30 milliárd forinttal emelik a Napenergia Plusz Program keretösszegét. A pályázaton ingatlanonként akár 5 millió forinttal támogatják a háztartásokat a zöldenergia termelésében és tárolásában.
„A pályázati folyamat az előregisztrációval idén januárban kezdődött, februárban megszülettek az első támogatói döntések, májusban pedig megindultak a kifizetések is. A Napenergia Plusz Programban mostanáig több mint 18 ezer fejlesztésre ítélték meg a forrást, az eredetileg 75,8 milliárd forintos keret ezzel lényegében kimerült. Ezért a támogató felfüggeszti az előregisztrációs kérelmek befogadását. Az előregisztrációs kérelmet legkésőbb 2024. július 9-én kedden 20 óráig lehet benyújtani a támogató NFFKÜ elektronikus felületén keresztül” – mondta Steiner Attila, az Energiaügyi Minisztérium államtitkára a minisztérium Facebook-oldalán közzétett videóban.
Az eddigi igénylések fedezetéül az Energiaügyi Minisztérium 30 milliárd forinttal megemeli a program keretösszegét. Az átlagos támogatási igény jelenleg 4,1 millió forint körül alakul, így a többletfinanszírozással az eredetileg kalkulált 15 ezer helyett akár több mint 25 ezer család részesülhet állami hozzájárulásban.
A hazai összes napelemes beépített teljesítmény idén tavaszra túlnőtte a korábban 2030-ra megcélzott 6 ezer megawattot. A felülvizsgálat alatt álló Nemzeti Energia- és Klímaterv így már ezen kapacitás kétszeresével, 12 ezer megawattal számol a következő évtized elejére. A háztartási méretű naperőművekből több mint 271 ezer működik Magyarországon, közel 2,5 ezer megawatt összes beépített teljesítménnyel.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.