Új robot segítségével automatizálják az ablakpucolást

Új robot segítségével automatizálják az ablakpucolást
2023. 12. 24., 11:10

Sokkal hatékonyabb és gyorsabb, mint az ember, és többé senki testi épségét nem kell kockára tenni azért, hogy megtisztítsák a nagy magasságokban lévő üvegfelületeket.

Egy újabb, közel tízmillió dolláros (kb. 3,5 milliárd forintos) befektetői kör lezárásával a Skyline Robotics célegyenesbe fordult, hogy megvalósítsa az ablakpucolás automatizálását. A megoldást persze nem nyitható ablakokkal rendelkező, alacsonyabb épületek karbantartására szánják. A nem annyira távoli jövőben a legalább MOL Campus méretű épületek külsejét takaríthatják majd ilyen eszközök, amelyek megváltást jelenthetnek a világ számtalan pontján magasodó – és egyre szaporodó – felhőkarcolók üzemeltetői számára.

A Skyline Robotics gépe nem kér fizetést, betegszabadságot, kávészünetet, és a használata nem jár együtt emberi élet vagy testi épség kockáztatásával - mint jelenleg. A toronyházak tetejéről leengedett külső szervizlifteken már nem kell majd humán karbantartóknak is lenni ahhoz, hogy a magas épületek nyithatatlan ablakait kívülről megtisztítsák – akadálytalanul beengedve ezzel a természetes fényt, ami javítja a bent tartózkodók közérzetét, közben pedig csökkenti például a világítás vagy (télen) a fűtés költségeit.

 

Az Ozmo névre keresztelt, automatizált ablaktisztító rendszer fejlesztője bejelentette: az év végéhez közeledve sikerrel zárt egy 9,8 millió dolláros finanszírozási kört, amivel az eddigi összbevétele 19,4 millió dollárra emelkedett. A Skyline Robotics szerint a befektetők kifejezetten az Ozmo New York-i és londoni telepítésének kiterjesztésére, a kutatási és fejlesztési csapat bővítésére, valamint több szolgáltatás kidolgozására adták a pénzt.

„A befektetői közösség bizalma nemcsak azt mutatja, hogy az innovációnkra nagy a kereslet, hanem azt is, hogy megvan az a csapat és termék, amiben a befektetők hisznek - állapította meg Michael Brown vezérigazgató. Automatizáljuk, előre visszük az iparágat, és ez a kör segíteni fog a vállalat további növekedésében, illetve a szabadalmaztatott technológiánk új funkciókkal történő továbbfejlesztésében.”

A Skyline Robotics azt állítja, hogy a célja a magasban végzett mindenféle munka automatizálása, és ebben a folyamatban csak a kezdet jelenti, hogy az ablaktisztítást az Ozmo robot már képes megoldani, ami a New York-i vállalat szerint máris alaposan felbolygatja a 40 milliárd dolláros ablaktisztításra szakosodott iparágat. Az Ozmo a mesterséges intelligenciát, a gépi tanulást és a számítógépes látást kombinálja fejlett érzékelőkkel, valamint egy KUKA KR AGILUS robotkarral.

„Az Ozmo segítségével az ablaktisztítás akár háromszor gyorsabban elvégezhető, mint emberekkel, ráadásul anélkül, hogy dolgozókat veszélyeztetnénk – mutat rá a cég. Az eredmény egy okosabb, gyorsabb, biztonságosabb és gazdaságosabb alternatíva az emberi ablakmosókkal szemben.”

A vállalat jelenlegi találmányában és a jövőben várható további magas épületkarbantartási megoldásaiban eddig főleg tehetős magánemberek látták meg a fantáziát, de befektetői között tudhatja a Durst Organization tőkebefektető óriás Durst Ventures vállalatát is. A Skyline Robotics tavaly márciusban 6,5 millió dollárt, szeptemberében a Durst Ventures finanszírozását, 2023 augusztusában pedig további 3,35 millió dollárt gyűjtött be, még a jelenlegi, 9,8 milliós befektetői kör lezárása előtt.

Gábor János

Főoldali kép: Skyline Robotics

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 06. 02., 14:30
A Z generáció tudatosan, de rendkívül élménycentrikusan költ – derül ki egy generációról készült átfogó kutatásból. A riport készítésében közreműködött a Diverzum, hazánk legnagyobb diákkedvezményeket kínáló platformja is, amelynek a partnerségi vezetőjével, Takács Péterrel beszélgettünk a Cégkassza Podcast legújabb adásában. A szakértő megosztotta gondolatait a Diverzum indulásáról, valamint a fiatalok fogyasztási szokásairól és digitális életmódjáról is.
2025. 06. 13., 12:05
A szezonálisan kiigazított adatok szerint az egy hónappal korábbihoz képest 1,8 százalékkal csökkent az ipai termelés volumene az Európai Unióban 2025. áprilisban, az egy évvel korábbit ugyanakkor így is meghaladta 0,6 százalékkal.
2025. 06. 12., 11:05
Májusban országos szinten 0,8 százalékkal nőttek a lakbérek áprilishoz képest, ugyanakkor a fővárosban enyhe csökkenés történt: Budapesten 0,2 százalékkal estek vissza az albérletárak. Éves összevetésben továbbra is drágulás látható: országosan 7,9 százalékkal, Budapesten pedig 7 százalékkal emelkedtek a bérleti díjak az elmúlt egy év során – derül ki a KSH-ingatlan.com májusi lakbérindexéből.

  Rovathírek: HIPA

A magyar gazdaság ismét egy stratégiai ágazatban, az orvostechnikai és gyógyszeripari szektort érintő fejlesztésekkel erősödik – szögezte le Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója, a SCHOTT Hungary Kft. tisztatérrel felszerelt gyártócsarnokának alapkőletételén, Lukácsházán. A gyógyszeripari üveg csomagolóanyagok gyártásával foglalkozó vállalat egy időben három új beruházást indított el összesen közel 100 milliárd forint értékben.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) közölte: sajnálattal veszi tudomásul, hogy a kormány szakmai egyeztetés nélkül hosszabbította meg a hatósági árak rendszerét, hiszen ezzel a szőnyeg alá söpörték a gazdaságban lappangó feszültségeket, amelyek így csak tovább gyűlnek és mindenképpen felszínre kerülnek. Az árrésstop legnagyobb vesztesei éppen a kisboltok lesznek, hiszen lemaradnak az árversenyben a multikkal szemben – vezeti le ebben az epizódban Kozák Tamás. Az OKSZ főtitkára azt is elmagyarázza, miért nincs rendjén az elmaradt egyeztetés és felvázolja a szövetség szakpolitikai javaslatait, amelyek viszont gyógyírt jelentenének – árrésstop helyett.
Már minden tízedik magyar dolgozott külföldön, főleg Németországban, az Egyesült Királyságban, Ausztriában vagy Franciaországban, és a legfőbb motiváció a pénzkereseti lehetőség, de közben sokakat vonz a nyelvi, kulturális tapasztalat és a szakmai fejlődés is – mondta el a Profession.hu felmérésének eredményei alapján Dencső Blanka. Az állásportál piackutatási és üzletfejlesztési szakértője ebben az epizódban bemutatja, milyen érdekes trendek alakultak ki a magyarok külföldi munkavállalási kedve kapcsán, illetve mennyien és hogyan küzdöttek meg a honvággyal és a nyelvi nehézségekkel, vagy milyen módon kamatoztatják itthon a külföldön szerzett tapasztalatokat.
2025. 05. 04., 10:25
epizód: 2025 / 9   |   hossz: 29:18
A cégvezetői és értékesítői tréningeken, illetve mentorprogramokon túl azt az összetett feladatot is vállalni kell, hogy fejlesszük, ne csak a gazdasági szereplők, hanem az egész társadalom fizikai és mentális egészségét – vallja Turcsán Emese, az Einstein Akadémia (érdekes módon kriminálpedagógiára szakosodott szociálpedagógus) alapítója és vezetője. Beszélgetésünk apropóját az akadémia mellett életre hívott Einstein Alapítvány, illetve a kibontakozóban lévő Kék Zóna Projekt adta. Előbbi fiatal tehetségek felkarolására és díjazására jött létre, míg utóbbi hazánkban akarja kialakítani a hosszú, kiegyensúlyozott életet élő emberek közösségét – egészen átfogó kutatásokkal és gyakorlatokkal.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS