Csakis a nyílt és őszinte kommunikációra lehet alapozni egy cég hosszú távú eredményes működését. A The Body Shopnál egyértelműen az az álláspont, hogy erre a szempontra a fenntartható üzletmenet egyik fontos pilléreként érdemes tekinteni.
Ennek megfelelően kötelességként tekint a vásárlók pontos tájékoztatására annak kapcsán, hogy az általuk vásárolt termékek milyen minőségben és mértékben hatnak a környezetre és a bolygónkra. Ennek megfelelően az egyes kozmetikumokról, illetve azok formuláiról minden lényeges információt közzé is tesz.
Rövid bejegyzésünkben azt mutatjuk meg, hogy milyen lépéseket tesz a The Body Shop az öko-lábnyomának csökkentésére.
Milyen módon lehet az öko-lábnyom csökkentését mérni?
Valamennyi termék kap egy úgynevezett környezeti pontszámot. Ennek értéke kifejezi egyrészt a biztonságos szintre való lebomlás és olvadás idejét, valamint a felhasznált alapanyagokat is.
A számok alakulása pozitív tendenciát mutat. A 2017-es évben 3%-os javulást sikerült elérni hat kategória kapcsán is, míg a testápoló és illat kategóriában még ennél is jobb, 5%-os változást tudott felmutatni a cég.
Hogyha az összes forgalmazott terméket nézzük, akkor is átlagban 5%-os értéket mutat a környezeti pontszám alakulása, méghozzá pozitív irányban. Ez a fejlődés egyrészt a beszállítókkal együttműködve történő tudatos fejlesztéseknek, illetve a Közösségi Kereskedelmi program keretei között beszerzett összetevőknek köszönhető.
Hogyan történnek a tesztelések?
Mikor az egyes termékek fejlesztési fázisa zajlik, akkor a The Body Shop kutató csapata minden egyes formulát részletesen meg tud vizsgálni a környezeti pontszám tekintetében.
A tűpontos mérések elérése érdekében valamennyi értékelés során egy modern számítógépes metódus segítségével kerül meghatározásra a környezeti hatás értéke. A módszer alapját az egyes összetevőkön mért adatok szolgáltatják.
Az így megszerzett tudás egyértelmű célja, hogy a The Body Shop minél kisebb mértékű káros hatást gyakoroljon a környezetre.
A legfontosabb kategóriák
Valamennyi kozmetikum kapcsán vizsgálat alá kerül a biológiai lebonthatóság mértéke, vagyis hogy az adott készítmény milyen időtáv alatt képes teljesen lebomlani.
Szintén cél az élővizekre gyakorolt lábnyom mérséklése, vagyis hogy a gyártás során semmilyen káros hatás ne jelentkezzen a természetes vizeknél.
Szintén prioritás az összetevők természetes forrásból való beszerzése, illetve az úgynevezett „zöld kémiás” anyagok alkalmazása. Ezek az anyagok környezetbarát folyamat eredményeképp jönnek létre úgy, hogy a módszer során csökken a környezetre veszélyes vegyi anyagok keletkezése.
A világ TOP 5 építőipari nehézgépgyártó vállalata között számon tartott kínai Zoomlion 105 millió euró értékben Magyarországon építi fel harmadik európai gyáregységét.
„Egy nukleáris létesítmény megtámadása abszolút elfogadhatatlan, ilyesminek nem szabad megtörténnie.”