Visszafordíthatatlanul a mindennapjainkba férkőzött az új ipari forradalom, s most leginkább logikusan gondolkodó, költségérzékeny pályakezdőkre volna szükség az építőiparban – állítja Scheer Sándor, a Market Építő Zrt. alapító tulajdonosa. A hazai építőipari szférában meghatározó szerepet betöltő szakember elárulta azt is, miért köszönhet sokat alma máterében, a Széchenyi István Egyetemen tapasztalt vizsgadrukkoknak.
A hazai építőpar meghatározó vállalkozója, Scheer Sándor határozottan állítja, új ipari forradalom tanúi lehetünk. Mind mondja, csendesen és permanensen zajlik ez az átállás, amit egy folyamatként képzelhetünk el, melyben például a környezetvédelem, a körforgásos gazdaság, az elektromos autózás és az új energiaforrások alkalmazása hangsúlyos szerepet kapnak.
„Mindezek Magyarország életében új beruházásokat hozhatnak, munkahelyeket teremthetnek: gyárak épülhetnek, melyek hozzájárulhatnak az ország GDP-jéhez. Ezen belül egyébként az építőipar a legkevésbé változó szegmens. Sokkal nagyobb turbulencia észlelhető az ipar többi területén”– fejtette ki a szakember.
Hozzátette: az ágazatban a Market Építő Zrt. feladata, hogy alkalmazkodjon ezekhez a változásokhoz, azaz kevesebb munkaerő felhasználásával kell elérni, hogy a megépített produktumok tartósabbak és egyre jobbak legyenek.
„Ahhoz, hogy a világ élvonalába tartozzunk, elsősorban a tervezési fázisnál, a tudatosságban, a hatékonyságban kell jeleskednünk, valamint az adatalapú döntéshozatalra és új anyagok felhasználására igyekszünk támaszkodni” – utalt a jövő kihívásaira.
„Logikusan gondolkodó, jó szervezőkészséggel és komplex látásmóddal rendelkező, költségérzékeny kollégákra van a legnagyobb szükség a hazai építőiparban. Amit ma egy állásinterjún a jelentkezők szemében keresek, az a csillogás, hogy szakmáját hivatásának tekintse, hogy hajlandó legyen kellő alázattal és szorgalommal dolgozni. A többi utólag is megtanulható” – mutatott rá.
Majd kifejtette: „Büszke vagyok rá, hogy kemény munkával, szorgalommal értem el azt, amiért elismernek a szakmában. Az út rögös volt. A nyolcvanas években a Közlekedési és Távközlési Műszaki Főiskolára jelentkeztem, hisz hídépítő mérnök szerettem volna lenni, és vonzottak a jó kialakítású győri campus épületegyüttesei és a modern laborok, ahol korszerű ismeretekre tehettem szert. A győri főiskolán (a Széchenyi István Egyetem jogelődje – a szerk.) tanultam meg professzionálisan tanulni is. Kitartó voltam, de itt valós motivációt kaptam. A vizsgaidőszakok egészséges feszültségének azóta is sokat köszönhetek: a főiskola megtanított küzdeni, a kollégista lét pedig nagyon hamar önállóvá tett. Visszatekintve, a szorgalom és az alázat mellett sokat köszönhetek annak, hogy Győrben megtanultam küzdeni, kapcsolatokat építeni és beilleszkedni”.
Günzer Tamás idén harmadik alkalommal került a jelöltek közé, így 24 év után ismét villányi borász nyerte a díjat.
Lezárultak a Paks II. Atomerőmű résfalazási munkálatai. A terület előkészítése folytatódik, jelenleg a talajszilárdítást végzik az építési területen.