A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) és a Magyar Munkaerő-kölcsönzők Országos Szövetsége (MMOSZ) stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a Magyar Tudományos Akadémia székházában május 23-án.
A VOSZ tavaly ünnepelte 35. éves jubileumát, az érdekvédelmi szervezet 2024-ben is folytatja a megújult stratégia alapján partnerprogramjának bővítését. Ennek állomásaként több szövetséggel és szervezettel újítja meg együttműködési szerződését, valamint új szervezetekkel is közös munkába kezdenek. A program részeként a már korábban is együttműködő partnerrel, az MMOSZ-szel írták alá ünnepélyes keretek között a megállapodást.
Az együttműködés kiemelten kezeli az atipikus foglalkoztatási formák előmozdítását, amelyek különösen fontosak a jelenlegi feszes munkaerőpiacon. A munkaerő-kölcsönzés, mint atipikus foglalkoztatás, olyan rugalmas munkavégzési és munkaszervezési forma, amely lehetőséget biztosít a munkaadóknak arra, hogy alkalmazkodjanak a piaci változásokhoz, és növeljék versenyképességüket.
A VOSZ és az MMOSZ közötti megállapodás a többi között az alábbi területeken kíván közös erőfeszítéseket tenni:
- a magyar munkaerőpiac adottságainak és lehetőségeinek feltérképezése;
- a munkaadói érdekvédelem erősítése a kormányzati tárgyalásokon;
- a munkajogi szabályozás fejlesztése, különös tekintettel az atipikus foglalkoztatási formákra;
- tudás- és információcsere a tagvállalatok között.
„A VOSZ független érdekvédelmi és érdekképviseleti szövetségként teljes mértékben elkötelezett a magyar munkaerőpiac fenntartható fejlődése iránt. Ezt a célt nem csak szavakban, hanem tettekben is megmutatja: aktív szerepvállalással, új kezdeményezések beindításával és stratégiai partnerségek kialakításával igyekszik hozzájárulni a piac dinamikus és stabil növekedéséhez” – mondta Gazsi Attila, a VOSZ elnökhelyettese. Kiemelte, hogy az MMOSZ-szel való partnerség fontosságát a márciusban megtartott munkaerőpiaci konferencián már bizonyították, hiszen a VOSZ zászlajára tűzött stratégiai területeken végzett aktív munka nem kivitelezhető hatékonyan az adott témában érintett szakmai partnerek nélkül.
Az MMOSZ elnöke, Csizmadia Gábor hozzátette: „az együttműködés kiváló lehetőséget biztosít arra, hogy közös erővel, tudással és tapasztalattal tudjunk hozzájárulni a munkaerőpiac jogszabályi környezetének harmonizálásához. Minden eddiginél hatékonyabban, folyamatos mérési adatokra alapozott javaslatainkkal tudjuk támogatni a gazdaság működését ösztönző munkaerő-piaci intézkedéseket, párbeszédben a döntéshozókkal.”
Az együttműködés az aláírók reménye szerint erősíteni fogja a munkaerőpiac dinamikáját és fokozza a munkahelyteremtési kapacitást, valamint elősegíti a gazdasági növekedést a hatékonyabb és rugalmasabb foglalkoztatási modellek alkalmazásával.
A fotón: Dr. Simon Balázs, az MMOSZ alelnöke, Csizmadia Gábor, az MMOSZ elnöke, Gazsi Attila, a VOSZ elnökhelyettese és Perlusz László, a VOSZ főtitkára.
A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.