Rugalmasságot, megbecsülést, a szakmai fejlődés lehetőségét, tisztességes, de nem extrém fizetést várnak el az Y és Z generációnak a munkaerőpiacra bekerülő tagjai Romániában.
A DreamJobs Románia állásközvetítő portál felmérést készített a romániai pályakezdők érdekeiről, elvárásairól mutatva be átfogó képet. A munkaerő-toborzás során nap mint nap azzal szembesülnek, hogy az aktív álláskeresők nagy csoportját a pályakezdők, az Y és a Z generáció tagjai teszik ki – írja a Krónika.
A kérdőívvel a 18–35 éves korosztályt szólították meg, a válaszadók közel 80 százaléka 18–30 év közötti és 20 százalékuk 31–35 év közötti fiatal.
Arra a kérdésre, hogy amennyiben ő dönthetné el, milyen formában szeretne dolgozni, a kitöltők 54,8 százaléka a hibrid munkát jelölte meg, 44,9 százalék a rugalmas munkavégzést, 18,7 százalék a távmunkát preferálta, és csupán a válaszadók 20,7 százaléka szeretne teljes munkaidőben, állandó irodai környezetben dolgozni.
A munkahely rugalmassága mellett a válaszadó fiatalok nagy hányada a megbecsülést, a szakmai fejlődést is fontosnak tartja. Arra a kérdésre, hogy szerintük miben rejlik egy munkahely megtartó ereje, ezeket a tényezőket a vonzó fizetés elé sorolták.
Erre a kérdésre a három legnépszerűbb válasz a folyamatos szakmai fejlődési lehetőség biztosítása (73,1 százalék), a megbecsülés érzése (67,5 százalék), támogató csapat (66,8 százalék) volt, és csak ezek után következett a jó fizetés igénye 62,6 százalékos válaszadási aránnyal.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.