Az Energiaügyi Minisztérium júliusban 30 milliárd forinttal emelte meg a népszerű program keretösszegét. A legújabb támogatói döntésekkel az odaítélt forrásmennyiség meghaladta az eredetileg 75,8 milliárd forintos keretet, már több mint 19 ezer család kapott a költségek kétharmadára rúgó támogatást, összesen mintegy 79 milliárd forint értékben. A Napenergia Plusz Program a keretemelés jóvoltából a korábban kalkulált 15 ezerrel szemben akár több mint 25 ezer háztartás áramszámláit csökkentheti.
A Napenergia Plusz Programban a kormány ingatlanonként legfeljebb 5 millió forint támogatást kínál a családok számára napelem és energiatároló beszerzéséhez és telepítéséhez. A fejlesztések fokozzák a háztartások önellátási képességét, mérséklik rezsikiadásaikat; a megtermelt zöldenergia eltárolása és helyi felhasználása csökkenti a villamosenergia-hálózat terhelését; a program megerősíti Magyarország energiaszuverenitását és a hazai ellátás biztonságát – sorolja az előnyöket az Energiaügyi Minisztérium közleménye.
Az Energiaügyi Minisztérium és a pályázatkezelő NFFKÜ Zrt. között fennálló támogatási szerződés módosításával immár 105,8 milliárd forintos keretösszeg biztosít fedezetet az újabb támogatói döntésekhez is. A családok eddig átlagosan mintegy 4,1 millió forint állami hozzájárulást igényeltek fejlesztéseikhez. A keretemelés révén a Napenergia Plusz Program tehát több mint 25 ezer modern napelemes rendszer létesítését segítheti.
A legfrissebb adatok szerint közel 275 ezer háztartási méretű naperőmű üzemel Magyarországon. Számuk tíz év alatt a harmincegyszeresére, beépített teljesítményük pedig harminchétszeresére nőtt.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.