Hiába buzdítanak olvasásra a karantén idején, a szlovákiai könyvesboltok internetes bevétele nem pótolja azt a kiesést, amit a könyvesboltok bezárása okozott.
Három hete tart zárva az üzletek nagy része Szlovákiában, köztük a könyvkereskedések is – írja az Új Szó.
Több könyvesbolt buzdít a közösségi oldalakon arra, hogy az otthon töltött időt igyekezzenek olvasással tölteni, a könyveket pedig rendeljék meg az internetes üzleteikből.
„Folyamatosan követem a helyzet alakulását, annak alapján tervezem a következő lépéseket. A cégnek komoly anyagi vesztesége lesz, egyelőre azonban nem tervezzük az alkalmazottak elbocsátását, sem a boltok végleges bezárását” – mondta Michal Meško, a Martinus könyvesbolthálózat tulajdonosa
Az országszerte több mint hatvan könyvesboltot üzemeltető Panta Rheiben is ugyanez a gyakorlat figyelhető meg: bár nőtt a forgalom az internetes áruházukban, a bezárt üzletek miatti bevételkiesés ebben az esetben is érződik.
A kisebb könyvesboltokra nézve végzetesnek is bizonyulhatnak a kormány szigorú intézkedései. Bölcskei Dénes, a komáromi Diderot könyvesbolt ügyvezetője az Új Szót arról tájékoztatta, hogy amióta bezártak, a forgalmuk 90 százalékkal esett vissza. „Csak online rendelést tudunk kielégíteni, ez azonban stagnál a korábbi időszakhoz képest” – mondta Bölcskei.
Kis csapatunk valamennyi tagja száraz januárt tartott. Nagy kérdés volt, milyen borral indítsuk újra ízlelőbimbóink operációs rendszerét február elején.
Miközben hazánkban folyamatos esélylatolgatás zajlik Paks 2 sikeres kivitelezésével kapcsolatban, sokan már azt vetik fel, hogy figyelembe véve hazánk energiaéhségét, valamint azt a tényt, hogy előbb-utóbb Paks 1-et mégiscsak le kell állítani, már rég Paks 3-on kellene gondolkodni – írja Gyurcsik Attila, az Accorde Alapkezelő vezérigazgatója.