Csizmadia Gábor

Itt találod az összes cikket a „Csizmadia Gábor” témában!

Közösen erősít a digitalizáció terén a VOSZ és a NAV Somogyban

Közösen erősít a digitalizáció terén a VOSZ és a NAV Somogyban

A VOSZ Somogy vármegyei szervezete és a NAV együttműködési megállapodást kötött a digitalizáció erősítésére.
2024. 05. 30., 20:10
Dr. Simon Balázs az MMOSZ új elnöke

A beszámolók elfogadását követően kedden megválasztotta új elnökségét a Magyar Munkaerő-kölcsönzők Országos Szövetsége.

2023. 11. 30., 16:10
DIÁKÉSZ, KÖZÉSZ, MMOSZ: további 30 ezer magyar munkavállaló vonható be

A jelenlegi jogszabályi környezet újragondolása további 30 ezer magyar munkavállaló megszólítását jelentené – állítja az összesen 420 ezer atipikus keretek között foglalkoztatott dolgozók kétharmadát képviselő tagszervezeteik legfrissebb adatai alapján a DiákÉSZ, a KÖZÉSZ és az MMOSZ.

2022. 06. 13., 15:54
Csizmadia Gábor: Aki akar, tud dolgozni Magyarországon

A bérutalás pontossága, a bejelentett munkaviszony, a hosszú távú munkalehetőség és az ügyintézés során tapasztalt segítségnyújtás a kölcsönzött dolgozók munkavégzését támogató legfontosabb tényezők – állapítják meg egy friss kutatásban.

2022. 03. 30., 10:41
HR Fest Kecskeméten a Viapan Group támogatásával

2022. április 28-án Kecskeméten tartják Magyarország egyik legnagyobb munkaerő-piaci rendezvénysorozatának, a HR Festnek a következő rendezvényét. Az esemény főtámogatója a Viapan Group HR-szolgáltató cégcsoport.

2022. 03. 16., 14:41
Csizmadia Gábor: Fordulóponthoz érkezett a munkaerőpiac

Egyre többen döntenek a munkaerő-kölcsönzés mellett: munkaadói oldalon a piac változásaira való gyors reakcióképessége, rugalmassága és az adminisztrációs terhektől való mentesség a legfőbb érv – derül ki egy kutatásból.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS