November közepéig tart a tagdíj megállapítási időszak az Agrárkamaránál

2021. 10. 25., 12:15

2021. október 15-én megkezdődött, és 2021. november 15-ig tart a magánszemélyek (őstermelők, egyéni vállalkozók) tagdíj-megállapítási időszaka a Nemzeti Agrárgazdasági Kamaránál. A tagdíj megfizetésének határideje 2021. november 30.

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Országos Elnökségének döntése értelmében a 2021. évi tagdíj-megállapítás két ütemben zajlik. Az árbevétel alapú tagdíjat fizető tagok közül az év első felében (2021. május 1. és június 15. között) került sor a gazdálkodó szervezetek tagdíj-megállapítására. Az őstermelők és egyéni vállalkozók esetében ez 2021. október 15-től november 15-ig tart.  

A tagság részéről felmerült kérések és az eddigi tapasztalatok alapján újabb kedvezményeket vezetett be a NAK, amelyek egyúttal az adminisztrációt is csökkentik.

A NAK az SZJA-bevallások során alkalmazott adóhatósági gyakorlathoz hasonlóan idén is megállapítja a tagjai által fizetendő tagdíjat a rendelkezésére álló adatok alapján. Az árbevétel alapú tagdíjat fizető, magánszemély (őstermelő, egyéni vállalkozó) tagjai 2021. október 15-től november 15-ig tekinthetik meg a Kamara portáljáról (www.nak.hu) bejelentkezést követően elérhető e-Iroda fiókjukban, a „2021. évi tagdíj-megállapítás” menüpont alatt a NAK által számukra megállapított 2021. évi tagdíjat, valamint a számításhoz felhasznált, 2019. évi bevétel, árbevétel adatokat.

Az érintett tagok egyetértés esetén egyetlen kattintással elfogadhatják a NAK által megállapított tagdíjat. Amennyiben a számítás alapjául szolgáló adatokat korrigálni szeretnék, vagy tagdíjkedvezménnyel kívánnak élni, úgy a korábbi önbevallási felülethez hasonló formában tudják jelezni ezen igényüket. Azok a NAK által megállapított tagdíjak, amelyeknek 2021. november 15-ig sem az elfogadásuk, sem a korrekciójuk nem történik meg, a NAK Alapszabálya értelmében elfogadottnak minősülnek.

Az adatok módosítására, a kedvezmények pótlékmentes igénybevételére a tagdíj-megállapítási időszak végéig van lehetőség. A 2021. évi tagdíjhoz 2021. november 15-ét követően is beküldhetőek igazolások, a felülvizsgált tagdíjat azonban ebben az esetben 20 százalék pótlék is terhelni fogja. A beküldés végső határideje őstermelők és egyéni vállalkozók esetében 2022. november 15. Mivel a gazdálkodó szervezetek számára májusban és júniusban már lezajlott a tagdíj-megállapítás, esetükben 2022. június 15. a végső határidő.

A 2020. évi tagdíj felülvizsgálatához 2021. október 31-ig tudja fogadni a NAK az igazolásokat. A 2020. november 3. - 2021. október 31. között felülvizsgált 2020. évi tagdíjat szintén terheli a 20 százalékos pótlék.

A 2020. évtől változott a kedvezmények igénybevételéhez szükséges igazolások kiállításának módja. A tavalyi évtől – az Alapszabályban rögzített feltételeket figyelembe véve – már könyvelők is készíthetnek olyan igazolásokat, amelyeket korábban csak könyvvizsgálók tehettek meg. Újdonság, hogy az idei tagdíj-megállapítás során már adószakértők és adótanácsadók is eljárhatnak, ők a könyvelőkével azonos jogosultságokat élveznek.

A NAK tagjainak idén is lehetőségük van arra, hogy e-Iroda fiókjukon keresztül meghatalmazzák könyvelőjüket, adószakértőjüket, adótanácsadójukat vagy könyvvizsgálójukat, hogy helyettük ő fogadja el vagy korrigálja a 2021. évi tagdíjat. A tavaly adott meghatalmazások – amennyiben időközben nem vonták azokat vissza – idén is érvényesek.

A 2021. évi tagdíj megfizetésének határideje: 2021. november 30.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 04. 03., 15:35
„Ahhoz, hogy zökkenőmentesen beépülhessen a cég működési gyakorlatába az elektronikus számlabefogadás és -kibocsátás, rendszerszinten kell átgondolni a folyamatokat: az elektronikus számla beérkezésétől kezdve a jóváhagyási, könyvelési teendőkön át a szabályos archiválásig” – hangsúlyozza Nyári Zsolt a K-X Consulting ügyvezetője.
2025. 04. 02., 09:05
2025. januárban a nettó átlagkereset Romániában 5328 lej volt, ami a hónap végi lej/forint árfolyammal számolva 436 900 forintot ért; Magyarországon ugyanebben a hónapban a (kedvezmények nélkül számolt) nettó átlagbér 444 300 forint volt.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS