Ezekre figyeljünk, ha külföldön látogatunk bolhapiacra

2020. 01. 18., 22:00

A bolhapiac intézménye a 17. századi Franciaországból származik. Az első ilyen zsibvásár Párizs egyik külvárosában jött létre, és nevét onnan kapta, hogy az ott gazdát cserélő használt ruhák és egyéb árucikkek igen gyakran bolhákat is tartalmaztak. A vintage és retro irányzatok elterjedésével a bolhapiacok és régiségboltok látogatása is igen trendivé vált. Egyre többen vannak azok, akik időt és munkát sem sajnálva kutatják a régi idők bútorait, óráit és egyéb dísztárgyait, amit aztán felújítva újra használatba vesznek, esetleg többszörös áron tovább passzolnak.

Kösd össze a kellemeset a hobbiddal!

Aki a mindennapok során rendszeres látogatója a bolhapiacoknak és ószereseknek, annak egy-egy külföldi nyaralás vagy városnézés kiváló alkalmat jelenthet, hogy szabadsága alatt is hódoljon szenvedélyének. Kár is lenne kihagyni a lehetőséget, hiszen a távoli országok piacai gyakran egzotikus termékekkel vannak tele, emellett jó lehetőséget biztosítanak egy város vagy az ott élő emberek életmódjának megismerésére. Azonban néhány szabályt nem árt még indulás előtt lefektetni, ezekkel rengeteg bosszantó helyzettől megkímélheted magad.

Tervezz előre!

Mielőtt útra kelsz, mindenképpen néz utána, hogy a kiszemelt városban hol találhatók bolhapiacok vagy vintage üzletek, és érdemes előre tájékozódni a nyitvatartásuk felől is, hogy véletlenül se maradjunk le semmiről.

Készíts költségvetést!

A régiségek kínálatában könnyen elveszhet az ember, ezért fel kell készülnünk arra, hogy megakadályozzuk a féktelen pénzszórást. Ennek legjobb módja, ha előre meghatározzuk az elkölthető összeg nagyságát, és csak annyit vásárolunk, amivel nem lépjük át limitünket.

Légy résen!

Egy bolhapiacon keresgélve nem várhatjuk el, hogy hibátlan dolgokat találjunk, ezért nyitott szemmel kell járni, hogy olyan kincsekre akadjunk, amelyek apró javításokkal újra teljes értékűek lehetnek. Például egy elhasznált óraszíj vagy felületi karcolások ne akadályozzanak meg a vásárlásban, hiszen cserével vagy némi polírozással csodát tehetünk. Azt azonban sose felejtsük el, hogy a minőség mindig elsődleges a mennyiséggel szemben, ezt azért is érdemes szem előtt tartani, mert a zsákmánynak mindenképpen be kell férnie poggyászunkba.

Alkudni ér!

A piacokon nem csak megengedett, hanem egyenesen elvárt az alkudozás. Sok országban az eladók meg is sértődnek, ha rögtön kifizetjük az irányárat. Ráadásul a jóízű beszélgetést és hosszas alkudozást követően úgy válhatunk el, hogy a kereskedő legközelebb szinte barátként köszönt majd, akinek természetesen mindig jár egy kis kedvezmény.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024-04-17 21:10:06
A globális kihívásokra, az ezeket övező változásokra és szabályozásokra reagálva az év elején alakult meg a VOSZ BPVRSZ Fenntarthatósági Vállalkozói Közösség, amely a hamarosan kötelező jelleggel életbe lépő ESG előírások és környezetvédelmi szabályozások kezelésében is segítséget nyújthat, és adhat kézzelfogható megoldást a piaci szereplőknek.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Újabb különleges hazai vállalkozás, az Ország Söre szavazást alapító Beerselection mutatkozik be a csatornán. A budapesti sörszaküzletbe hetente több tucatnyi újdonság érkezik, köztük akár olyan különlegességekkel, amelyekből egyszerre csak pár darab érhető el az egész országban. A sörkultúra hazai terjesztése fontos küldetés a tulajdonosoknak, hiszen akár 800-féle sörstílus létezik, miközben a legtöbb ember egyedül a lágert ismeri fel. A magyar sörrajongók által idén összeállított recept sorsáról, a kissé elhasznált „kézműves” kifejezés mögötti igazságról, illetve arról, hogy miért érdemes szaküzletben venni a sört a nagy áruházak helyett, Bárkai Péter mesél a BeerSelectiontől. Az ügyvezető persze igazságot tesz az örök, csapolt, palackozott, vagy dobozos kérdésben is...
Az egészségpénztári befizetések ugyan nem a legelsők a fontossági sorrendben, amire félre akarunk tenni, de előkelő helyre kúsztak fel az utóbbi években Magyarországon. Annak ellenére, hogy milyen kedvező – és a közhiedelemmel ellentétben elérhető – megoldásokat nyújtanak a magáncélú megtakarítások, a magyar társadalom iszonyatos összeget fizet ki zsebből a magánegészségügyben. Dr. Kravalik Gábor, az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetségének elnöke az ÖPOSZ legutóbbi közvélemény-kutatási eredményei nyomán vázolja honfitársaink hozzáállását a kérdéshez és egyértelmű választ ad rá, hogy hogyan járhatnánk jobban, ha tudatosabban tennénk félre. Fontos: akár havi párezer forintnak is van értelme, sőt!
A digitális technológiák kapcsán jelenleg két uniós rendelet is fontos: az egyik a digitális szolgáltatásokról, a másik a mesterséges intelligencia felhasználásának korlátozásáról szól. Sokáig azt hittük, az óriási tech vállalatok túl nagyra nőttek ahhoz, hogy meg lehessen regulázni a működésüket, Európában azonban – úgy tűnik – mégis sikerül rendeleti keretek közé szorítani, hogy mit tehet vagy épp' nem tehet meg a Facebook, a Snapchat, a TikTok és például a Google kereső. Dr. Baracsi Katalin internetjogász ebben az epizódban átfogó képed ad mind a digitális piacokat, mind pedig a mesterséges intelligencia felhasználását szabályozó uniós rendeletről.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS