Stygár Lászó: A stabilitást és a megbízhatóságot nagyon fontosnak tartom

Szerdahelyi Csaba  |  2019. 12. 16., 10:15

A Számlázz.hu megváltoztatja azt a módot, ahogyan egy magyar vállalkozó működik – mondta az Üzletemnek Stygár László, a Számlázz.hu szolgáltatásfejlesztési vezetője.

Stygár László arra kimondottan sajnálja az idejét, hogy egy számlatömböt kézzel töltsön ki, nem is teszi már nagyon régóta. A Számlázz.hu szolgáltatásfejlesztési vezetőjeként ez természetes, főleg ha tudjuk, hogy cége már 160 ezer magyar vállalkozás életét teszi könnyebbé. Legújabb kutatásuk szerint itthon a vállalkozók félnek a nyílt bankolástól, pedig azt nem is ismerik. Lászlónak viszont olykor a bankokról van meg a véleménye. Hogy mi? A feleletet elolvashatják az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 135. interjújában.

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

Ha nem tartok számon ilyesmit, az azt jelenti, hogy nincs karrierem? Vagy inkább azt, hogy nem karriercentrikusan élem az életem… De ha már így rákérdezett: idén elérjük azt, hogy a Számlázz.hu 160 ezer magyar vállalkozás életét teszi jelentősen könnyebbé. Eddig ez karrierem csúcsa – de biztos vagyok abban, hogy jövőre már nagyobb darabszám jelenti majd a csúcsot.

– Milyen távra tervez?

– A stabilitást, kiszámíthatóságot és megbízhatóságot nagyon fontosnak tartom. A Számlázz.hu 15 éve működik, és egyáltalán nem 5, 10 vagy 15 évre tervezünk, hanem sokkal távolabbra – ezek az elveink, amelyek alapján működünk. Ugyanakkor a gyakorlatban hároméves üzleti tervek szerint fejlődünk és működünk.

– Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Szeretnénk olyan minőségű és értékű szolgáltatást nyújtani, hogy a Számlázz.hu-s fiók ugyanolyan elengedhetetlen kelléke legyen egy magyar vállalkozásnak, mint például a cégkapu vagy akár az adószám.

– Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– A Számlázz.hu stratégiai tanácsadójától, Kis Ervin Egontól.

– Mivel motiválja a kollégáit, társait?

– A Számlázz.hu megváltoztatja azt a módot, ahogyan egy magyar vállalkozó működik, tevékenységét végzi – függetlenül attól, hogy fodrász, vízvezetékszerelő vagy nyelvtanár. Ez persze misszió is, de számunkra mégis leginkább egy nagy kaland, amelyben közösen veszünk részt, és amelyet csak együtt tudunk véghezvinni. Mindez nálunk nem üres szólam, hanem kézzelfogható valóság.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Mindegy, csak kapcsolódjon az e-kereskedelemhez. De jelenleg azt csinálhatom, amit a legjobban szeretek, szóval semmiféle váltás nincs napirenden.

Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– A Számlázz.hu számos csatornáján keresztül (pl. blog, YouTube) próbálom megmutatni a vállalkozóknak, hogy van egy remek eszköz, amely rengeteg olyan funkcióval rendelkezik, ami nagyban megkönnyíti az életüket. A meglévő és leendő ügyfeleink az én üzleti kapcsolataim.

Mire sajnálja az idejét?

– Mindenre, ami unalmas vagy értelmetlen. Például olyasmire, mint egy számlatömb kitöltése kézzel. Na, ilyesmit emberemlékezet óta nem csináltam!

Mivel lehet felbosszantani?

– Manapság leginkább a bankok lassúságával és gyakori szűklátókörűségével.

Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Ha létezik olyan, hogy általános emberi boldogság, akkor az szerintem két fő pilléren nyugszik: oktatás és egészségügy. Ezek közül az oktatás áll hozzám közelebb.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– Nem tartom értékes dolognak a pénzt, és engem személy szerint nem is motivál. Pusztán egy eszköz, amely segíthet céljaim elérésében. De ha konkrét területet kell mondanom, ismét az oktatást és az egészségügyet említem.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– Testmozgás a szabad levegőn. Sok fa, sok víz és egy kerékpár.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS