Külön kiadói tartalmaknak, híreknek, cikkeknek, videóknak dedikált felületet indíthat a Facebook.
A Facebook nem először próbálkozik valamiféle konszolidációra a kiadókkal szemben, főleg mióta fokozatosan visszavették a kiadói tartalmak elérését a hírfolyamban – írja a Kreatív Online.
Az új modell a felhasználóknak ingyenes lenne, az azonban nem egyértelmű, hogy a Facebook közvetlenül a kiadóknak fizetne a tartalomért, vagy a reklámbevételek eddigieknél kedvezőbb megosztásával csábítaná őket.
Minderről Mark Zuckerberg egy videóban beszélt, amelyben Matias Döpfnerrel, az Axel Springer vezérigazgatójával járták körbe az újságírás jövőjét illetve a kiadók és a Facebook viszonyát Berlinben.
Az új felület nem azt jelentené, hogy a kiadói tartalmak teljesen eltűnnének a sima hírfolyamból, inkább azokat a felhasználókat célozná, akik egy-egy témában friss vagy mélyebb anyagokra vágynak.
A kiadók csábítgatásával nem csak a Facebook próbálkozik, az Apple nemrég indította el „hír-Netflixét”. Havi 10 dollárért érhető el a szolgáltatás, amelyben 300 magazin tartalmait kínálják a vásárlóknak.
A lista nemcsak a borszakma számára remek visszajelzés a jelenlegi borpiaci kínálat minőségét illetően, hanem kiváló iránymutatás az érdeklődő, minőségi borfogyasztásra nyitott fogyasztóknak is.
2024. szeptember 16. és 20. között tartják Bécsben a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség közgyűlésének 68., éves rendes ülését, amelyet követően 17–18-án tudományos fórumot is tartanak az élelmezésbiztonságról.