Manapság nagyon sok szó esik az egészségünkről vagy épp annak hiányáról, ám ma még kevesen vannak azok hazánkban, akik anyagilag is átgondolják, hogyan kerülhetnének jobb helyzetbe a magyar egészségügyben. Egyáltalán nem biztos, hogy a hálapénz a jó megoldás, ha megbetegszünk.
Állami vs. magán egészségbiztosítás
Alapesetben ma egy magánszemély munkabéréből járulékokat vonnak le, amelyet részben a társadalombiztosítás kiadásaira fizetünk be, ezért igénybe vehetjük az állami betegellátó rendszereket, ha megbetegednénk. A legtöbb esetben ezt „ingyenesen” vehetjük igénybe, bár sokan igyekeznek kifejezni hálájukat is az orvosoknak, ápolóknak, tehát ha mindent egybevetünk, az egészségügyi rendszer igénybevétele sok esetben nem ingyenes a számunkra. Ha viszont már így is-úgy is fizetünk érte, akkor fizethetünk magán egészségbiztosítási rendszerekbe, így ha megbetegszünk, egy egészen más minőségű (tisztelet a kivételnek) szolgáltatást kaphatunk a pénzünkért.
Előre gondoskodás – előre gondolkodás
Vegyük például a családi egészségbiztosítást, mely teljesen hasonlóan működik az egyéni egészségbiztosítási rendszerekhez, annyi különbséggel, hogy a biztosított fél ebben az esetben nem egy egyén, hanem egy család, vagyis több személy. A biztosítás elsődleges célja a család egészségének megőrzése, vagyis a prevenció, illetve annak javítása. A biztosítóval szerződött egészségügyi szolgáltató intézmények olyan magán egészségügyi intézmények, amelyek általában a legmodernebb technikát, a legmagasabban képzett orvosokat biztosítják, ezáltal egyben a legmagasabb minőséget is képviselik a gyógykezelésben.
A biztosítás általában (szerződéstől függően) magában foglalja a felmerülő költségek fedezetét, melyek akár a megelőzés, a diagnosztika vagy a gyógykezelés során felmerül. Sok esetben még a munkából történő távolmaradás miatti jövedelemkiesés egy részét is pótolja, így a család nem marad jövedelem nélkül, ha kiesik valamelyik kereső fél. Az egészségbiztosítások többféle konstrukciót tartalmaznak, az alapszolgáltatások nem terjednek ki a teljeskörű biztosításra, így érdemes alaposan megvizsgálni a konstrukciókat, hiszen több esetben a kiegészítő biztosításokkal együtt jelent csak teljeskörű lefedettséget.
A magán egészségbiztosításoknak számos olyan előnyük van, amire első körben nem is gondolnánk, és ez nem csak a magasabb színvonalú ellátást vagy kiszolgálást jelenti. Az egyik legfontosabb, hogy a rendszer sokkal gyorsabb, hiszen itt nem kell heteket vagy hónapokat várni egy diagnosztikai vizsgálatra, vagy műtétre. Jobb infrastruktúra, jobban megfizetett személyzet, jobb gyógyítási feltételek. Jó tudni, hogy a biztosítók a legtöbb esetben működtetnek 0-24 órás call centert, vagyis a nap 24 órájában fordulhatunk hozzájuk az egészségügyi panaszunkkal. A call center meghallgatja a panaszodat, és keresnek számodra egy megfelelő szaklembert, sőt meg is szervezik a vizsgálatot a lakóhelyedhez legközelebb.
Sokan úgy gondolják, hogy a magán egészségbiztosítást nem engedhetik meg maguknak anyagilag, másrészről pedig úgy vannak vele, hogy fizetik az állami egészségbiztosítást, miért fizetnének még külön is. Ha jobban belegondolunk, ebben az esetben sem biztos, hogy az olcsó valóban olcsó, a drága pedig valóban drága. Ha megbetegszünk előfordulhat, hogy sokkal nagyobb összegeket fizetünk egy kevésbé jó szolgáltatásért, mint ha magán egészségbiztosítást kötöttünk volna. Érdemes alaposan átgondolni!
A világ TOP 5 építőipari nehézgépgyártó vállalata között számon tartott kínai Zoomlion 105 millió euró értékben Magyarországon építi fel harmadik európai gyáregységét.
„Egy nukleáris létesítmény megtámadása abszolút elfogadhatatlan, ilyesminek nem szabad megtörténnie.”