Milyen páraelszívót válasszunk?

2021. 03. 12., 22:00

A páraelszívók ma már a legtöbb konyhában megszokott látványt nyújtanak, hiszen használatukkal megakadályozható a sütés-főzés során felszabaduló nagy mennyiségű pára és a különböző szagok szétterjedése az egész lakásban.

A piacon ma már igen sokféle páraelszívóval találkozhatunk, ezért cikkünkben megmutatjuk a főbb típusokat és azt, hogy mire érdemes figyelni új készülék beszerelésekor. 

Fali páraelszívók

A legelterjedtebbnek a falra szerelhető páraelszívók számítanak, melyek kínálatában a hagyományos típusokon kívül a modern, minimalista dizájnnal rendelkező modellek is megtalálhatók. Kiválasztásuknál érdemes figyelembe venni az alatta található tűzhely nagyságát, és ehhez igazítani az elszívó méretét. Az előbbi típushoz hasonlítanak a sarokban elhelyezhető páraelszívók, amelyek ugyanúgy falra szerelhetők, csupán az elhelyezésük helye és az ennek megfelelő különleges kialakítás különbözteti meg a hagyományos modellektől.

Szekrénybe építhető páraelszívók

A konyhaszekrénybe építhető páraelszívókat azoknak ajánljuk, akik kisebb konyhával rendelkeznek, hiszen ez a típus rendkívül helytakarékos és szinte észrevétlenül bújik meg a felső szekrény alján. Egyes modellek kihúzhatók, így hatékonyabban veszik fel a harcot a pára és a szagok ellen.

Mennyezeti páraelszívók

A mennyezetbe építhető páraelszívók leginkább nagy, egybenyíló terek esetén jelentenek jó választást. A típus sajátossága, hogy szinte észrevétlenül bújik meg a mennyezetben, így a minimalista stílusú enteriőrökbe is ideális. Mivel ezek a modellek a főzőlaptól nagyobb távolságra helyezkednek el, ezért jellemző rájuk a nagy teljesítmény.

Sziget páraelszívók

A konyhaszigetek egyre népszerűbbé válásával a sziget páraelszívókra is egyre nagyobb igény mutatkozik. Ezek a készülékek a mennyezetre kerülnek felszerelésre, de belógnak a főzőlap fölé. Elhelyezkedésükből adódóan központi helyet foglalnak el, így érdemes különös figyelmet fordítani a kiválasztott termék dizájnjára.

Pultba építhető modellek

A pultba építhető páraelszívók szinte észrevétlenül végzik dolgukat, hiszen csak működésük idejére emelkednek ki a pultból, így ideálisak minimalista konyhákba és azoknak, akik nem kedvelik a hagyományos készülékek formavilágát.

Az elszívás módja

Fontos megemlíteni, hogy a páraelszívókat kétféleképpen lehet beszerelni és működtetni. Belső keringetés esetén a készülékek egy aktívszenes szűrőn szívják át a párás levegőt, majd az megtisztítva kerül vissza a helyiség légterébe. A másik esetben a berendezés által beszívott levegő - megfelelő csőrendszer kiépítésével - kivezetésre kerül az épületből. Bár ez utóbbi módszer kiépítése jóval költségesebb, de az elszívó hatás is jobban érvényesül.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 05., 13:10
Cégcsoportunk már 35 éve van a HR piacon, ahol sokoldalú szolgáltatóként igyekszünk helytállni. Szeretném, ha legalább még ennyi ideig sikeresen tudna működni a cég – mondta az Üzletem.hu-nak Ifj. Vida Péter, a Viapan Group Managing Directora.
2024-03-28 16:10:00
A NAV a digitális megoldásaival szinte azonnal lát mindent, és szinte azonnal közbe is tud avatkozni. Az adóhatóság beavatkozásának két iránya van: vasszigorral fellépni a tudatos adókijátszók ellen, illetőleg támogatni a nem szándékosan tévesztő, alapvetően jogkövető adózókat.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A digitális technológiák kapcsán jelenleg két uniós rendelet is fontos: az egyik a digitális szolgáltatásokról, a másik a mesterséges intelligencia felhasználásának korlátozásáról szól. Sokáig azt hittük, az óriási tech vállalatok túl nagyra nőttek ahhoz, hogy meg lehessen regulázni a működésüket, Európában azonban – úgy tűnik – mégis sikerül rendeleti keretek közé szorítani, hogy mit tehet vagy épp' nem tehet meg a Facebook, a Snapchat, a TikTok és például a Google kereső. Dr. Baracsi Katalin internetjogász ebben az epizódban átfogó képed ad mind a digitális piacokat, mind pedig a mesterséges intelligencia felhasználását szabályozó uniós rendeletről.
2024. 03. 04., 13:25
epizód: 2024 / 5   |   hossz: 25:08
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS