Új robot segítségével automatizálják az ablakpucolást

Új robot segítségével automatizálják az ablakpucolást
2023. 12. 24., 11:10

Sokkal hatékonyabb és gyorsabb, mint az ember, és többé senki testi épségét nem kell kockára tenni azért, hogy megtisztítsák a nagy magasságokban lévő üvegfelületeket.

Egy újabb, közel tízmillió dolláros (kb. 3,5 milliárd forintos) befektetői kör lezárásával a Skyline Robotics célegyenesbe fordult, hogy megvalósítsa az ablakpucolás automatizálását. A megoldást persze nem nyitható ablakokkal rendelkező, alacsonyabb épületek karbantartására szánják. A nem annyira távoli jövőben a legalább MOL Campus méretű épületek külsejét takaríthatják majd ilyen eszközök, amelyek megváltást jelenthetnek a világ számtalan pontján magasodó – és egyre szaporodó – felhőkarcolók üzemeltetői számára.

A Skyline Robotics gépe nem kér fizetést, betegszabadságot, kávészünetet, és a használata nem jár együtt emberi élet vagy testi épség kockáztatásával - mint jelenleg. A toronyházak tetejéről leengedett külső szervizlifteken már nem kell majd humán karbantartóknak is lenni ahhoz, hogy a magas épületek nyithatatlan ablakait kívülről megtisztítsák – akadálytalanul beengedve ezzel a természetes fényt, ami javítja a bent tartózkodók közérzetét, közben pedig csökkenti például a világítás vagy (télen) a fűtés költségeit.

 

Az Ozmo névre keresztelt, automatizált ablaktisztító rendszer fejlesztője bejelentette: az év végéhez közeledve sikerrel zárt egy 9,8 millió dolláros finanszírozási kört, amivel az eddigi összbevétele 19,4 millió dollárra emelkedett. A Skyline Robotics szerint a befektetők kifejezetten az Ozmo New York-i és londoni telepítésének kiterjesztésére, a kutatási és fejlesztési csapat bővítésére, valamint több szolgáltatás kidolgozására adták a pénzt.

„A befektetői közösség bizalma nemcsak azt mutatja, hogy az innovációnkra nagy a kereslet, hanem azt is, hogy megvan az a csapat és termék, amiben a befektetők hisznek - állapította meg Michael Brown vezérigazgató. Automatizáljuk, előre visszük az iparágat, és ez a kör segíteni fog a vállalat további növekedésében, illetve a szabadalmaztatott technológiánk új funkciókkal történő továbbfejlesztésében.”

A Skyline Robotics azt állítja, hogy a célja a magasban végzett mindenféle munka automatizálása, és ebben a folyamatban csak a kezdet jelenti, hogy az ablaktisztítást az Ozmo robot már képes megoldani, ami a New York-i vállalat szerint máris alaposan felbolygatja a 40 milliárd dolláros ablaktisztításra szakosodott iparágat. Az Ozmo a mesterséges intelligenciát, a gépi tanulást és a számítógépes látást kombinálja fejlett érzékelőkkel, valamint egy KUKA KR AGILUS robotkarral.

„Az Ozmo segítségével az ablaktisztítás akár háromszor gyorsabban elvégezhető, mint emberekkel, ráadásul anélkül, hogy dolgozókat veszélyeztetnénk – mutat rá a cég. Az eredmény egy okosabb, gyorsabb, biztonságosabb és gazdaságosabb alternatíva az emberi ablakmosókkal szemben.”

A vállalat jelenlegi találmányában és a jövőben várható további magas épületkarbantartási megoldásaiban eddig főleg tehetős magánemberek látták meg a fantáziát, de befektetői között tudhatja a Durst Organization tőkebefektető óriás Durst Ventures vállalatát is. A Skyline Robotics tavaly márciusban 6,5 millió dollárt, szeptemberében a Durst Ventures finanszírozását, 2023 augusztusában pedig további 3,35 millió dollárt gyűjtött be, még a jelenlegi, 9,8 milliós befektetői kör lezárása előtt.

Gábor János

Főoldali kép: Skyline Robotics

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024-09-10 22:10:22
Tudatos út a sikerhez a motiváció és a mindset erejével mottóval tart rendezvényt a BeeCorp Stúdió, amelyen Marosi László is az előadók között szerepel.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.
Hosszútávon döbbenetesen kevés cég éli túl a generációváltást. A lehetséges megoldásokról kritikusan fontos beszélni ezekben az években, amikor nagyon nagy létszámú hazai vállalatvezető éri el a nyugdíjkorhatárt, és nem biztos, hogy van koncepciója a gyeplő átadására. Laczkó Péter, a Lawrence & Bennet tulajdonos-vezérigazgatója bemutatja, milyen alapvető stratégiákat kell alkalmazni, hogy megmeneküljenek az évtizedek alatt felépített családi vállalkozások és az élethosszig végzett munkával összeszedett örökségek. A szakembernek arra is van válasza, hogy milyen módon folytassa a munkát egy cég, ha a leköszönő vezetőt már biztosan nem követi családtag.

  Rovathírek: GUSTO

Ruprecht Lászlóval, a Stílusos Vidéki Éttermiség elnökével beszélgettünk egyebek között arról, miért érdemes ellátogatni szeptember 14-15-én Tatára, a SVÉT legnagyobb rendezvényére.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS