A román cégbíróság adatai szerint 2022 első kilenc hónapjában 32,6 százalékkal 5523-ra nőtt az újonnan alapított külföldi tőkéjű vállalatok száma 2021 azonos időszakához képest.
Románia továbbra is vonzó célpont a külföldi befektetők számára, az ország gazdasága számos új lehetőséget kínál a vállalkozóknak – jelentette ki Nicolae Ciucă miniszterelnök, akit a Krónika idéz.
A kormányfő egy Facebook-bejegyzésben azt írta, az év első kilenc hónapjában létesített külföldi tőkéjű cégek számának egyharmados növekedése az előző év hasonló időszakához képest azt igazolja, hogy a kormányzati intézkedésekkel sikerült ellensúlyozni a Románia közelében dúló háború okozta instabilitás hatásait.
A legtöbb külföldi tőkéjű vállalatot olasz befektetők alapították Romániában, a legnagyobb értékű összalaptőkéjük azonban a holland cégeknek van.
Az országos cégbíróság összesített adatai szerint 2022 első kilenc hónapjában 32,6 százalékkal 5523-ra nőtt az újonnan alapított külföldi tőkéjű vállalatok száma 2021 azonos időszakához képest. Az 5523 cég összalaptőkéje 31,027 millió dollár volt, ami 6,2 százalékkal kevesebb a 2021 januárja és szeptembere között bejegyzett külföldi cégek 33,072 millió dolláros összalaptőkéjénél.
Szeptember végén 242 370 külföldi tőkéjű vállalatot tartottak számon Romániában, ezek összalaptőkéje 67,005 milliárd dollár volt.
A tulajdonos szerint az arany cappuccino nem csupán divattermék, ugyanis a nemesfémnek állítólag kifejezetten jó hatása van az egészségre.
Miközben hazánkban folyamatos esélylatolgatás zajlik Paks 2 sikeres kivitelezésével kapcsolatban, sokan már azt vetik fel, hogy figyelembe véve hazánk energiaéhségét, valamint azt a tényt, hogy előbb-utóbb Paks 1-et mégiscsak le kell állítani, már rég Paks 3-on kellene gondolkodni – írja Gyurcsik Attila, az Accorde Alapkezelő vezérigazgatója.