Ingatlan előszerződés kötése személyes jelenlét nélkül

Ingatlan előszerződés kötése személyes jelenlét nélkül
2021. 06. 29., 06:00

Az ingatlan adásvételi (elő)szerződések megkötése eddig - kevés kivételtől eltekintve - ügyvédi irodában történt. Egy ideje azonban már nincs szükség ezekben az ügyekben sem személyes, ügyvéd előtti megjelenésre, mert elérhetővé vált az eKRS online jogi platformja.

A KRS Ügyvédi Iroda nemrégen útjára indított elektronikus ügyintézési felületének használata egyáltalán nem igényli a személyes jelenlétet, így tökéletes megoldást jelenthet elfoglalt életet élők, valamint az egészségügyileg veszélyeztetett korosztályok, illetve a tartósan külföldön tartózkodók számára is, akik nem kényszerülnek fárasztó, valamint sokszor roppant költséges hazautazásra egy szerződéskötés miatt.

Használd bátran 

Az eKRS online jogi ügyintézési mód nem csak rendkívül kényelmes, hanem biztonságos is. Nincs szükség felesleges megjelenésre, így csökkenthető az ezzel járó egészségügyi kockázat. Külföldön dolgozók számára is könnyebbség a regisztrációhoz kötött felület használata. Ők eddig a személyes megjelenést kiváltó, tartózkodási helyük szerinti konzul általi felülhitelesítéssel tudtak meghatalmazást adni mondjuk egy ingatlan adásvételi szerződés megkötésére, ami időben és pénzben mérve sem volt olcsó, mostantól azonban erre sincs szükség.

Ingatlannal kapcsolatos előszerződés kötésére ugyan ügyvédi közreműködés nélkül is van lehetőség, az online módon elkészített szerződéssel ugyanakkor jobb eséllyel kivédhetők az ingatlanügyekben oly sokszor előforduló kockázatok. Biztosabb, ha a tulajdoni lap és a felek személyazonosságának ellenőrzésére közvetlenül ezen a felületen keresztül kerül sor. 

Ingatlan előszerződés kötése az eKRS-en keresztül

A bíróságilag kikényszeríthető kötelező érvényű megállapodás aláírása az önálló vagy társasházi ingatlan adatainak rögzítésével kezdődik. A rendszer a belépést követően végigvezeti az ügyfeleket a tulajdoni lap és a személyazonosságok ellenőrzésétől kezdve a vételár kifizetés részleteinek rögzítéséig. A folyamat a végleges szerződés megkötésére vonatkozó véghatáridő megállapításával, illetve a tehermentességi vállalásokkal folytatódik, ahol már sor kerülhet a Skype alkalmazáson keresztül történő aláírásra is.

Mindez ügyfélbarát felület segítségével, bármikor letölthető iratokkal és továbbra is fix, kiszámítható díjért cserébe történik.

Továbbra is fix áron!

Köss Te is gyorsan és egyszerűen előszerződést a kinézett ingatlan értékétől függetlenül.

Akár a teljes jogi folyamat lebonyolítása a hatósági bejegyzésig online formában, személyes megjelenési kötelezettség nélkül történik. Ez az automatizált folyamat az ügyfelek nagyobb önállóságát igényli, mivel az adatlapokat ki kell tölteni, iratokat fel kell tölteni, aki azonban egyszer kipróbálja, többé nem igényli az irodai közvetlen ügyintézéssel járó kötöttségeket. Nem hiszed? Tegyél próbát!

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 02. 21., 09:25
A tavalyi évben benyújtott egységes kérelmek után 27 jogcímen 500 milliárd forintot folyósított a Magyar Államkincstár. A végkifizetéseket márciustól ütemesen fogják teljesíteni, összesen még mintegy 300 milliárd forint érkezik a gazdákhoz – mondta Feldman Zsolt mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkár a Gödöllőn megrendezett II. Gazda Információs Napon.
2025. 02. 21., 16:10
Óriásit ugrott egy év alatt a lízingre vásárolt személykocsik száma. Ennyi autót a járvány előtti években finanszíroztattak utoljára a vevők, akikért akciókkal és kedvezményes kamatokkal is versenyeztek az autókereskedők – derül ki a Bank360.hu elemzéséből. Más eszközöknél viszont látszik a vállalatok beruházási óvatossága, kivéve az építőipari gépek lízingjét, ami csúcsot döntött 2024-ben.
2025-02-21 18:10:00
A NAV Ügyfélportálon gyorsan és egyszerűen érhetők el a foglalkoztatási adatok. Mindössze néhány kattintással ellenőrizheti bárki aktuális jogviszonyadatait, hogy bejelentették-e, hány órában, és mióta él a jogviszonya, illetve a korábbi, már lezárt foglalkoztatások is listázhatók – hívja fel a figyelmet az adóhivatal.
2025-02-20 16:05:00
A 2024 végén kihirdetett jogszabálymódosítások jelentősen átalakították az érvényben lévő kiterjesztett gyártói felelősségre (EPR) és termékdíjra vonatkozó előírásokat. A változás amellett, hogy csökkenti a társaságok adminisztratív terheit, egyértelműsítette az EPR-rendszerhez kapcsolódó szankciók rendszerét, újraszabályozta a termékdíj és az EPR kapcsolatát is – hívják fel a figyelmet a Deloitte szakértői.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.
A magyarok először idén tehetik meg, hogy ingatlan célra fordítsák a nyugdíjpénztári megtakarításaikat. Herman Bernadett, a Bank360 vezető szakértője ennek a lehetőségnek az előnyeiről és hátulütőiről, valamint a pénztárakra gyakorolt jelenlegi és távlati következményeiről is beszélt a BizniszPlusznak. Szóba került az is, hogy milyen hatással volt a nyugdíjvagyonokra a részvénypiacok tavalyi sikere, illetve hogy milyen tényezőktől függ a gyarapodás az idei évben.
2025. 01. 17., 08:20
epizód: 2025 / 2   |   hossz: 24:49
A kiskorú gyermeket nevelő szülők adóalapját csökkentő családi kedvezmény mértéke 2025. július 1-jétől 50 százalékkal nő, így a kétgyerekes családok az év második felében már nem havi 40 ezer, hanem 60 ezer forint adót és járulékot takarítanak meg. Nem mindegy azonban, hogy mikor és hogyan nyilatkoznak erről a dolgozók, miközben a munkáltatóknak is érdemes odafigyelni az ezzel kapcsolatos változásokra. A legfontosabb tudnivalókról Honyek Pétert, a PwC Magyarország személyi jövedelemadóval foglalkozó területének igazgatóját kérdeztük.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS