Zsédely Balázs: Szívügyem a mikromobilitás

Zsédely Balázs: Szívügyem a mikromobilitás
Szerdahelyi Csaba  |  2022. 06. 22., 09:07

Szeretném, ha a budapesti csapat létszáma rövid távon megduplázódna, és a TIER Tech Hub a termék- és szoftverfejlesztés egyik hazai motorjává válna – mondta az Üzletemnek Zsédely Balázs, a TIER Tech Hubok igazgatója.

Zsédely Balázs vállalkozó családban nőtt fel, már fiatalon megtapasztalta ennek az életmódnak a lehetőségeit és kihívásait. Immár vezetőként szeretne részese lenni a következő évek mikromobilitási és innovációs forradalmának, ehhez már most is kiváló a csapata. Ha érdekli, hogy Balázs még milyen területen próbálná ki magát szívesen, a választ elolvashatja az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 412. interjújában.

– Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– A néhány év alatt felépített, nemzetközi szinten is sikeres szoftverfejlesztő cégünket a világ vezető mikromobilitási szolgáltatója vásárolta fel tavaly. Az akvizíció egyben azt is mutatja, hogy az elmúlt években rendre jó döntéseket hoztunk és a hosszútávú sikereket is megalapozza. A budapesti csapatunk már 100 százalékban a mikromobilitás forradalmasításán dolgozik, ami már korábban is szívügyem volt.

Milyen távra tervez?

– A terveimre vonatkozóan nem létezik időbeli limit, és nem is szeretném ilyen téren korlátozni magam. Ez nem azt jelenti, hogy nincsenek céljaim, de úgy gondolom, hogy az alkotási vágyam és a tenni akarásom kortalan és az életem minden szakaszában meg tudom találni az igazán motiváló kihívásokat.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Szeretném, ha a budapesti csapat létszáma rövid távon megduplázódna, és a TIER Tech Hub a termék- és szoftverfejlesztés egyik hazai motorjává válna. Középtávon világszerte további Tech Hubok indítását tervezzük, ha pedig a távolabbi jövőbe tekintek, akkor számos technológiai újítást látok, amelyeknek a létrehozásában igyekszem én is aktív szerepet vállalni. A munkámon keresztül szeretnék részese lenni a következő évek mikromobilitási és innovációs forradalmának.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Leginkább a saját és mások hibáiból tudtam tanulni. Vállalkozó családban nőttem fel, így fiatalon megtapasztaltam ennek az életmódnak a lehetőségeit és kihívásait is, ami jó alapot adott a saját vállalkozásom elindításához. Ahhoz, hogy megálljunk a saját lábunkon, fontos, hogy merjünk kérdezni és tanácsot kérni, hiszen nem tudhatjuk mindenre a megoldást. Az évek alatt megtanultam, hogy egy jó kérdést megfogalmazni legalább olyan nehéz, mint arra választ adni.

Mivel motiválja a kollégáit?

– A munkám során kiemelten fontos számomra, hogy olyan légkört, közeget teremtsek, amelyben én is szívesen dolgoznék. Egy kreatív, proaktív, kollaboratív és transzparensen működő közösségben megsokszorozódik a kollégák munkamorálja, a szabadabb munkavégzésnek köszönhetően motiváltabbak lesznek, hiszen önállóan oldhatják meg a feladataikat. Úgy tapasztalom, hogy ebben a környezetben hatékonyabb is a munka.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– A kreatív tevékenységek szorosan kapcsolódnak az érdeklődési körömhöz, legyen az design, animáció vagy zenei producerkedés. Kevesen tudják rólam, hogy az egyik saját készítésű elektronikus zeném rádiós lejátszásig jutott. Úgy gondolom, zenei területen egészen biztosan lenne még dolgom.

Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– Szerencsésnek tartom magam ebből a szempontból, mert az elért eredményeknek és a nyitottságomnak köszönhetően ezek a kapcsolatok ma már a mindennapi munka során vagy egy-egy szakmai rendezvényen is kialakulhatnak. Az informális, kölcsönös kapcsolatokból könnyen profitálhatunk később az üzletben is. Azok az üzleti kapcsolatok, amelyek nem így indulnak, a tapasztalataim szerint ritkábban sikeresek és nem lesznek hosszú életűek.

Mire sajnálja az idejét?

– Az olyan egyeztetésekre vagy bürokratikus feladatokra, amelyek szükségesek, de közvetlenül nem teremtenek értéket. Sokszor érzem úgy, hogy hasznosabban is tölthetnénk az időt, amikor egy témáról többször is beszélünk tényleges előrelépés nélkül.

Mivel lehet felbosszantani?

– A félrevezető, nem tiszta kommunikáció, a rosszindulatú, erőszakos viselkedés, és az értetlenség ki tudnak billenteni. Szerencsére a TIER csapatában ezekre szinte soha nincs példa, ha az életben mégis ilyen helyzetbe kerülök, a reakcióimmal igyekszem pozitív példát mutatni.

Milyen önkéntes munkát vállalna?

– A rendszeres adományozás mellett ott tudok leginkább segíteni, ahol én is érintett vagyok valamilyen szinten, legyen szó például a helyi közösségeknek szóló programokról vagy a városi életet megkönnyítő közösségi fejlesztésekről.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– A családomon és az egészségen kívül a technológiára és a sportra. Fontosnak tartom, hogy megismerjem a legújabb technológiák előnyeit és hátrányait is, hogy felkészülten formálhassam a jövő lehetőségeit. A sport pedig olyan tevékenység, amellyel szeretek minőségi időt tölteni és ennek érdekében a megfelelő sportszereket használom.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– A munkám során megtanultam, hogy a teljesítmény mellett a feltöltődés legalább olyan fontos. Az elhasznált energia visszatöltése elengedhetetlen a kiegyensúlyozottsághoz. Úgy gondolom, nem vagyok igazán lustálkodós, otthon ülő típus, az aktív pihenés és a sport tölt fel leginkább.

(Fotó: TIER)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 01. 25., 10:05
Teljesen mindegy, hogy kistelepülésről és kisvállalkozásokról vagy nagyvárosról és multinacionális óriásvállalatokról van szó, a gazdaságfejlesztés és a befektetésösztönzés alapelvei minden szinten ugyanúgy érvényesek – emelte ki beszédében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója a bárándi ipari park második ütemének átadóján.
2025. 01. 23., 13:05
Idén havi 14 535 forint személyi kedvezmény jár a személyi jövedelemadóból azoknak, akik az igénybevétel időpontjában rendelkeznek a súlyos fogyatékosság minősítéséről szóló orvosi igazolással, vagy a rokkantsági járadékra, fogyatékossági támogatásra jogosító határozattal.
2025-01-23 18:15:00
Az utasbiztosítások negyedét kötik kimondottan síelésre, a november óta megkötött utasbiztosítások átlagos díja pedig közel 11 ezer forint volt. A legtöbben autóval mennek valamelyik síparadicsomba, az országok listáját pedig utcahosszal vezeti Ausztria – derült ki a Netrisk saját adataiból.
2025-01-23 17:20:00
Az elmúlt években Európában Magyarországon volt a legnagyobb a lakásárak emelkedése, amivel a bérleti díjak megugrása szorosan nem tartott lépést. Ugyan a kínálat növekedhet az albérletpiacon, de várhatóan 2025-ben sem torpan meg a bérleti díjak emelkedésének üteme, vagyis a bérlők még magasabb árakkal szembesülhetnek.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2025. 01. 17., 08:20
epizód: 2025 / 2   |   hossz: 24:49
A kiskorú gyermeket nevelő szülők adóalapját csökkentő családi kedvezmény mértéke 2025. július 1-jétől 50 százalékkal nő, így a kétgyerekes családok az év második felében már nem havi 40 ezer, hanem 60 ezer forint adót és járulékot takarítanak meg. Nem mindegy azonban, hogy mikor és hogyan nyilatkoznak erről a dolgozók, miközben a munkáltatóknak is érdemes odafigyelni az ezzel kapcsolatos változásokra. A legfontosabb tudnivalókról Honyek Pétert, a PwC Magyarország személyi jövedelemadóval foglalkozó területének igazgatóját kérdeztük.
Az amerikai vállalat éppen Budapesten nyitott irodát, hogy a magyar fővárosból kiindulva Európában és Ázsiában is terjessze a forradalmi alumínium-újrahasznosító technológiáját. Az Austin AI Europe a kontinens klímacéljai felé lökdösi mindazokat a gyártókat, akik nem csak a szén-dioxid-kibocsátást, hanem a költségeket is visszafognák – közvetlenül hulladékból származó, azonnal feldolgozható alumínium újrahasznosításával. A részben vagy egészben a timföldgyártást is kiváltó megoldást a cég hazai munkatársai, Demmer Dóra és Cholnoky Miklós mutatták be a BizniszPlusznak. Ismerje meg közelebbről a fenntartható alumíniumgyártás úttörő rendszerét, amely Magyarországról folytatja útját a világhír felé!
2024. 12. 17., 10:35
epizód: 2024 / 24   |   hossz: 27:58
A 2025-ös évre vonatkozó adócsomag változásai minden vállalkozást érintenek, és komoly átalakulás küszöbén állnak a NAV digitális megoldásai is, amelyekben már szerepet kap a mesterséges intelligencia. Farkas Gábor, a PwC Magyarország adó- és jogi tanácsadási üzletágának vezetője részletesen beszélt a BizniszPlusznak az adórendszert érintő új szabályokról, az áfabevallások digitális jövőjéről és az adótanácsadás fejlődési irányairól. Ezek a nagyvállalatok és a kkv-k mellett a könyvelői és adótanácsadói szakmára is hatással lesznek, érdemes tehát meghallgatni a szakértő értékelését és tanácsait.

  Rovathírek: GUSTO

A SALT Budapest alapvető filozófiája a hagyományos magyar konyha újragondolása. Tóth Szilárd séf és csapata olyan régi recepteket és technikákat elevenít fel, amelyek évtizedekkel, sőt évszázadokkal ezelőtt jellemezték a magyar vidéki konyhát.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS

A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség és az ukrán hatóságok tájékoztatása alapján az elmúlt két hónapban sem csökkent az ukrán energia-infrastruktúrát ért támadások száma. A támadások közvetlenül nem érintik az ukrajnai atomerőművek nukleáris biztonságát, azonban megzavarhatják működésüket.