazottaktól, hogy amennyiben problémájuk van, mindenképpen nekünk, étteremtulajdonosoknak jelezzék, és próbáljuk közösen megoldani azt.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Szerencsésnek mondhatom magam, mert az immár 3 éve dédelgetett álmom, hogy étteremtulajdonos legyek, 2019-re megvalósult! A másik vágyam, hogy csoportos edző legyek, szintén teljesült, mert edzést tartok egy fitneszteremben. Az utóbbinál megvalósult az az elképzelésem is, hogy a hobbim a munkám legyen. Igaz, hogy először nagyon különbözőnek tűnhetnek, de közös bennük, hogy mindkettővel értéket tudok teremteni.

Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– Leginkább üzleti reggelikre járok.

Mire sajnálja az idejét?

– Nem szeretem, ha úgy telik az idő, hogy semmi hasznosat nem csinálok.

Mivel lehet felbosszantani?

– A valóság eltorzításával, hazugsággal tudnak a legjobban felbosszantani.

Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Gyerekekkel kapcsolatos minden önkéntes munkára kapható vagyok, valamint a környezetünk megóvása érdekében is szívesen teszek lépéseket. Az állatokkal kapcsolatban is szívesen vállalnék segítő jellegű tevékenységet.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– Lehetőség szerint magyar termékeket próbálok vásárolni, legyen szó ruháról vagy tisztítószerekről. Figyelek arra, hogy környezetbarát termékeket vásároljak, még ha olykor drágábbak is. A mindennapos hajtás, pörgés után szükségem van a feltöltődésre is, amit szaunázással szoktam megoldani. Erre nem sajnálom sem az időt, sem a pénzt. Természetesen a három kisfiam kívánságait is szoktam teljesíteni, ami nekem minden pénzt megér, hiszen értük teszek mindent.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– Ahogy már említettem: a szaunázás, de mellette az edzés és egy jó könyv is.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 05., 13:10
Cégcsoportunk már 35 éve van a HR piacon, ahol sokoldalú szolgáltatóként igyekszünk helytállni. Szeretném, ha legalább még ennyi ideig sikeresen tudna működni a cég – mondta az Üzletem.hu-nak Ifj. Vida Péter, a Viapan Group Managing Directora.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A digitális technológiák kapcsán jelenleg két uniós rendelet is fontos: az egyik a digitális szolgáltatásokról, a másik a mesterséges intelligencia felhasználásának korlátozásáról szól. Sokáig azt hittük, az óriási tech vállalatok túl nagyra nőttek ahhoz, hogy meg lehessen regulázni a működésüket, Európában azonban – úgy tűnik – mégis sikerül rendeleti keretek közé szorítani, hogy mit tehet vagy épp' nem tehet meg a Facebook, a Snapchat, a TikTok és például a Google kereső. Dr. Baracsi Katalin internetjogász ebben az epizódban átfogó képed ad mind a digitális piacokat, mind pedig a mesterséges intelligencia felhasználását szabályozó uniós rendeletről.
2024. 03. 04., 13:25
epizód: 2024 / 5   |   hossz: 25:08
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS