Itt találod az összes cikket a „Napenergia Plusz Program” témában!
A január 15-én lezárult Napenergia Plusz Program december–januári „véghajrájában” közel 750 támogatási kérelem érkezett be, az egy éves benyújtási időszak alatt pedig összesen több mint 23 ezer pályázó igényelt összesen 96,4 milliárd forint állami hozzájárulást modern napelemes rendszerek telepítéséhez – tájékoztatott az Energiaügyi Minisztérium.
A pályázaton ingatlanonként akár 5 millió forint támogatást nyerhettek el a családok a zöldenergia termelésére és eltárolása alkalmas modern napelemes rendszerek telepítéséhez.
Már csak kevesebb mint két hétig nyújthatják be támogatási kérelmeiket, akik regisztráltak a Napenergia Plusz Programba – hívta fel a figyelmet Czepek Gábor, az Energiaügyi Minisztérium államtitkára.
A Napenergia Plusz Programban pályázók 2025. január 15-ig nyújthatják be támogatási kérelmüket, ellenkező esetben biztosan elesnek az állami hozzájárulástól.
Mintegy 4000 pályázónak már több mint 10 milliárd forintot utaltak át a modern napelemes rendszerek telepítéséhez – tájékoztatott az Energiaügyi Minisztérium.
A legújabb támogatói döntésekkel az odaítélt forrásmennyiség meghaladta az eredetileg 75,8 milliárd forintos keretet, már több mint 19 ezer család kapott a költségek kétharmadára rúgó támogatást, összesen mintegy 79 milliárd forint értékben.
2024 júliusáig összesen 6712 megawattnyi naperőművet helyeztek üzembe Magyarországon.
Az Energiaügyi Minisztérium az eredeti 75,8 milliárd forintos keretösszeget 30 milliárd forinttal emelte meg.
30 milliárd forinttal emelik a Napenergia Plusz Program keretösszegét. A pályázaton ingatlanonként akár 5 millió forinttal támogatják a háztartásokat a zöldenergia termelésében és tárolásában.
A Mavir jelenlegi elszámolási mérési adatai szerint hétfőn déltájban felülmúlta a 3190 megawattot az 50 kW feletti naperőművek termelése, az új negyedórás csúccsal idén negyedszer dőlt meg az ipari létesítmények rekordja.
A teljes keretösszeg kétharmadát már lekötötték a modern napelemes rendszerek telepítését ösztönző pályázaton; az eddigi több mint 12 ezer nyertes család átlagosan mintegy 4 millió forintos segítséget kap a zöldenergia termeléséhez és tárolásához – tájékoztatott az Energiaügyi Minisztérium.
A Napenergia Plusz program folytatása mellett még az idén pályázatot írnak ki azok számára, akik a korábbi elszámolás mellett telepítettek napelemet, ám kiestek a tízéves szaldós időszakból – jelentette be az energiaügyi miniszter.
Megszülettek az első támogatói döntések a Napenergia Plusz programban, tavasszal pedig megkezdődhetnek a kifizetések – tájékoztatott Koncz Zsófia, az Energiaügyi Minisztérium parlamenti államtitkára.
Magyarországon az ipari méretű napelemparkok és a háztartások együtt elérték a 6000 megawatt naperőművi teljesítményt – jelentette be Lantos Csaba energiaügyi miniszter.
Magyarországon január végéig 5720 megawattra nőtt az ipari naperőművek és háztartási napelemes rendszerek összes beépített teljesítménye.
A pályázat nyerteseit a legkisebb költség elve, a legalacsonyabb bevételkompenzációs igény alapján választják ki.
A Napenergia Plusz Program a családokat segíti a napelemet és tárolót tartalmazó modern rendszerek létesítésében.
A családok ingatlanonként akár 5 millió forint támogatást nyerhetnek el a zöldenergia termelésére és eltárolása alkalmas modern napelemes rendszerek telepítéséhez.
Egy nap alatt 17 ezer előregisztrációs kérelem beérkezett.
A január 15-én megnyíló lehetőséggel élő háztartások vissza nem térítendő forrást kaphatnak a zöldenergia termeléséhez és későbbi fogyasztásra eltárolásához.
A tavalyi bővülés közel fele-fele arányban származott az ipari és a háztartási méretű erőművek üzembe helyezéséből.
A kivitelezők 2023. december 4-e óta jelentkezhetnek a programba, egy hónap alatt több mint 400 cég regisztrációját hagyták jóvá.
Megjelent a Napenergia Plusz Program pályázati felhívása, amely a magyar családokat is segíti a modern napelemes rendszerek telepítésében – jelentette be Lantos Csaba energiaügyi miniszter.
A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.