A páraelszívók ma már a legtöbb konyhában megszokott látványt nyújtanak, hiszen használatukkal megakadályozható a sütés-főzés során felszabaduló nagy mennyiségű pára és a különböző szagok szétterjedése az egész lakásban.
A piacon ma már igen sokféle páraelszívóval találkozhatunk, ezért cikkünkben megmutatjuk a főbb típusokat és azt, hogy mire érdemes figyelni új készülék beszerelésekor.
Fali páraelszívók
A legelterjedtebbnek a falra szerelhető páraelszívók számítanak, melyek kínálatában a hagyományos típusokon kívül a modern, minimalista dizájnnal rendelkező modellek is megtalálhatók. Kiválasztásuknál érdemes figyelembe venni az alatta található tűzhely nagyságát, és ehhez igazítani az elszívó méretét. Az előbbi típushoz hasonlítanak a sarokban elhelyezhető páraelszívók, amelyek ugyanúgy falra szerelhetők, csupán az elhelyezésük helye és az ennek megfelelő különleges kialakítás különbözteti meg a hagyományos modellektől.
Szekrénybe építhető páraelszívók
A konyhaszekrénybe építhető páraelszívókat azoknak ajánljuk, akik kisebb konyhával rendelkeznek, hiszen ez a típus rendkívül helytakarékos és szinte észrevétlenül bújik meg a felső szekrény alján. Egyes modellek kihúzhatók, így hatékonyabban veszik fel a harcot a pára és a szagok ellen.
Mennyezeti páraelszívók
A mennyezetbe építhető páraelszívók leginkább nagy, egybenyíló terek esetén jelentenek jó választást. A típus sajátossága, hogy szinte észrevétlenül bújik meg a mennyezetben, így a minimalista stílusú enteriőrökbe is ideális. Mivel ezek a modellek a főzőlaptól nagyobb távolságra helyezkednek el, ezért jellemző rájuk a nagy teljesítmény.
Sziget páraelszívók
A konyhaszigetek egyre népszerűbbé válásával a sziget páraelszívókra is egyre nagyobb igény mutatkozik. Ezek a készülékek a mennyezetre kerülnek felszerelésre, de belógnak a főzőlap fölé. Elhelyezkedésükből adódóan központi helyet foglalnak el, így érdemes különös figyelmet fordítani a kiválasztott termék dizájnjára.
Pultba építhető modellek
A pultba építhető páraelszívók szinte észrevétlenül végzik dolgukat, hiszen csak működésük idejére emelkednek ki a pultból, így ideálisak minimalista konyhákba és azoknak, akik nem kedvelik a hagyományos készülékek formavilágát.
Az elszívás módja
Fontos megemlíteni, hogy a páraelszívókat kétféleképpen lehet beszerelni és működtetni. Belső keringetés esetén a készülékek egy aktívszenes szűrőn szívják át a párás levegőt, majd az megtisztítva kerül vissza a helyiség légterébe. A másik esetben a berendezés által beszívott levegő - megfelelő csőrendszer kiépítésével - kivezetésre kerül az épületből. Bár ez utóbbi módszer kiépítése jóval költségesebb, de az elszívó hatás is jobban érvényesül.
A világ TOP 5 építőipari nehézgépgyártó vállalata között számon tartott kínai Zoomlion 105 millió euró értékben Magyarországon építi fel harmadik európai gyáregységét.
„Egy nukleáris létesítmény megtámadása abszolút elfogadhatatlan, ilyesminek nem szabad megtörténnie.”