Eljött a gumiabroncs cseréjének ideje?

2020. 03. 18., 06:00

Nem, kivételesen nem a téli-nyári gumik cseréjéről lesz szó. Ezúttal arra a kérdésre keressük a választ, vajon mikor kell gumiabroncsot cserélni, vagyis mi az a pont, amikor a keréktől vagy szettől már végérvényesen muszáj megszabadulni. Léteznek olyan hibák, amelyek veszélyessé teszik a gumik használatát - ilyenkor nem sok választásunk van. A biztonság érdekében jobb leváltani az abroncsokat. 

A gumiabroncs szavatossága is lejár?

Igen! Ma már a gyártók is felismerték: a legjobb, ha őszintén mutatják be a termékeiket. Sokan már fel is tüntetik a gumikon, hogy mikor jár le azok szavatossági ideje, vagyis mikor romlik olyan sokat a kerekek állapota, hogy már nem szabad őket használni. A gumi ugyanis viszonylag „élő anyag”, még akkor is, ha a mai abroncsokat már nagyrészt teljesen szintetikus keverékből állították elő. 

Az abroncsok összetétele akkor is megváltozik, ha sosem használjuk őket. Egy 6-7 éves abroncs akkor sem biztonságos, ha csak egy-egy szezonban dolgozott az autóval. A hőmérsékletváltozás, a páratartalom és sok más tényező is károsítja a gumit. Ha véletlenül használt vagy alig használt gumiszett vásárlására adnánk a fejünket, érdemes ellenőrizni a dátumot a gumiabroncs oldalán. 6-7 év után a szett mindenképpen csereérett, de legalább is sokat veszít a teljesítményéből.

Gumiabroncs oldalfal sérülés, szálszakadás

Mindannyian „padkáztuk” már az autónkat, és mindannyian hajtottunk már kátyúba sokkal durvábban, mint szerettünk volna. Ezeket az apró hibákat lehetetlen elkerülni. Sajnos sokszor egy ilyen szerencsétlen eset is elég ahhoz, hogy a gumiabroncs oldalfalán sérülés keletkezzen, esetleg elszakadjanak a gumit erősítő szálak. 

Egy apró „horzsolás” igényel ugyan odafigyelést, de a legtöbb gumi van annyira strapabíró, hogy a karcokat még elviselje. Nagyobb gond akkor van, ha a sérülés mély. Ha a gumi felületén dudorok, gyenge pontok jelennek meg, azonnal ki kell cserélni az abroncsot, ez ugyanis a szálszakadás egyik jele. A szálszakadt gumiabroncs nem javítható, bár sokan próbálkoznak vele. 

Mit lehet tenni, hogy ne fájjon annyira a gumicsere?

Főleg, ha sérülés vagy defekt miatt kell gumiabroncsot cserélni, az ember pénztárcája könnyen megsínyli az akciót. Ha egy baleset után nem szeretnénk mélyen a zsebünkbe nyúlni, a legjobb, ha kátyúgaranciás szettet veszünk. Bizonyos sérülések esetén így jóval olcsóbban juthatunk hozzá az új gumikhoz. 

Vásárláskor érdemes utánanézni annak, hogy defekt esetén honnan és mennyi idő alatt tudunk új gumiabroncsot szerezni. Az Olcsobbgumi.hu gumiabroncs webáruházának kínálatában például sokféle termék szerepel, viszonylag nagy raktárkészlettel. Ennek köszönhetően egyetlen gumiabroncs hibája esetén megúszható lehet a teljes szett lecserélése, hiszen könnyen találunk azonos típusú és márkájú gumikat.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 05., 13:10
Cégcsoportunk már 35 éve van a HR piacon, ahol sokoldalú szolgáltatóként igyekszünk helytállni. Szeretném, ha legalább még ennyi ideig sikeresen tudna működni a cég – mondta az Üzletem.hu-nak Ifj. Vida Péter, a Viapan Group Managing Directora.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A digitális technológiák kapcsán jelenleg két uniós rendelet is fontos: az egyik a digitális szolgáltatásokról, a másik a mesterséges intelligencia felhasználásának korlátozásáról szól. Sokáig azt hittük, az óriási tech vállalatok túl nagyra nőttek ahhoz, hogy meg lehessen regulázni a működésüket, Európában azonban – úgy tűnik – mégis sikerül rendeleti keretek közé szorítani, hogy mit tehet vagy épp' nem tehet meg a Facebook, a Snapchat, a TikTok és például a Google kereső. Dr. Baracsi Katalin internetjogász ebben az epizódban átfogó képed ad mind a digitális piacokat, mind pedig a mesterséges intelligencia felhasználását szabályozó uniós rendeletről.
2024. 03. 04., 13:25
epizód: 2024 / 5   |   hossz: 25:08
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS