Kiss Tímea: Országos lefedettségű céget építünk

Kiss Tímea: Országos lefedettségű céget építünk
Szerdahelyi Csaba  |  2023. 10. 30., 11:22

Szeretnénk segíteni a magyar kkv-nak, hogy munkaerő-gazdálkodás szempontjából nyugati gazdasági szemlélettel működjenek – mondta az Üzletemnek Kiss Tímea, a Well-Be Consulting alapítója.

Kiss Tímea rögtön a „mélyvízben” kezdte a szakmát, HR business partnerként dolgozott egy cégnél, ahol nem volt HR csapat… Azóta a HR minden részletével tisztában van, több, mint tíz éve dolgozik nagyvállalati és kkv cégekkel. Hisz a dicséret erejében, nagyon fontosnak tartja, hogy őszintén és tisztelettel emeljék ki és jutalmazzák is a teljesítményt. Ha érdekli, hogy Tímea kiktől tanulta eddig a legtöbbet, a választ megtalálja az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 495. interjújában.

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– Nem úgy tekintek az eredményekre, mint egyfajta csúcsra – mint a hegymászásban, ezért a karrierre sem úgy nézek, mint amiben majd elérkezhet egy pont, ahonnan lefelé vezet az út –, hanem mint egy folyamatos fejlődésre, ami mindig más és új lehetőségeket tár elém. A karrierem során egészen hosszú utat jártam be, a HR minden szegletével megismerkedtem. A szakmát rögtön a „mélyvízben” kezdtem, mert egy olyan cégnél töltöttem be HR business partner pozíciót, ahol nem volt HR csapat és HR rendszer sem, innen kellett építkezni. Itt sokrétű tapasztalatot szereztem többek között a bérszámfejtés területén és mellette aktívan foglalkoztam a rendszerépítéssel is. Aztán ezt vittem szépen tovább. Ezt követően multinacionális környezetben folytattam a karrierem, ahonnan a multis rendszerek elemeit építettem be a munkastílusomba. Így alakult ki az a szakmaiság, hogy mind gazdasági, mind bérügyi, munkajogi és szervezetfejlesztési oldalról komplex módon tudok segíteni.

Milyen távra tervez?

– A Well-Be projekt keretében is hosszú távra tervezek, mint általában mindig. Szeretnénk segíteni a magyar kkv-nak, hogy munkaerő-gazdálkodás szempontjából nyugati gazdasági szemlélettel működjenek. Ehhez bizonyos multinacionális elemeket specializálunk szektortól, létszámtól és vállalati céltól függően.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– A nyugati munkakultúrákban a HR messzemenően több funkciót lát el, mint az általában vett hazai értelmezésekben. A bakancslistám egyik pontja, hogy ezt meghonosítsam minél több cégnél. Az a célom, hogy a Well-Be helyet kapjon az ország legnagyobb HR szolgáltatói között. Azon dolgozunk, hogy egy országos lefedettségű céget építsünk fel, ami valódi értéket teremt.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Sok kiváló szakemberrel volt szerencsém együtt dolgozni mind cégvezetőkkel, mind HR szakemberekkel. Akire azonban mégis a legnagyobb tisztelettel és szeretettel gondolok, az Egeressy Viktor, aki egykor a SIMON Plastic, most pedig a Haribo HR igazgatója. Viktor volt, aki folyamatosan mentorált engem, és irányokat mutatott a szakmában. Személyében egy kiváló szakembert ismerhettem meg, akinek nagyon sokat köszönhetek. Hálás vagyok Bodri Péternek és csapatának is, mert nagyon nagy hatással voltak rám abban, amilyen munkastílust elsajátíthattam.

Mivel motiválja a kollégáit, társait?

– Azt gondolom, kulcsfontosságú, hogy a teljesítményt elismerjük. Az ösztönzési rendszereknek pedig széles tárháza áll a rendelkezésünkre. Én hiszek a dicséret erejében. Nagyon fontosnak tartom, hogy őszintén és tisztelettel emeljük ki és jutalmazzuk a teljesítményt. Abban is hiszek, hogy a munkát meg lehet és meg is kell köszönni a kollégáknak. Számomra ez a tisztelet kifejezése. Az anyagiak persze mindenkinek fontosak és nem elhanyagolható, hogy időnként pénzben is honorálják a vezetők a munkatársak teljesítményét, azonban ez nem elegendő a megtartáshoz. Kifejezetten fontosnak tartom, hogy a személyes egyéni célok és a vállalati célok összhangban legyenek. Ezeken túl pedig az egyéni eredményeket is fontos kiemelnünk. A Well-Be Karrier management programjában számos csodálatos, varázs dolgot kínálunk partnereinknek, olyanokat, mint a „köszi-csoki program”, amely keretében a kollégák jelölhetik és elismerhetik a legjobbnak ítélt munkatársaikat, vagy az elismerő oklevelek rendszere, ami a dolgozók céghez köthető, belső folyamatokat optimalizáló, hatékony ötleteiért jár, de a Karrier management program is az ösztönzésen alapszik.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Szerencsés vagyok, mert azok közé tartozom, akik szeretik a szakmájukat és szívvel lélekkel csinálják azt. Mindig is nagyon érdekeltek a kreatív dolgok, művészetek, talán ha más szakmában kellene tevékenykednem valami olyat választanék, ami ehhez kapcsolódik.

Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– Szerintem a partnerkapcsolatok sikeressége azon alapszik, hogy mennyire tudsz ráhangolódni a másikra. Nekem ebben nagy segítségemre van az empátiám, hamar kapcsolódom, meglátom a másik igényeit. Szeretek az emberekkel beszélgetni, érdekel, hogy mások hogyan gondolkodnak, érdekelnek az ötleteik. Innen már könnyű dolgom van, hiszen az ilyen beszélgetésekből születnek az ötletelések, később pedig az együttműködések.

Mire sajnálja az idejét?

– Közlekedésre, kifejezetten a dugókban való ücsörgésre, a lassú haladásra. Több vidéki városban is éltem, és ott csak alkalmanként találkoztam a jelenséggel, de mióta a fővárosba költöztem, ezt be kellett építenem a napjaim tervezésébe.

Mivel lehet felbosszantani?

– Nagyon bosszússá tesz, ha azt érzem, hogy hazudnak nekem, vagy nem egyenesek velem szemben. Egészen destruktívvá válok ilyen helyzetekben.

Milyen önkéntes munkát vállalna?

– A lelkemet nagyon megindítja az emberek szenvedése, a szegénység és a fájdalom. El tudnám képzelni, hogy egy humanitárius segélyszervezetben ellátmányt szállítsak és osszak nélkülözőknek, vagy olyan programokban hasznosítsam az energiáimat, ahol mondjuk, a hajléktalanok újra teljes értékű embernek érezhetik magukat.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– Számomra a pénz egy eszköz ahhoz, hogy több lehetőségünk legyen jobban érezni magunkat. Így nem sajnálom semmire, aminek ez eszköze lehet.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– Szeretek kirándulni, utazni, új helyeket kipróbálni, ez mindig feltölt. Szívesen olvasok vagy járok moziba, de a sport is nagyon ki tud kapcsolni. Azonban a családommal és a barátaimmal töltött minőségi idő tölt fel igazán.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 04. 03., 15:35
„Ahhoz, hogy zökkenőmentesen beépülhessen a cég működési gyakorlatába az elektronikus számlabefogadás és -kibocsátás, rendszerszinten kell átgondolni a folyamatokat: az elektronikus számla beérkezésétől kezdve a jóváhagyási, könyvelési teendőkön át a szabályos archiválásig” – hangsúlyozza Nyári Zsolt a K-X Consulting ügyvezetője.
2025. 04. 02., 09:05
2025. januárban a nettó átlagkereset Romániában 5328 lej volt, ami a hónap végi lej/forint árfolyammal számolva 436 900 forintot ért; Magyarországon ugyanebben a hónapban a (kedvezmények nélkül számolt) nettó átlagbér 444 300 forint volt.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS