Itt találod az összes cikket a „őstermelő” témában!
A szakemberek nem saját termesztésből származó, valamint a nyilvántartásba nem bejelentett terméket forgalmazó őstermelőkkel szemben is intézkedtek.
A papíralapú tervezeten nem lehet az adatokat módosítani, ezért a legjobb és leggyorsabb megoldás, ha az adózó ügyfélkaput nyit, és a szerkesztést, benyújtást a webes felületen végzi el.
2023. július 15-től a mezőgazdasági őstermelő a tevékenységéhez használt eszközök értékesítéséből származó bevételt az igazolt költségeken és az értékcsökkenési leíráson túl – bizonyos feltételekkel – a vásárolt tárgyi eszközök beruházási költségeivel is csökkentheti – tájékoztatott a NAV.
A 2023. január 1-jén hatályba lépő gazdaságátadási törvény jelentősen előmozdíthatja a nemzedékváltást az őstermelők, családi gazdaságok és egyéni vállalkozók körében.
Az Agrár Széchenyi Kártyánál őstermelők családi gazdasága (ŐCSG) esetén csak a képviselő jogosult hiteligénylést benyújtani. A hitelbírálatnál viszont a gazdaság teljes bevételét figyelembe veszik.
Az eddigi kedvezményeken túl idén 1 milliárd, jövőre várhatóan 2-2,5 milliárd forint tagdíjkedvezményt biztosít a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara.
Magyarországon elsőként a mezőgazdaság, az élelmiszeripar, az élelmiszer kis- és nagykereskedelem, illetve az agráriumhoz kötődő vállalkozások, őstermelők számára érhető el egy új, kedvezményes kezességvállalás.
Az előírásoknak megfelelő vásárlói tájékoztatásban a Nébih új, online „plakátgeneráló” lehetőséggel segíti az őstermelőket. A funkció a többi élelmiszerlánc szereplő számára is elérhető.
Május 20-án éjfélig lehet átnézni, elfogadni, módosítani és kiegészíteni az adóhatóság által készített szja-bevallási tervezetet, amit legegyszerűbben az ügyfélkapuval rendelkezők tehetnek meg.
A NAV ellenőrzési tapasztalatai szerint az őstermelők biztosítási jogviszonyát érintő, 2021. január 1-jei változást sokan nem vették figyelembe, így gyakori volt, hogy elmulasztották a jogviszonyukat bejelenteni, és a járulékbevallásokat benyújtani.
2021. október 15-én megkezdődött, és 2021. november 15-ig tart a magánszemélyek (őstermelők, egyéni vállalkozók) tagdíj-megállapítási időszaka a Nemzeti Agrárgazdasági Kamaránál. A tagdíj megfizetésének határideje 2021. november 30.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara magánszemély (őstermelő és egyéni vállalkozó) tagjai számára 2021. október 15-én kezdődik a tavaszról elhalasztott tagdíj-megállapítási időszak, a tagdíjat 2021. november 30-ig kell befizetni. A tagság részéről felmerült kérések és az eddigi tapasztalatok alapján újabb kedvezményeket vezet be a NAK, amelyek egyúttal az adminisztrációt is csökkentik.
Az őstermelők családi gazdaságának alapításáról szóló szerződést – szemben a korábban előírt június 30-i dátummal – legkésőbb a veszélyhelyzet megszűnéséig kell benyújtani.
Az Agroinform.hu őstermelők és mezőgazdasági vállalkozók körében végzett felmérése szerint a következő öt év során a válaszadók csaknem négyötöde tervez mezőgazdasági, élelmiszeripari pályázaton indulni. A jövőbeli pályázati források iránt érdeklődő gazdaságok háromnegyede gépbeszerzési céllal kíván pályázni.
A 16 legnagyobb budapesti piacon 271 kereskedőt és őstermelőt ellenőriztek a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szakemberei. 15 termelőnél az őstermelői igazolvány bevonását kezdeményezte a hatóság.
Az őstermelői igazolvány elvesztése, megrongálódása vagy megsemmisülése esetén fizetendő 3000 forintos pótdíjat már nem kell megfizetni. Emellett további módosítások is egyszerűsítik az őstermelők ügyintézését.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara felmérése szerint – a korábbi bezárásokat követően – jelenleg már a hagyományos piacok több mint 75 és a helyi termelői piacok 65 százaléka nyitva tart.
Egyéni vállalkozók, őstermelők és áfafizetésére kötelezett magánszemélyek is használhatják ajánlatként a személyijövedelemadó-bevallási tervezeteket, de a többségük május elejéig még nem küldte el az adóhatósághoz a bevallását.
Nem vezet az árak látványos csökkenéséhez a hagyományos és biotermékek áfájának csökkentése Romániában.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.