Nem egészen három hét alatt a szerbiai háztartások kétmilliárd dinárt költöttek élelemre a koronavírus-járvány miatt kialakult helyzetben.
A kis üzletek és a piacok forgalma megcsappant Szerbiában, míg a nagy kereskedelmi láncok forgalma jelentősen, 20 százalékkal növekedett – írja a Magyar Szó.
A koronavírus-járvány idején főleg a liszt, cukor és toalettpapír fogyott, és az idősek bizonyultak a legszámottevőbb vásárlóknak. A legkeresettebb árucikkek közé tartoztak még a fagyasztott zöldségek, a tonhalkonzerv, a tojás, a tésztafélék, a fagyasztott péksütemény és az étolaj.
A belgrádi és a vajdasági vásárlók valamennyivel többet költöttek a tartalék beszerzésére, mint Szerbia keleti és déli felében. A fiatalabbak és a tehetősebbek kevésbé halmozzák az élelmet, mint azt az idősebbek és a kisebb vásárlóerővel bíró háztartások.
A felmérés 32 millió vásárlás alapján készült február 24-e és március 15-e között.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.