Turizmusért Szövetség alakult Romániában, amelynek célja felkészíteni az idegenforgalmi ágazatot a válság leküzdésére.
Utazási irodákat és utazásszervezőket megcélzó applikációt indított a román gazdasági minisztérium, amelynek célja annak a felleltározása, hogy az utazni vágyók milyen összegben fizettek be előlegeket olyan utakra, amelyekre nem került vagy kerülhet sor, az utazási irodák abból mennyit utaltak át az utazásszervezőknek, szállásadóknak – írja a Krónika.
Herman Rosner, a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alapítótagja, turisztikai vállalkozó leszögezte: minden adat segítség lehet, mert az ágazat fellendítését célzó későbbi hatékony intézkedéseket csak konkrét információkra alapozva lehet meghozni.
„A járványhelyzet gazdasági válságot okozott, amely a későbbiekben tovább mélyülhet, ezért lényeges, hogy a döntéshozók folyamatosan konzultáljanak a vállalkozói szféra képviselőivel és szakemberekkel” – fogalmazott Herman Rosner.
Rosner úgy véli, a romániai gyógyturizmus akár ki is aknázhatja a járványhelyzetet, ám erre megfelelően fel kell készülni, tanulmányokkal bizonyítani az egészségre gyakorolt jótékony hatását. A következő években a belföldi turizmusra tevődik a hangsúly, ezen belül a gyógyturizmus lendülhet fel, ha a szolgáltatók megfelelően népszerűsítik annak pozitív hatásait.
Történetének egyik legnagyobb szabású fejlesztésével megduplázta kapacitását a magyar műanyagipar hagyományos szereplője, a Start Plast.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.