Itt találod az összes cikket a „CBRE” témában!
Az intenzív áremelkedés és a fenntarthatósági igények miatt egyre többen választják a már meglévő irodák átalakítását az ESG szempontok alapján – olvasható a CBRE Fit-Out Cost Guide 2023 kiadványában.
A CBRE globális ingatlantanácsadó cég közzétette legújabb jelentését, amelyben összefoglalta azokat a generációkon átívelő attitűdöket, amelyek meghatározzák majd a következő időszakban az épített környezet alakulását.
Magyarországon is egyre sürgetőbb probléma a lakhatás, különösen a hitelköltségek megugrása miatt. A bérlakások piaca jó belépési pont lehet a befektetők számára.
A környezeti, társadalmi és vállalatirányítási szabványoknak megfelelő irodaházak az átlagnál magasabb bérleti díjakat érnek el, függetlenül attól, hogy melyik évben épültek.
Az ingatlanbefektetési volumen a koronavírus-járvány alatti szintre esett vissza, az idei eredmények a 2020-as, 1 milliárd eurós szintet érhetik el.
Az európai logisztikai területek kínálata új mélypontra esett, az átlagos üresedési ráta a régióban kevéssel 2,3 százalék alatt van, ami 50 bázispontos csökkenést jelent az előző évhez képest – állapítja meg legfrissebb kutatásában a CBRE.
Nyugat-Európában a bérlakások évek óta vonzó alternatívát kínálnak az intézményi ingatlanbefektetőknek. Közép-Európában is láthatóan ebbe az irányba mozdul el a piac.
Az elmúlt 5 évben az online értékesítés aránya Közép- és Kelet-Európában 9 százalékponttal 15 százalékra nőtt, és a CBRE előrejelzése szerint 4 év múlva eléri a 20 százalékot.
A fenntarthatósági célok megvalósításához köthető ingatlanpiaci és vállalatvezetési döntéseket számos tényező nehezíti, illetve ösztönözheti.
A CBRE stratégiai jelentőségű szolgáltatásként indította el Workspace Experience & Strategy üzletágat, amelynek vezetését Horváth Dávid vette át David Johnstontól.
A fenntarthatósági törekvések egyre meghatározóbbak az ingatlanszegmensben, az ESG-kritériumok alkalmazása kiemelt szerepet kapott, amely az eszközök árazásában és a piaci szereplők elvárásaiban is megmutatkozik.
Öt éves viszonylatban kétszeresére nőttek az irodák kialakítási költségei – derül ki a CBRE által publikált Fit-Out Cost Guide 2022 kiadványból.
Az első negyedéves adatok alapján a korábbi előrejelzéseknél lényegesen gyorsabban állhat talpra a turisztikai szegmens Európában – mondta a CBRE Hotel üzletágának vezetője.
Éves összehasonlításban 21 százalékos növekedést a magyarországi ingatlanpiac, továbbra is az irodai szegmens a legnépszerűbb, de folyamatosan növekszik az igény az ipari és logisztikai ingatlanokra – derül ki a CBRE legfrissebb kutatásából.
Folyamatosan növekszik a zöld minősítéssel rendelkező épületek aránya és az irodák kihasználtsága is a kontinentális európai irodapiacon – derül ki a CBRE kutatásából.
Egy sztenderd és egy luxusiroda kiépítési költsége 27 százalékkal drágább, mint két évvel ezelőtt. A legfontosabb költségelemeket a CBRE tekintette át.
A következő év legnagyobb kihívásai az eladók és vevők közti árkülönbségek, valamint az eladó ingatlanok hiánya lehet.
A CBRE Magyarország szállodaipari elemzése szerint Budapest két-három év múlva annyi külföldi turistát fogadhat, mint 2019-ben, míg a normalizálódás a nagyobb és érettebb nyugat-európai piacokon akár 4–5 évig is eltarthat.
A megkérdezettek 38 százaléka tárgyalná újra az otthoni munkavégzés feltételeit, 37 százalékuk pedig továbbra is legalább heti egyszer otthonról dolgozna – olvasható a CBRE kutatásában.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.