Mennyibe kerül a flottakezelő szoftverek használata?

2019. 11. 19., 22:00

Amennyiben cége nagyobb járműparkkal rendelkezik, és úgy döntött, hogy költségei csökkentése érdekében beruházna egy flottakezelő program vásárlásába, előbb érdemes  jobban körülnézni. A különböző szolgáltatók által kínált konstrukciókat, azok tartalmát és árát is érdemes összevetni ahhoz, hogy a cége számára legoptimálisabb csomagot válassza ki. Célszerű minél jobban testreszabható szolgáltatás mellett dönteni, hiszen biztosan Ön sem akar olyan funkcióért fizetni, amit nem is használ.

Kedvező havidíj 

A szolgáltatás díja általában két elemből épül fel: a szoftver használatának havidíjából és a felhőszolgáltatás díjából. Ez a két költség mindenképpen fix, és erre épülnek rá az Ön igényeire szabott egyéni funkciók díjai. Az alapköltségek tervezését nagyban segítheti a SeaFleetnél elérhető árkalkulátor.

Felhőszolgáltatás vagy helyi üzemeltetés

A felhőszolgáltatás lényege, hogy a flottakezelő szoftver és a kapcsolódó adatbázisok internetkapcsolattal elérhetők. Ez azért előnyös, mert a program használata így semmilyen extra beruházást (pl. hardverek beszerzése) nem igényel, csupán a szoftver és a felhőszolgáltatás használatának jól tervezhető költségeivel kell számolni. További előnye még, hogy idő és munkaerő spórolható meg azáltal, hogy a rendszer frissítése, az adatok mentése és a vírusvédelem is automatikusan történik.

A flottakezelő szoftver használatának másik módjánál a program és a kapcsolódó adatbázisok a megrendelő cég szerverére kerülnek telepítésre, így annak üzemeltetését is cégen belül kell megoldani. 

A helyi üzemeltetés elsősorban nagyobb járműpark (kb. 200 jármű fölött) esetén ajánlott. A finanszírozás tekintetében két lehetőség is szóba jöhet. Első esetben a megrendelő a szolgáltatás használatának ideje alatt havidíjat fizet, amely az esetleges verzióváltások költségét is magában foglalja. A másik lehetőség szerint meghatározott járműszám és a szükséges funkciók alapján megállapított licenszdíjat fizeti meg. A program így a jogosult cégen belül korlátlan számú felhasználó számára időkorlát nélkül áll majd rendelkezésre.

Tanácsadás és testreszabás

Mint a világon minden termékhez, úgy a flottakezelő programokhoz is tartozik használati útmutató, amely a szoftver kezelésének elsajátításában segít. A legtöbb esetben azonban érdemes a szoftverüzemeltető cégtől személyes tanácsadást kérni. A konzultáció során a szakember segít részletesen megtervezni a szoftvernek az Ön cégénél történő bevezetését. Az egyeztetések a program testreszabását is segítik, hiszen így kiderülhetnek a pontos felhasználói igények, a tanácsadó pedig segít ezekhez hozzárendelni a különböző funkciókat. Így az alapdíjon kívül csak azokért a kiegészítő szolgáltatásokért kell fizetnie, amelyeket valóban használ is.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 02. 21., 09:25
A tavalyi évben benyújtott egységes kérelmek után 27 jogcímen 500 milliárd forintot folyósított a Magyar Államkincstár. A végkifizetéseket márciustól ütemesen fogják teljesíteni, összesen még mintegy 300 milliárd forint érkezik a gazdákhoz – mondta Feldman Zsolt mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkár a Gödöllőn megrendezett II. Gazda Információs Napon.
2025. 02. 21., 16:10
Óriásit ugrott egy év alatt a lízingre vásárolt személykocsik száma. Ennyi autót a járvány előtti években finanszíroztattak utoljára a vevők, akikért akciókkal és kedvezményes kamatokkal is versenyeztek az autókereskedők – derül ki a Bank360.hu elemzéséből. Más eszközöknél viszont látszik a vállalatok beruházási óvatossága, kivéve az építőipari gépek lízingjét, ami csúcsot döntött 2024-ben.
2025-02-21 18:10:00
A NAV Ügyfélportálon gyorsan és egyszerűen érhetők el a foglalkoztatási adatok. Mindössze néhány kattintással ellenőrizheti bárki aktuális jogviszonyadatait, hogy bejelentették-e, hány órában, és mióta él a jogviszonya, illetve a korábbi, már lezárt foglalkoztatások is listázhatók – hívja fel a figyelmet az adóhivatal.
2025-02-20 16:05:00
A 2024 végén kihirdetett jogszabálymódosítások jelentősen átalakították az érvényben lévő kiterjesztett gyártói felelősségre (EPR) és termékdíjra vonatkozó előírásokat. A változás amellett, hogy csökkenti a társaságok adminisztratív terheit, egyértelműsítette az EPR-rendszerhez kapcsolódó szankciók rendszerét, újraszabályozta a termékdíj és az EPR kapcsolatát is – hívják fel a figyelmet a Deloitte szakértői.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.
A magyarok először idén tehetik meg, hogy ingatlan célra fordítsák a nyugdíjpénztári megtakarításaikat. Herman Bernadett, a Bank360 vezető szakértője ennek a lehetőségnek az előnyeiről és hátulütőiről, valamint a pénztárakra gyakorolt jelenlegi és távlati következményeiről is beszélt a BizniszPlusznak. Szóba került az is, hogy milyen hatással volt a nyugdíjvagyonokra a részvénypiacok tavalyi sikere, illetve hogy milyen tényezőktől függ a gyarapodás az idei évben.
2025. 01. 17., 08:20
epizód: 2025 / 2   |   hossz: 24:49
A kiskorú gyermeket nevelő szülők adóalapját csökkentő családi kedvezmény mértéke 2025. július 1-jétől 50 százalékkal nő, így a kétgyerekes családok az év második felében már nem havi 40 ezer, hanem 60 ezer forint adót és járulékot takarítanak meg. Nem mindegy azonban, hogy mikor és hogyan nyilatkoznak erről a dolgozók, miközben a munkáltatóknak is érdemes odafigyelni az ezzel kapcsolatos változásokra. A legfontosabb tudnivalókról Honyek Pétert, a PwC Magyarország személyi jövedelemadóval foglalkozó területének igazgatóját kérdeztük.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS