Mire és hogyan használjuk a mobil kamerát és rögzítőt?

2019. 10. 19., 06:00

A mobil kamerák és rögzítők hasznosulása többféle módon is megvalósulhat a hétköznapok során. Nemcsak otthoni felhasználás esetén lehet kihasználni az előnyeiket, hanem akár vállalati, illetve egyéb környezetben is remekül tudnak hasznosulni.

A legfontosabb hozzáadott értéket főként a biztonság, illetve a vagyonvédelem kapcsán jelentik. Egy mobil kamera, továbbá rögzítő ugyanis nemcsak visszatartó erőként funkcionálhat az illetéktelen behatolókkal szemben, hanem egy-egy nem várt lopás vagy eltűnés után segítséget nyújthat az események rekonstruálásában is.

Rövid bejegyzésünkben pontosan ezen okok miatt hívjuk fel a figyelmet ezeknek a kitűnő elektronikai eszközöknek a használhatóságára.

Külső mobil kamerák

Ezek a mozgókép felvételére alkalmas elektronikai eszközök nemcsak jó minőségben szolgáltatják a felvételeket, de szinte bárhol felszerelhetők és használhatók. Ennek köszönhetően egyrészt beltéren, másrészt tetszés szerint akár kültéren is remek szolgálatot tehetnek.

További előny velük kapcsolatban még a viszonylag kis tömeg, illetve méret. Ezáltal nehezen észrevehetők az illetéktelen szándékkal az adott helyiségben tartózkodók számára, miközben nagyon kevés helyet is foglalnak el.

Az elnevezésükben található „mobil” szó pedig természetesen nem csak a véletlen műve. Ezek a kamerák nemcsak egy fix ponthoz erősítve használhatók. Ha éppenséggel úgy szükséges, akkor a pozíciójuk szabadon változtatható.

Mobil rögzítők

A legtökéletesebb helyre kihelyezett kamera sem ér az égvilágon semmit, ha az általa készített felvételek rögzítése nem valósul meg. Pontosan ezért számít elmaradhatatlan eszköznek egy megbízhatóan működő mobil rögzítő.

Ezek a modern készülékek egészen gyorsan képesek dolgozni, miközben a felvételek minőségét sem rontják. Ideális választást jelentenek olyan helyeken, ahol egyszerre több kamera is dolgozik, és a jelen lévő nagyobb értékek miatt egyáltalán nem elhanyagolható szempont a vagyonvédelem.

Menetrögzítő kamera

Az autókban rögzíthető, és aztán ott alkalmazható menetrögzítő kamera szintén rendkívül praktikus eszköznek számít. Miközben a jármű mozgásban van, a készülék szép csendben teszi a dolgát, és folyamatosan rögzíti az előtte lévő képet.

Amikor egy nemkívánatos esemény következtében baleset történik, akkor a menetrögzítő kamera felvételét segítségül lehet hívni az események visszanézéséhez. Ezzel egészen részletesen feltárhatók a baleset vagy koccanás okai, kizárva a tévedés lehetőségét.

Ami pedig a tárolást illeti, arra is roppant praktikus automatizmus került beépítésre. A nem használt felvételeket ugyanis a gép egész egyszerűen magától törli egy bizonyos idő eltelte után.

A DEFLOC kínálatában számos mobil kamera elérhető, mindenképpen érdemes egyet beszerezni a biztonság érdekében!

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 02. 21., 09:25
A tavalyi évben benyújtott egységes kérelmek után 27 jogcímen 500 milliárd forintot folyósított a Magyar Államkincstár. A végkifizetéseket márciustól ütemesen fogják teljesíteni, összesen még mintegy 300 milliárd forint érkezik a gazdákhoz – mondta Feldman Zsolt mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkár a Gödöllőn megrendezett II. Gazda Információs Napon.
2025. 02. 21., 16:10
Óriásit ugrott egy év alatt a lízingre vásárolt személykocsik száma. Ennyi autót a járvány előtti években finanszíroztattak utoljára a vevők, akikért akciókkal és kedvezményes kamatokkal is versenyeztek az autókereskedők – derül ki a Bank360.hu elemzéséből. Más eszközöknél viszont látszik a vállalatok beruházási óvatossága, kivéve az építőipari gépek lízingjét, ami csúcsot döntött 2024-ben.
2025-02-21 18:10:00
A NAV Ügyfélportálon gyorsan és egyszerűen érhetők el a foglalkoztatási adatok. Mindössze néhány kattintással ellenőrizheti bárki aktuális jogviszonyadatait, hogy bejelentették-e, hány órában, és mióta él a jogviszonya, illetve a korábbi, már lezárt foglalkoztatások is listázhatók – hívja fel a figyelmet az adóhivatal.
2025-02-20 16:05:00
A 2024 végén kihirdetett jogszabálymódosítások jelentősen átalakították az érvényben lévő kiterjesztett gyártói felelősségre (EPR) és termékdíjra vonatkozó előírásokat. A változás amellett, hogy csökkenti a társaságok adminisztratív terheit, egyértelműsítette az EPR-rendszerhez kapcsolódó szankciók rendszerét, újraszabályozta a termékdíj és az EPR kapcsolatát is – hívják fel a figyelmet a Deloitte szakértői.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.
A magyarok először idén tehetik meg, hogy ingatlan célra fordítsák a nyugdíjpénztári megtakarításaikat. Herman Bernadett, a Bank360 vezető szakértője ennek a lehetőségnek az előnyeiről és hátulütőiről, valamint a pénztárakra gyakorolt jelenlegi és távlati következményeiről is beszélt a BizniszPlusznak. Szóba került az is, hogy milyen hatással volt a nyugdíjvagyonokra a részvénypiacok tavalyi sikere, illetve hogy milyen tényezőktől függ a gyarapodás az idei évben.
2025. 01. 17., 08:20
epizód: 2025 / 2   |   hossz: 24:49
A kiskorú gyermeket nevelő szülők adóalapját csökkentő családi kedvezmény mértéke 2025. július 1-jétől 50 százalékkal nő, így a kétgyerekes családok az év második felében már nem havi 40 ezer, hanem 60 ezer forint adót és járulékot takarítanak meg. Nem mindegy azonban, hogy mikor és hogyan nyilatkoznak erről a dolgozók, miközben a munkáltatóknak is érdemes odafigyelni az ezzel kapcsolatos változásokra. A legfontosabb tudnivalókról Honyek Pétert, a PwC Magyarország személyi jövedelemadóval foglalkozó területének igazgatóját kérdeztük.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS