Egyensúlyozás a családi élet és a karrierépítés között az egyik legnagyobb és legátlagosabb stresszfaktor egy dolgozó felnőtt számára. Ebben a produktivitásvezérelt világban, amely hatalmas elvárások mentén működik, egyre többen éljük meg hatalmas kihívásnak azt, hogy megfelelő minőségben lássuk el az egymással párhuzamosan futó feladatainkat. Az összeset jól kell teljesíteni. Otthon és a munkahelyen is profinak kell lenni.
Egy nő ezen a területen is nagyobb nyomásnak van kitéve, de sokkal gyorsabban mond le a karrierjéről, mint a férfiak. A hagyományos értékeken nehezen lépünk túl. De vajon kell-e?
Mi történik akkor, ha életünk egyik területe nagyobb prioritást élvez, mint a másik? Mi lesz a következménye annak, ha nem találjuk a megfelelő egyensúlyt karrierünk és gyerekeink között? Valóban, ez lesz a garancia a feszült családi kapcsolatok vagy a gyengébb munkahelyi hatékonyság kialakulására. Ami anyát vagy apát illeti, végső soron ez a feszülés vezet el a rengeteg kínos pillanathoz, idegeskedéshez és türelmetlenséghez, és persze nagy mennyiségű szorongáshoz. Mit tehetünk ellene?
Újratervezni célt és prioritást!
Az egyensúlyt fenntartani (ha már elértük) nagyon nem könnyű. Nincs hozzá recept. Minden egyes embernek és minden családnak magának kell megtalálnia a legjobb megoldást. Nem biztos, hogy a jól járható út a legkönnyebb. Ráadásul a megoldókulcshoz ismernünk kell saját, személyes preferenciáinkat és szükségleteinket, valamint ezeknek megfelelően kell kompromisszumot kötnünk. Ebből is a legkisebbet, ha lehet! Például, ha olyan lehetőséggel találjuk szembe magunkat, ami kihozná belőlünk a lelkesedést és a szenvedélyt, de megfeszített figyelmet és az eddigieknél sokkal nagyobb erőbedobást igényel, gondoljuk végig, vagyunk-e egyáltalán abban az élethelyzetben, amikor érdemes munkahelyet, szakmát váltanunk.
Ha a döntés, amit végül ebben a fontos kérdésben meghozunk, elég bölcs és elég körültekintő lesz, máris jó esélyünk van az egyensúlyi állapot elérésére.
Engedd, hogy segítsenek neked!
Van olyan probléma az életünkben, amiről azt gondoljuk, hogy csak mi magunk tudjuk a választ a kérdésre. Megoldjuk egyedül! Pedig a családi kupaktanácsnál nincs hasznosabb fórum a problémák megoldására. Érdemes kikérni a véleményüket, rákérdezni a kifogásaikra, kinyomozni elvárásaikat. A visszacsatolás minden életterületen egyike a leghasznosabb eszközöknek. És az eredmény? Megértőbbek lesznek, elfogadóbbá válnak, és végül különböző nézőpontjaik kiléptetnek minket abból a dobozból, amiben éppen üldögélünk. Sőt, amikor mindenki érti a helyzetet, ideje segítséget is kérni tőlük! Legtöbbször a család és a barátok készen állnak a segítségnyújtásra, sőt alig várják, hogy fontos szereplői legyenek az életünknek.
Rakd ki a stoptáblát munka és család közé!
Fontos, hogy elég vastag vonalat húzzunk a karrierünk és a magánéletünk közé. Ez egyúttal azt is jelenti, hogy meg kell határoznunk és ki is kell mondanunk, hogy melyek az elvárt, és melyek az elfogadhatatlan cselekedetek mindkét területen. A határok kijelölése egyúttal tisztázza az erővonalakat is: megvédi a családunkat a munkahelyi problémáktól, de távol tartja például a gyereknevelési kérdéseket a munkaidőtől. Ez az ideális, egyensúlyi állapot.
Amikor egyértelműek a szabályok és a határok, akkor egyik terület sem úszik át a másikba, és könnyebben felismerjük azt a szituációt, amikor valami felborítani készül a biztonságos és viszonylag kényelmes arányokat.
A világ TOP 5 építőipari nehézgépgyártó vállalata között számon tartott kínai Zoomlion 105 millió euró értékben Magyarországon építi fel harmadik európai gyáregységét.
„Egy nukleáris létesítmény megtámadása abszolút elfogadhatatlan, ilyesminek nem szabad megtörténnie.”