2023. október 31. – Információk, hírek vállalkozóknak

2023. 10. 31., 08:10

Az Üzletem.hu összefoglalója.

Jövőre is rendkívül kedvező kamattal lesznek elérhetők a Széchenyi Kártya termékei a kkv-knak

2024-ben a Széchenyi Kártya Program termékei továbbra is nettó 5 százalékos ügyfélkamat mellett biztosítanak forrást a hazai kkv-k számára.

Nem lett könnyebb a vállalkozások élete 2023-ban

A társas vállalkozások 10 százaléka állt csődeljárás, kényszertörlés, végelszámolás vagy felszámolási eljárás alatt 2023. június végén.

Stagnál a magyarok pénzügyi pesszimizmusa

Továbbra is a magyarok reagálnak a legérzékenyebben a gazdasági helyzet romlására a régiós országok közül – olvasható a Publicis Groupe felmérésében.

Egy év alatt 17 százalékkal nőtt a fizikai átlagórabér

Idén a harmadik negyedévben 1855 forint volt a fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére a Trenkwalder közel 7 ezer fő béradatait feldolgozó elemzése szerint.

Adózhat-e ekho szerint a végkielégítés?

A kérdésre a Pénzügyminisztérium Jövedelemadók és Járulékok Főosztályának szakértői válaszolnak.

Új szabályok önkényes lakásfoglalók esetén

Az Alkotmánybíróság egy közelmúltban hozott határozata következtében 2023. szeptemberétől változások történtek az önkényes lakásfoglalók esetén. Az új szabályokat dr. Szabó Gergely ügyvéd foglalta össze.

Még több bioüzemanyag állítható elő az új enzimmel

A biológusok szó szerint ledönthetetlennek hitt akadályt győztek le. A nemrég kifejlesztett enzim lehetővé teszi a ma elérhetőnél sokkal több bioüzemanyag gyártását, ami korszakalkotó jelentőségű lehet a karbonsemleges közlekedés elérésében.

Kiss Tímea: Országos lefedettségű céget építünk

Szeretnénk segíteni a magyar kkv-nak, hogy munkaerő-gazdálkodás szempontjából nyugati gazdasági szemlélettel működjenek – mondta az Üzletemnek Kiss Tímea, a Well-Be Consulting alapítója, az Armadillo Kreatív Ügynökség mood managere.

Kövesdi Zsófia kapta Az Év Nemzetközi Női Borásza díjat Németországban

Kövesdi Zsófia teljesítménye a magyar bormarketing szempontjából kiemelkedő jelentőségű.

5 milliárd forinttal támogatja a kormány a Stellantis beruházását

20 milliárd forintot fektet a világ egyik legnagyobb autóipari konglomerátuma, a Stellantis az általa tavaly megvásárolt magyar start-upba, az önvezető technológiával foglalkozó aiMotive Informatikai Kft.-be.

Meghaladta az 50 millió forintot az otthonteremtésre fordított összeg Pesten

A fővárosi ingatlantranzakciók 76 százaléka zárult eddig a pesti kerületekben idén, ahol átlagosan 35,6 és 99 millió forint között költöttek a vevők. Az átlagos négyzetméterárak területtől és ingatlantípustól függően 245 ezertől 2,9 millió forintig húzódtak 2023 első három negyedévének eladásai alapján

7–28 négyzetméter lehet a Csok Plusz „előnye”

A Csok Pluszt igénylő családok a kamattámogatott hitelnek köszönhetően 6,2–20,5 millió forinttal értékesebb ingatlant vásárolhatnak, mint egy ugyanakkora, kamatplafonos lakáshitellel – olvasható az ingatlan.com és a money.hu elemzésében.

Átadták Az év felelős foglalkoztatója pályázat tavalyi és idei díjait

Az OFA Nonprofit Kft. 2016 óta hirdeti meg Az év felelős foglalkoztatója pályázatát, amelynek célja azon hazai munkáltatók elismerése, akik számára az emberi erőforrás központi értéket képvisel.

Modern Gyárak Éjszakája: még várják a vállalkozások jelentkezését

Az IFKA Közhasznú Nonprofit Kft. idén hetedik alkalommal rendezi meg a Modern Gyárak Éjszakája országos eseményt, 2023. november 10-én. A programsorozat online és offline formában egyaránt elérhető lesz.

Hét vármegyében újra elrendelte a baromfik kötelező zártan tartását az országos főállatorvos

Az érintett vármegyékben a háztáji állományokat érintő előírás a fedett helyen történő etetés és itatás, azonban esetükben a zártan tartás csak ajánlott.

November 30-ig nyújtható be a kárenyhítő juttatás iránti kérelem

Az idei kárenyhítési évben bekövetkezett mezőgazdasági károk után 2023. november 30-ig nyújthatják be a kárenyhítő juttatás iránti kérelmet azok a károsultak, akik a 2023. évi kárenyhítési időszakban kárbejelentést tettek.

Merre tovább, európai gazdaság?

Az Európai Uniónak meg kell erősítenie ipari és technológiai bázisát és fokoznia kell gazdasági rezilienciáját, biztonságos konnektivitását, globális piaci hozzáférését és termelékenységét annak érdekében, hogy megteremtse stratégiai autonómiáját, ugyanakkor megőrizze gazdasága nyitottságát – vonta le a „következtetéseket” az Európai Unió Tanácsa.

Profitálhat a beteg a mesterséges intelligencia használatából

A mesterséges intelligencia lehetőség, amely alapjaiban változtathatja meg az egészségügy működését, de addig még sok innovációs projektre és úttörő vállalati kezdeményezésre lesz szükség – olvasható a Deloitte elemzésében.

Meghaladták a pandémia előtti mértéket a beszedett jogdíjak 2022-ben

2022-ben a 12,1 milliárd euró jogdíjat szedett be 116 országban 255 közös jogkezelő. Ez az előző évihez képest sosem látott mértékű, 26,7 százalékos növekedés – derül ki a jogkezelők nemzetközi szervezete, a CISAC éves jelentéséből.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS